Pożyczka na raty online - jak wybrać najlepsze oferty?

Podsumowanie artykułu

Pożyczki na raty to forma finansowania, która udzielana jest przez instytucje pozabankowe w Polsce. Większość pożyczkodawców umożliwia zaciągnięcie nowego zobowiązania przez internet, co minimalizuje procedury do minimum oraz umożliwia zdobycie dodatkowych pieniędzy bez zbędnych formalności. Każdy, kto potrzebuje nagłego zastrzyku gotówki na dowolnie wybrany cel, powinien zastanowić się nad możliwością zaciągnięcia takiego zobowiązania finansowego.

W dzisiejszych czasach zaciągnięcie nowego zobowiązania finansowego nie stanowi żadnego problemu. Pierwsza pożyczka przez internet to ciekawa oferta, która dostępna jest dla potencjalnych klientów z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania na poziomie 0%. Oznacza to, że oferta pożyczki nie wygeneruje żadnych kosztów, a więc oddasz tyle, ile pożyczysz. Jedynym warunkiem jest najczęściej terminowa spłata zadłużenia. W przeciwnym razie pożyczkodawca może naliczyć dodatkowe odsetki karne, a to wiąże się już z wysokimi kosztami.

Chcesz wziąć pożyczkę pozabankową online, ale obawiasz się, że całkowity koszt kredytu będzie dla Ciebie nie do przyjęcia? Dokładnie przeanalizuj dostępne oferty pożyczki online na raty lub skontaktuj się z ekspertem. W ten sposób możesz wygodnie dokonać porównania dostępnych ofert, aby ostatecznie wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na jakie warunki można liczyć w ramach pożyczki ratalnej online.

Pożyczka na raty online - na jakie warunki można liczyć?

W ramach ofert pożyczek na raty przez internet, możesz liczyć na naprawdę ciekawe warunki finansowania. Zależnie od wybranej instytucji pozabankowej, najczęściej szybka pożyczka ratalna wiąże się z takimi warunkami, jak:

 • kwota pożyczki na raty do kilkudziesięciu tysięcy złotych,
 • okres spłaty nawet do 60 miesięcy,
 • minimum formalności do załatwienia,
 • możliwość skorzystania z wakacji pożyczkowych,
 • szybka wypłata gotówki na konto, jeszcze w ten sam dzień.

Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę online na raty, musisz wiedzieć, że warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Oczywiście na rynku są dostępne opcje finansowania bez weryfikacji dochodów i rejestrów dłużników, np. BIK, aczkolwiek wiąże się to z mocno ograniczoną kwotą finansowania - najczęściej do kilku tysięcy złotych.

Kto może zdecydować się na pożyczkę pozabankową online?

Wiele instytucji pozabankowych ma w swojej ofercie pożyczki przez internet, które udzielane są z minimum formalności. Warto jednak dodać, że nawet najlepsze pożyczki ratalne online wymagają spełnienia kilku warunków, aby móc ubiegać się o finansowanie. Mowa tu głównie o takich aspektach, jak:

 • ukończone co najmniej 18 lat,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • obywatelstwo polskie i stałe miejsce zameldowania,
 • opcjonalnie brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników,
 • pozytywna ocena zdolności kredytowej.

Po spełnieniu powyższych warunków, pożyczkodawcy prawdopodobnie chętnie udzielą finansowania w ramach pożyczki ratalnej, nawet na większą kwotę. Szybka pożyczka na raty to dobre rozwiązanie dla osób, które z pewnych powodów nie mogą pozyskać kredytu w banku, a jednocześnie znajdują się w sytuacji, kiedy potrzebują dodatkowych środków na dowolnie wybrany cel.

Jak wziąć pożyczkę na raty bez BIK przez internet? Krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę ratalną przez internet jest naprawdę prosty, a często nie wymaga nawet zaświadczenia o dochodach. Oto kilka kroków, które należy przejść, aby otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń na raty:

 1. Wybierz ofertę firmy pożyczkowej, która jest dopasowana do Twoich potrzeb.
 2. Złóż wniosek pożyczkowy online - podaj swoje dane osobowe, kontaktowe oraz zweryfikuj tożsamość, np. przez Kontomatik lub przelew weryfikacyjny.
 3. Poczekaj na wydanie decyzji o przyznaniu pożyczki ratalnej online - najczęściej w czasie nie dłuższym niż 15 minut.
 4. Podpisz umowę online i poczekaj, aż środki wpłyną na Twoje konto bankowe.

Jeśli nie czujesz się na siłach do samodzielnego złożenia wniosku o udzielenie pożyczki ratalnej, możesz skorzystać z pomocy eksperta finansowego. Ten wesprze Cię we wszystkich działaniach związanych z procedurą ubiegania się o pożyczkę ratalną online, a Ty finalnie będziesz cieszyć się z dodatkowych pieniędzy na swoim koncie w banku.

Jak pożyczkobiorcy weryfikują swoich klientów?

Instytucje pozabankowe udzielające pożyczek ratalnych online często weryfikują swoich potencjalnych klientów nie tylko pod kątem zdolności finansowej. Oprócz weryfikacji poprawności podanych danych we wniosku o przyznanie pożyczki, instytucja może też sprawdzić:

 • rejestry dłużników oraz historię kredytową w BIK,
 • liczbę aktywnych zobowiązań na koncie potencjalnego klienta,
 • sytuację rodzinną wnioskodawcy, np. liczba osób na utrzymaniu, stan cywilny,
 • źródło uzyskiwanych dochodów, czyli zdolność kredytową.

Dokładniejsza weryfikacja pożyczkobiorców odbywa się najczęściej wtedy, kiedy umowa pożyczki ratalnej opiewa na sporą kwotę rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Firma pozabankowa w ten sposób zabezpiecza swoje interesy i minimalizuje ryzyko związane z zaciągnięciem zobowiązania przez osobę mało wiarygodną w odniesieniu do terminowej spłaty zadłużenia.

Jakie są koszty pożyczki ratalnej przez internet?

Najlepsza pożyczka ratalna to taka, która generuje jak najniższe koszty finansowania. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę pożyczki pozabankowej na raty, spróbuj obliczyć całkowite koszty finansowania. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę kilka parametrów takich, jak:

 • całkowita kwota pożyczki - to od niej w dużej mierze zależą koszty odsetkowe finansowania,
 • okres spłaty - im dłuższy, tym wyższe koszty pożyczki,
 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - ten wskaźnik pozwala na zobrazowanie całkowitego kosztu odsetkowego spłaty zobowiązania pozabankowego,
 • wysokość oprocentowania - ten wskaźnik ustalany jest w stosunku rocznym i odnosi się tylko do koszów odsetkowych finansowania.

Co więcej, na całkowite koszty pożyczki ratalnej może tez wpływać prowizja firmy pożyczkowej oraz koszty związane z obsługą zadłużenia, np. wysłanie monitu o braku spłaty zadłużenia.

Pierwsza pożyczka na raty online z RRSO 0% - czy to możliwe?

Dla konsumentów, którzy po raz pierwszy decydują się na pożyczkę ratalną online, instytucje pozabankowe przygotowały specjalne oferty darmowych pożyczek dla nowych klientów. Wynika to głównie z chęci przyciągnięcia uwagi potencjalnych pożyczkobiorców. Oczywiście nie ma w tym nic złego, szczególnie że dla dłużnika to szansa na zdobycie dodatkowej gotówki bez żadnych kosztów związanych ze spłatą zadłużenia.

Pamiętaj jednak, że pożyczka długoterminowa na raty jest najczęściej przyznawana bez kosztów tylko nowym klientom, a także na preferencyjnych warunkach, np. mocno ograniczona kwota zobowiązania - do kilku tysięcy złotych. 

Pożyczka ratalna online - szansa na dodatkową gotówkę czy spore ryzyko? Podsumowanie

Decydując się pożyczkę ratalną online, możesz zyskać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych z minimum formalności do załatwienia. Musisz jednak ostrożnie decydować się na nowe zobowiązania finansowe. Kiedy nadmiernie obciążysz swój domowy budżet, może okazać się, że głównym problemem dla Ciebie będzie znalezienie rozwiązania - jak wyjść z długów.

Aby uniknąć problemów z terminową spłatą zadłużenia, zawsze wybieraj jak najlepsze oferty pożyczek ratalnych, gdzie okres spłaty pożyczki jest wystarczająco długi, a miesięczna rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Wystarczy, że porównasz dostępne propozycje finansowania i wybierzesz tę, gdzie zarówno oprocentowanie pożyczki, jak i inne parametry będą wskazywać na opłacalność podpisania umowy.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Raty 0%: Na czym polegają zakupy na raty zero procent i na co uważać?

Nie brakuje osób, które uważają, że raty 0 to tylko chwyt marketingowy. Czy tak jest w rzeczywistości? Otóż nie! Sieci handlowe przy współpracy z bankami są w stanie zaproponować finansowanie sprzętu RTV i AGD. Tego typu usługa dostępna jest także przy zakupie aut czy w sklepach meblowych. Jak zatem działa nieoprocentowana pożyczka? Czy zaciągając ją, […]

Czytaj wpis
Brakuje Ci na ratę kredytu? Wypróbuj 5 sprawdzonych rozwiązań

Na dzień przed pobraniem raty kredytu zaglądasz na konto i nagle oblewa Cię zimny pot. Brak wystarczających środków! Nie chcesz zepsuć swojej historii kredytowej i kolejny raz musisz wymyślić jak zorganizować pieniądze. Trzeba się spieszyć, ale nie warto panikować. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co zrobić w tego typu sytuacjach. Jak koszty kredytu wpływają na portfele […]

Czytaj wpis
Kredyt samochodowy: Co warto o nim wiedzieć i jak wybrać najlepszy dla siebie kredyt na samochód?

Carl Benz uznawany jest za twórcę pierwszego samochodu. Choć na początku żartowano z jego wynalazku, że „straszy konie”, to dzisiaj trudno sobie wyobrazić świat bez auta. Często jest ono niezbędne, aby dojechać do pracy, zawieźć pociechy do szkoły czy wyjechać na wakacje. Zdarza się, że samochód to element „kultu”, przedmiot kolekcjonerski lub po prostu marzenie. […]

Czytaj wpis
Zwrot podatku za 2023. Na jaką kwotę możesz liczyć?

W 2023 roku nie było dużych zmian w systemie podatkowym. Reforma wprowadzająca Polski ład w 2022 r. sprawiła, że większość podatników rozlicza się obecnie na skali podatkowej. Większa kwota wolna od podatku przyczyniła się do tego, że część osób w ogóle nie odprowadza podatku, a więc nie ma co liczyć na zwrot z urzędu skarbowego. […]

Czytaj wpis
Jak zawiesić działalność zarejestrowaną w CEIDG przez Internet?

Zawieszenie działalności gospodarczej to sytuacja, w której chcesz lub musisz na pewien czas wstrzymać prowadzenie swojej firmy. Najczęstszą jej przyczyną jest utrata płynności, która prowadzi do trudności w opłacaniu kosztów, składek i podatków. Obowiązujące w kraju przepisy zapewniają możliwość zawieszenia działalności.  W artykule odpowiemy m.in. na pytania: Czytaj dalej i poznaj więcej szczegółów. Jak przeprowadzić […]

Czytaj wpis
Kwalifikowany podpis elektroniczny to wygoda i standard w biznesie

Stanie w kolejkach do urzędu nikomu nie służy, dlatego przedsiębiorcy korzystają z narzędzi, umożliwiających ich ominięcie. Jednym z nich jest podpis elektroniczny, dzięki któremu załatwisz sprawy urzędowe, ale możesz nim także podpisać dokument cyfrowy i zatwierdzić zmiany w KRS lub CEIDG. Co warto wiedzieć o podpisie elektronicznym i jak go uzyskać? Czym jest podpis kwalifikowany? […]

Czytaj wpis
Zakupy w sklepie internetowym - gdzie zgłosić oszustwo?

Choć rozwój nowoczesnych technologii przyczynia się do tego, że jesteśmy w stanie zamawiać towary i usługi o wiele szybciej, to jednak generuje to spore ryzyko wyłudzeń. Cyberprzestępcy czyhają na nieświadomych użytkowników internetu, którzy bez dłuższego namysłu klikają we wszystkie otrzymywane linki. Te są tworzone wyłącznie po to, aby wyłudzić pieniądze. Realizując zakupy przez internet, zwracajmy […]

Czytaj wpis
Wezwanie do zapłaty

Każdy dłużnik musi liczyć się z tym, że w razie nagminnego unikania odpowiedzialności i braku jakichkolwiek wpłat na poczet wierzytelności może otrzymać wezwanie do zapłaty. Wysyłanie pism o z przedsądowym, czyli ostatecznym wezwaniem do zapłaty to działania wierzycieli, które mają na celu polubowne załatwienie sprawy z dłużnikiem. To formalny dokument, który jest przygotowywany najczęściej wtedy, […]

Czytaj wpis
Czym jest płatność odroczona?

Płatności odroczone to nowoczesne usługi finansowe, które z roku na rok zyskują na popularności. To jednak wcale nie oznacza, że taka metoda realizowania płatności za zakup usług i produktów jest w 100% bezpieczna. Kiedy sięgamy po metodę płatności odroczonej, kupujemy towary albo usługi i płacimy za nie dopiero za jakiś czas. Takie formy płatności udostępniają […]

Czytaj wpis
Czym jest kosztorys budowlany?

Mianem kosztorysu budowlanego nazywamy dokument, który zawiera wyszczególnione wszystkie koszty związane z wybudowaniem budynku mieszkalnego. Choć rodzaje kosztorysów są różne i mogą zawierać całkowicie odmienne informacje, to jednak standardem w przypadku kosztorysu budowlanego są takie dane, jak: To dokument finansowy, który ma ogromne znaczenie dla każdej ze stron powiązanej z transakcją budowy domu lub innej […]

Czytaj wpis
Licytacja komornicza za długi

Każdy wierzyciel ma prawo do tego, aby ubiegać się spłaty pełnej kwoty zobowiązania zaciągniętego przez dłużnika wraz z należnymi odsetkami. Jeśli windykacja polubowna, terenowa, a nawet wysyłanie monitów o zadłużeniu nie przynosi żadnych efektów, wtedy może dojść do egzekucji komorniczej. Aby licytacja mieszkania na poczet spłaty zobowiązań finansowych mogła zostać zrealizowana, komornik musi mieć tzw. […]

Czytaj wpis
Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z doradcą kredytowym. To przede wszystkim dostęp do kompleksowego wsparcia w zakresie porównywania, poszukiwania oraz wnioskowania o kredyty i pożyczki. Jako klient profesjonalnego biura kredytowego możesz w każdym momencie skorzystać z usług doradcy kredytowego i zwiększyć bezpieczeństwo zawieranych transakcji finansowych. Chcesz dowiedzieć się, jak działa […]

Czytaj wpis
1 2 3 9

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL