Pożyczka na raty online - jak wybrać najlepsze oferty?

Podsumowanie artykułu

Pożyczki na raty to forma finansowania, która udzielana jest przez instytucje pozabankowe w Polsce. Większość pożyczkodawców umożliwia zaciągnięcie nowego zobowiązania przez internet, co minimalizuje procedury do minimum oraz umożliwia zdobycie dodatkowych pieniędzy bez zbędnych formalności. Każdy, kto potrzebuje nagłego zastrzyku gotówki na dowolnie wybrany cel, powinien zastanowić się nad możliwością zaciągnięcia takiego zobowiązania finansowego.

W dzisiejszych czasach zaciągnięcie nowego zobowiązania finansowego nie stanowi żadnego problemu. Pierwsza pożyczka przez internet to ciekawa oferta, która dostępna jest dla potencjalnych klientów z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania na poziomie 0%. Oznacza to, że oferta pożyczki nie wygeneruje żadnych kosztów, a więc oddasz tyle, ile pożyczysz. Jedynym warunkiem jest najczęściej terminowa spłata zadłużenia. W przeciwnym razie pożyczkodawca może naliczyć dodatkowe odsetki karne, a to wiąże się już z wysokimi kosztami.

Chcesz wziąć pożyczkę pozabankową online, ale obawiasz się, że całkowity koszt kredytu będzie dla Ciebie nie do przyjęcia? Dokładnie przeanalizuj dostępne oferty pożyczki online na raty lub skontaktuj się z ekspertem. W ten sposób możesz wygodnie dokonać porównania dostępnych ofert, aby ostatecznie wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na jakie warunki można liczyć w ramach pożyczki ratalnej online.

Pożyczka na raty online - na jakie warunki można liczyć?

W ramach ofert pożyczek na raty przez internet, możesz liczyć na naprawdę ciekawe warunki finansowania. Zależnie od wybranej instytucji pozabankowej, najczęściej szybka pożyczka ratalna wiąże się z takimi warunkami, jak:

 • kwota pożyczki na raty do kilkudziesięciu tysięcy złotych,
 • okres spłaty nawet do 60 miesięcy,
 • minimum formalności do załatwienia,
 • możliwość skorzystania z wakacji pożyczkowych,
 • szybka wypłata gotówki na konto, jeszcze w ten sam dzień.

Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę online na raty, musisz wiedzieć, że warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Oczywiście na rynku są dostępne opcje finansowania bez weryfikacji dochodów i rejestrów dłużników, np. BIK, aczkolwiek wiąże się to z mocno ograniczoną kwotą finansowania - najczęściej do kilku tysięcy złotych.

Kto może zdecydować się na pożyczkę pozabankową online?

Wiele instytucji pozabankowych ma w swojej ofercie pożyczki przez internet, które udzielane są z minimum formalności. Warto jednak dodać, że nawet najlepsze pożyczki ratalne online wymagają spełnienia kilku warunków, aby móc ubiegać się o finansowanie. Mowa tu głównie o takich aspektach, jak:

 • ukończone co najmniej 18 lat,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • obywatelstwo polskie i stałe miejsce zameldowania,
 • opcjonalnie brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników,
 • pozytywna ocena zdolności kredytowej.

Po spełnieniu powyższych warunków, pożyczkodawcy prawdopodobnie chętnie udzielą finansowania w ramach pożyczki ratalnej, nawet na większą kwotę. Szybka pożyczka na raty to dobre rozwiązanie dla osób, które z pewnych powodów nie mogą pozyskać kredytu w banku, a jednocześnie znajdują się w sytuacji, kiedy potrzebują dodatkowych środków na dowolnie wybrany cel.

Jak wziąć pożyczkę na raty bez BIK przez internet? Krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę ratalną przez internet jest naprawdę prosty, a często nie wymaga nawet zaświadczenia o dochodach. Oto kilka kroków, które należy przejść, aby otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń na raty:

 1. Wybierz ofertę firmy pożyczkowej, która jest dopasowana do Twoich potrzeb.
 2. Złóż wniosek pożyczkowy online - podaj swoje dane osobowe, kontaktowe oraz zweryfikuj tożsamość, np. przez Kontomatik lub przelew weryfikacyjny.
 3. Poczekaj na wydanie decyzji o przyznaniu pożyczki ratalnej online - najczęściej w czasie nie dłuższym niż 15 minut.
 4. Podpisz umowę online i poczekaj, aż środki wpłyną na Twoje konto bankowe.

Jeśli nie czujesz się na siłach do samodzielnego złożenia wniosku o udzielenie pożyczki ratalnej, możesz skorzystać z pomocy eksperta finansowego. Ten wesprze Cię we wszystkich działaniach związanych z procedurą ubiegania się o pożyczkę ratalną online, a Ty finalnie będziesz cieszyć się z dodatkowych pieniędzy na swoim koncie w banku.

Jak pożyczkobiorcy weryfikują swoich klientów?

Instytucje pozabankowe udzielające pożyczek ratalnych online często weryfikują swoich potencjalnych klientów nie tylko pod kątem zdolności finansowej. Oprócz weryfikacji poprawności podanych danych we wniosku o przyznanie pożyczki, instytucja może też sprawdzić:

 • rejestry dłużników oraz historię kredytową w BIK,
 • liczbę aktywnych zobowiązań na koncie potencjalnego klienta,
 • sytuację rodzinną wnioskodawcy, np. liczba osób na utrzymaniu, stan cywilny,
 • źródło uzyskiwanych dochodów, czyli zdolność kredytową.

Dokładniejsza weryfikacja pożyczkobiorców odbywa się najczęściej wtedy, kiedy umowa pożyczki ratalnej opiewa na sporą kwotę rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Firma pozabankowa w ten sposób zabezpiecza swoje interesy i minimalizuje ryzyko związane z zaciągnięciem zobowiązania przez osobę mało wiarygodną w odniesieniu do terminowej spłaty zadłużenia.

Jakie są koszty pożyczki ratalnej przez internet?

Najlepsza pożyczka ratalna to taka, która generuje jak najniższe koszty finansowania. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę pożyczki pozabankowej na raty, spróbuj obliczyć całkowite koszty finansowania. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę kilka parametrów takich, jak:

 • całkowita kwota pożyczki - to od niej w dużej mierze zależą koszty odsetkowe finansowania,
 • okres spłaty - im dłuższy, tym wyższe koszty pożyczki,
 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - ten wskaźnik pozwala na zobrazowanie całkowitego kosztu odsetkowego spłaty zobowiązania pozabankowego,
 • wysokość oprocentowania - ten wskaźnik ustalany jest w stosunku rocznym i odnosi się tylko do koszów odsetkowych finansowania.

Co więcej, na całkowite koszty pożyczki ratalnej może tez wpływać prowizja firmy pożyczkowej oraz koszty związane z obsługą zadłużenia, np. wysłanie monitu o braku spłaty zadłużenia.

Pierwsza pożyczka na raty online z RRSO 0% - czy to możliwe?

Dla konsumentów, którzy po raz pierwszy decydują się na pożyczkę ratalną online, instytucje pozabankowe przygotowały specjalne oferty darmowych pożyczek dla nowych klientów. Wynika to głównie z chęci przyciągnięcia uwagi potencjalnych pożyczkobiorców. Oczywiście nie ma w tym nic złego, szczególnie że dla dłużnika to szansa na zdobycie dodatkowej gotówki bez żadnych kosztów związanych ze spłatą zadłużenia.

Pamiętaj jednak, że pożyczka długoterminowa na raty jest najczęściej przyznawana bez kosztów tylko nowym klientom, a także na preferencyjnych warunkach, np. mocno ograniczona kwota zobowiązania - do kilku tysięcy złotych. 

Pożyczka ratalna online - szansa na dodatkową gotówkę czy spore ryzyko? Podsumowanie

Decydując się pożyczkę ratalną online, możesz zyskać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych z minimum formalności do załatwienia. Musisz jednak ostrożnie decydować się na nowe zobowiązania finansowe. Kiedy nadmiernie obciążysz swój domowy budżet, może okazać się, że głównym problemem dla Ciebie będzie znalezienie rozwiązania - jak wyjść z długów.

Aby uniknąć problemów z terminową spłatą zadłużenia, zawsze wybieraj jak najlepsze oferty pożyczek ratalnych, gdzie okres spłaty pożyczki jest wystarczająco długi, a miesięczna rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Wystarczy, że porównasz dostępne propozycje finansowania i wybierzesz tę, gdzie zarówno oprocentowanie pożyczki, jak i inne parametry będą wskazywać na opłacalność podpisania umowy.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Umowa kredytu hipotecznego - na co zwrócić uwagę?

Podpisanie umowy kredytowej jest obligatoryjne w przypadku każdego nowego zobowiązania finansowego: zarówno kredytu gotówkowego, hipotecznego, konsolidacyjnego, jak i pożyczki ratalnej. To rodzaj umowy, która dotyczy banku/firmy pożyczkowej oraz osoby ubiegającej się o wsparcie finansowe. Przed podpisaniem umowy kredytu hipotecznego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: Umowa kredytowa dzieli się na dwie części. Pierwsza to OWU, […]

Czytaj wpis
Jak oszczędzać pieniądze bez wyrzeczeń?

Chcesz mieć na tyle wysokie oszczędności, żeby nie martwić się utrzymaniem swojej rodziny? Dodatkowe pieniądze na rachunku bankowym to świetna poduszka finansowa, która jest gwarancją spłaty zobowiązań wobec banków, firm pożyczkowych i usługodawców w razie problemów gospodarstwa domowego. Chcesz dowiedzieć się jak odkładać pieniądze, aby osiągnąć zamierzone cele? W tym artykule znajdziesz sprawdzone sposoby na […]

Czytaj wpis
Ubezpieczenie kredytu

Polisa ubezpieczenia kredytu to umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie zarówno dla kredytobiorcy, jak i kredytodawcy. W razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji np. utrata pracy, nagła choroba lub śmierć jednego z kredytobiorców można popaść w spore kłopoty finansowe. Głównie z tego powodu warto mieć aktywne ubezpieczenie spłaty kredytu. W ten sposób można skorzystać z […]

Czytaj wpis
Krajowy Rejestr Długów - co to jest?

KRD to inaczej Biuro Informacji Gospodarczej. Instytucja powstała po to, aby nadzorować konsumentów oraz przedsiębiorców w kwestii terminowej spłaty zobowiązań finansowych. Krajowy Rejestr Długów powstał w 2003 roku. Od tamtego czasu wprowadzono ustawę, która określa sposób udostępniania danych gospodarczych. Baza BIG Infomonitor powstała w celu zbierania informacji o przedsiębiorcach oraz konsumentach prywatnych. Jeśli ktokolwiek dopuści […]

Czytaj wpis
Kalkulator kredytu hipotecznego

Internetowy kalkulator rat kredytu hipotecznego jest najczęściej darmowym oprogramowaniem dostępnym z poziomu przeglądarki internetowej. Każdy, kto planuje złożyć wniosek kredytowy, może skorzystać z kalkulatora i poznać całkowity koszt kredytu wraz z innymi kluczowymi składowymi. Kalkulator kredytowy ułatwia obliczenie miesięcznego kosztu kredytu hipotecznego. To szansa na szybką ocenę swoich możliwości finansowych i zestawienie kosztów z dochodami […]

Czytaj wpis
Na czym polega upadłość konsumencka?

O pojęciu upadłości konsumenckiej słyszał na pewno każdy, kto znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i miał problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. To dotyczy zarówno firm, które zbankrutowały, jak i osób fizycznych. Zgodnie z definicją upadłość konsumencka odnosi się do niewypłacalności osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Ustawa o upadłości konsumenckiej wskazuje, że to częściowe […]

Czytaj wpis
Czym jest lokata bankowa?

Mianem lokaty bankowej nazywamy produkt finansowy, który służy do deponowania wolnych środków, czyli oszczędności. Taki depozyt bankowy zakłada się w ramach podpisania umowy z wybraną instytucją finansową. Za aktywną lokatę uznaje się taki rachunek, na który została wpłacona ustalona kwota. Warto dodać, że w większości przypadków lokaty uniemożliwiają swobodne korzystanie z wpłaconego kapitału - musisz […]

Czytaj wpis
Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Kredyty mieszkaniowe to jedne z najbardziej skomplikowanych form finansowania dostępnych na polskim rynku. Dlaczego? Otóż wniosek o kredyt w tej formie wymaga dołączenia wielu dokumentów, których objętość jest uzależniona od indywidualnej sytuacji potencjalnego kredytobiorcy. Bank, który zdecyduje się udzielić Ci kredytu hipotecznego, prawdopodobnie zaproponuje takie warunki, aby kwota kredytu nie przekraczała Twoich możliwości finansowych. Planujesz […]

Czytaj wpis
Odsetki od zaległości podatkowych

Najszybszą drogą do oceny wysokości zadłużenia wobec organu podatkowego jest wykorzystanie kalkulatora odsetek podatkowych. To narzędzie dostępne na rządowych stronach, które pozwala na szybkie wyliczenie kwoty zaległości na podstawie kilku parametrów: kwota zobowiązania, termin płatności, termin uregulowania zadłużenia. Co więcej, stawka odsetek będzie uzależniona od tego, czy są to odsetki za zwłokę, czy opłata prolongacyjna. […]

Czytaj wpis
Refinansowanie kredytu i pożyczki w praktyce

Niektóre zobowiązania bankowe i pozabankowe można bez problemu przenieść do innej instytucji, bez dodatkowych kosztów. To opłacalne przedsięwzięcie, o ile wiesz, jak wybrać najlepszą propozycję finansowania dla siebie. Kredyt konsolidacyjny to najpopularniejsza odmiana zobowiązania pozwalającego na refinansowanie kredytów i pożyczek. Jeśli chcesz otrzymać korzystniejszy harmonogram spłaty lub zmniejszyć całkowity koszt kredytu, koniecznie pomyśl o opcji […]

Czytaj wpis
Oddłużanie chwilówek - pomoc dla zadłużonych

Pożyczki pozabankowe są obecnie ogólnodostępne, co powoduje, że coraz więcej osób popada w spiralę zadłużenia. Krótki okres spłaty chwilówki, brak stabilnego źródła dochodu oraz problemy zdrowotne to główne czynniki, które powodują, że zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania może doprowadzić do wszczęcia procesu windykacyjnego, a nawet upadłości konsumenckiej. Chcesz dowiedzieć się, co zrobić w sytuacji, kiedy wierzyciel ubiega […]

Czytaj wpis
Oprocentowanie lokat bankowych - ranking

Oprocentowanie lokat w bankach komercyjnych zawsze jest przedstawiane jako wartość procentowa zysku w skali roku. Jeśli chodzi o stawkę oprocentowania takich produktów bankowych, warto dodać, że wskaźnik jest taki sam dla stałych i nowych klientów. W przypadku lokat na nowe środki proponowanych przez banki oprocentowanie wciąż pozostaje na dość niskim poziomie. Najlepsze lokaty bankowe oferują […]

Czytaj wpis
1 2 3 5

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL