Pożyczka na raty online - jak wybrać najlepsze oferty?

Podsumowanie artykułu

Pożyczki na raty to forma finansowania, która udzielana jest przez instytucje pozabankowe w Polsce. Większość pożyczkodawców umożliwia zaciągnięcie nowego zobowiązania przez internet, co minimalizuje procedury do minimum oraz umożliwia zdobycie dodatkowych pieniędzy bez zbędnych formalności. Każdy, kto potrzebuje nagłego zastrzyku gotówki na dowolnie wybrany cel, powinien zastanowić się nad możliwością zaciągnięcia takiego zobowiązania finansowego.

W dzisiejszych czasach zaciągnięcie nowego zobowiązania finansowego nie stanowi żadnego problemu. Pierwsza pożyczka przez internet to ciekawa oferta, która dostępna jest dla potencjalnych klientów z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania na poziomie 0%. Oznacza to, że oferta pożyczki nie wygeneruje żadnych kosztów, a więc oddasz tyle, ile pożyczysz. Jedynym warunkiem jest najczęściej terminowa spłata zadłużenia. W przeciwnym razie pożyczkodawca może naliczyć dodatkowe odsetki karne, a to wiąże się już z wysokimi kosztami.

Chcesz wziąć pożyczkę pozabankową online, ale obawiasz się, że całkowity koszt kredytu będzie dla Ciebie nie do przyjęcia? Dokładnie przeanalizuj dostępne oferty pożyczki online na raty lub skontaktuj się z ekspertem. W ten sposób możesz wygodnie dokonać porównania dostępnych ofert, aby ostatecznie wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na jakie warunki można liczyć w ramach pożyczki ratalnej online.

Pożyczka na raty online - na jakie warunki można liczyć?

W ramach ofert pożyczek na raty przez internet, możesz liczyć na naprawdę ciekawe warunki finansowania. Zależnie od wybranej instytucji pozabankowej, najczęściej szybka pożyczka ratalna wiąże się z takimi warunkami, jak:

 • kwota pożyczki na raty do kilkudziesięciu tysięcy złotych,
 • okres spłaty nawet do 60 miesięcy,
 • minimum formalności do załatwienia,
 • możliwość skorzystania z wakacji pożyczkowych,
 • szybka wypłata gotówki na konto, jeszcze w ten sam dzień.

Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę online na raty, musisz wiedzieć, że warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Oczywiście na rynku są dostępne opcje finansowania bez weryfikacji dochodów i rejestrów dłużników, np. BIK, aczkolwiek wiąże się to z mocno ograniczoną kwotą finansowania - najczęściej do kilku tysięcy złotych.

Kto może zdecydować się na pożyczkę pozabankową online?

Wiele instytucji pozabankowych ma w swojej ofercie pożyczki przez internet, które udzielane są z minimum formalności. Warto jednak dodać, że nawet najlepsze pożyczki ratalne online wymagają spełnienia kilku warunków, aby móc ubiegać się o finansowanie. Mowa tu głównie o takich aspektach, jak:

 • ukończone co najmniej 18 lat,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • obywatelstwo polskie i stałe miejsce zameldowania,
 • opcjonalnie brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników,
 • pozytywna ocena zdolności kredytowej.

Po spełnieniu powyższych warunków, pożyczkodawcy prawdopodobnie chętnie udzielą finansowania w ramach pożyczki ratalnej, nawet na większą kwotę. Szybka pożyczka na raty to dobre rozwiązanie dla osób, które z pewnych powodów nie mogą pozyskać kredytu w banku, a jednocześnie znajdują się w sytuacji, kiedy potrzebują dodatkowych środków na dowolnie wybrany cel.

Jak wziąć pożyczkę na raty bez BIK przez internet? Krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę ratalną przez internet jest naprawdę prosty, a często nie wymaga nawet zaświadczenia o dochodach. Oto kilka kroków, które należy przejść, aby otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń na raty:

 1. Wybierz ofertę firmy pożyczkowej, która jest dopasowana do Twoich potrzeb.
 2. Złóż wniosek pożyczkowy online - podaj swoje dane osobowe, kontaktowe oraz zweryfikuj tożsamość, np. przez Kontomatik lub przelew weryfikacyjny.
 3. Poczekaj na wydanie decyzji o przyznaniu pożyczki ratalnej online - najczęściej w czasie nie dłuższym niż 15 minut.
 4. Podpisz umowę online i poczekaj, aż środki wpłyną na Twoje konto bankowe.

Jeśli nie czujesz się na siłach do samodzielnego złożenia wniosku o udzielenie pożyczki ratalnej, możesz skorzystać z pomocy eksperta finansowego. Ten wesprze Cię we wszystkich działaniach związanych z procedurą ubiegania się o pożyczkę ratalną online, a Ty finalnie będziesz cieszyć się z dodatkowych pieniędzy na swoim koncie w banku.

Jak pożyczkobiorcy weryfikują swoich klientów?

Instytucje pozabankowe udzielające pożyczek ratalnych online często weryfikują swoich potencjalnych klientów nie tylko pod kątem zdolności finansowej. Oprócz weryfikacji poprawności podanych danych we wniosku o przyznanie pożyczki, instytucja może też sprawdzić:

 • rejestry dłużników oraz historię kredytową w BIK,
 • liczbę aktywnych zobowiązań na koncie potencjalnego klienta,
 • sytuację rodzinną wnioskodawcy, np. liczba osób na utrzymaniu, stan cywilny,
 • źródło uzyskiwanych dochodów, czyli zdolność kredytową.

Dokładniejsza weryfikacja pożyczkobiorców odbywa się najczęściej wtedy, kiedy umowa pożyczki ratalnej opiewa na sporą kwotę rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Firma pozabankowa w ten sposób zabezpiecza swoje interesy i minimalizuje ryzyko związane z zaciągnięciem zobowiązania przez osobę mało wiarygodną w odniesieniu do terminowej spłaty zadłużenia.

Jakie są koszty pożyczki ratalnej przez internet?

Najlepsza pożyczka ratalna to taka, która generuje jak najniższe koszty finansowania. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę pożyczki pozabankowej na raty, spróbuj obliczyć całkowite koszty finansowania. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę kilka parametrów takich, jak:

 • całkowita kwota pożyczki - to od niej w dużej mierze zależą koszty odsetkowe finansowania,
 • okres spłaty - im dłuższy, tym wyższe koszty pożyczki,
 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - ten wskaźnik pozwala na zobrazowanie całkowitego kosztu odsetkowego spłaty zobowiązania pozabankowego,
 • wysokość oprocentowania - ten wskaźnik ustalany jest w stosunku rocznym i odnosi się tylko do koszów odsetkowych finansowania.

Co więcej, na całkowite koszty pożyczki ratalnej może tez wpływać prowizja firmy pożyczkowej oraz koszty związane z obsługą zadłużenia, np. wysłanie monitu o braku spłaty zadłużenia.

Pierwsza pożyczka na raty online z RRSO 0% - czy to możliwe?

Dla konsumentów, którzy po raz pierwszy decydują się na pożyczkę ratalną online, instytucje pozabankowe przygotowały specjalne oferty darmowych pożyczek dla nowych klientów. Wynika to głównie z chęci przyciągnięcia uwagi potencjalnych pożyczkobiorców. Oczywiście nie ma w tym nic złego, szczególnie że dla dłużnika to szansa na zdobycie dodatkowej gotówki bez żadnych kosztów związanych ze spłatą zadłużenia.

Pamiętaj jednak, że pożyczka długoterminowa na raty jest najczęściej przyznawana bez kosztów tylko nowym klientom, a także na preferencyjnych warunkach, np. mocno ograniczona kwota zobowiązania - do kilku tysięcy złotych. 

Pożyczka ratalna online - szansa na dodatkową gotówkę czy spore ryzyko? Podsumowanie

Decydując się pożyczkę ratalną online, możesz zyskać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych z minimum formalności do załatwienia. Musisz jednak ostrożnie decydować się na nowe zobowiązania finansowe. Kiedy nadmiernie obciążysz swój domowy budżet, może okazać się, że głównym problemem dla Ciebie będzie znalezienie rozwiązania - jak wyjść z długów.

Aby uniknąć problemów z terminową spłatą zadłużenia, zawsze wybieraj jak najlepsze oferty pożyczek ratalnych, gdzie okres spłaty pożyczki jest wystarczająco długi, a miesięczna rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Wystarczy, że porównasz dostępne propozycje finansowania i wybierzesz tę, gdzie zarówno oprocentowanie pożyczki, jak i inne parametry będą wskazywać na opłacalność podpisania umowy.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z doradcą kredytowym. To przede wszystkim dostęp do kompleksowego wsparcia w zakresie porównywania, poszukiwania oraz wnioskowania o kredyty i pożyczki. Jako klient profesjonalnego biura kredytowego możesz w każdym momencie skorzystać z usług doradcy kredytowego i zwiększyć bezpieczeństwo zawieranych transakcji finansowych. Chcesz dowiedzieć się, jak działa […]

Czytaj wpis
Kredyt na flipa - co to znaczy?

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości rozwija się w niesamowitym tempie. Wysoki poziom zainteresowania inwestycją w nieruchomości doprowadził do tego, że coraz więcej osób kupuje mieszkania tylko po to, aby je odsprzedać z zyskiem lub okresowo wynająć w celu wygenerowania dodatkowego zysku pasywnego. Pod pojęciem kredytu na flipa kryje się też metoda działania w ramach house […]

Czytaj wpis
Kredyt na wakacje - a może pożyczka?

Poszukiwanie źródła finansowania na wakacyjny urlop może zająć sporo czasu. Na rynku jest wiele ofert kredytów i pożyczek na wakacje, z których możemy skorzystać. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dowiesz się, jak wybrać najlepszy kredyt na wakacje dla siebie i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej. […]

Czytaj wpis
Pożyczka na alimenty i świadczenia rodzinne

W dzisiejszych czasach instytucje pozabankowe robią wszystko, aby pozyskać dodatkowych klientów i udzielić jak największej liczby pożyczek. Pożyczkodawcy często celują w grupy osób, które mają problemy z płynnością finansową i nie posiadają stabilnego źródła dochodu. W takich sytuacjach najczęściej wykorzystywane są pożyczki na alimenty i świadczenia rodzinne, np. 500 plus. Chcesz dowiedzieć się, na jakich […]

Czytaj wpis
Pożyczka na 500 plus

Osoby potrzebujące nagłego zastrzyku dodatkowej gotówki coraz częściej wybierają firmy pozabankowe w celu podpisania umowy pożyczki lub chwilówki. Problemy pojawiają się wtedy, kiedy pożyczkobiorca nie ma wystarczającej zdolności kredytowej. W takiej sytuacji musisz poszukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą Ci zbudować, chociażby minimalną zdolność finansową potrzebną do uzyskania pożyczki. Na rynku coraz częściej pojawiają się oferty […]

Czytaj wpis
Jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt?

Wyłudzenie kredytu i wszelkiego rodzaju oszustwa kredytowe to przestępstwo w rozumieniu Art. 297 Kodeksu karnego. Zgodnie z przepisami każdy, kto w celu uzyskania dla siebie od banku albo innej jednostki organizacyjnej korzyści finansowych nadużywa dobro osób trzeciej, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Według raportu InfoDOK Związku Banków Polskich w pierwszym kwartale 2023 […]

Czytaj wpis
Czy można zaciągnąć drugi kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach do zaciągnięcia kredytu hipotecznego trzeba spełnić tylko kilka warunków wymaganych przez bank. To podstawa, aby móc ubiegać się o kolejne finansowanie związane z zakupem nieruchomości mieszkalnej. Poprzez zaciągnięcie kredytu hipotecznego możesz zrealizować swoje marzenia o własnych czterech ścianach. Zakup wymarzonego domu to często wydatek rzędu od kilkuset do nawet kilku milionów złotych. […]

Czytaj wpis
Kredyt gotówkowy pod hipotekę

W dzisiejszych czasach banki proponują wiele ciekawych produktów finansowych, które umożliwiają pozyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel lub sfinansowanie konkretnego przedsięwzięcia. Coraz popularniejsze są kredyty gotówkowe pod hipotekę, których zasada działania jest podobna jak np. kredytu pod zastaw mieszkania lub kredytu pod zastaw domu. W przypadku kredytów gotówkowych z zabezpieczeniem hipotecznym kwota finansowania nie może […]

Czytaj wpis
Chwilówki w weekend - jak to działa?

Banki komercyjne i większość firm pożyczkowych działa wyłącznie od poniedziałku do piątku. To spore ograniczenie, szczególnie dla osób, które chcą zdobyć dodatkowe pieniądze w nocy, późnym wieczorem lub w dni wolne od pracy. Obecnie na rynku pojawiają się propozycje chwilówek w weekend, które są przyznawane przez instytucje pozabankowe.  Jak to działa? Zasada jest prosta. Wystarczy, […]

Czytaj wpis
Kredyt na remont domu lub mieszkania

Kredyt na remont to dobre rozwiązanie przydatne przede wszystkim na etapie planowania kompleksowego remontu nieruchomości lub wykończenia. Decydując się na zaciągnięcie nowego zobowiązania w banku, koniecznie przeanalizuj wszystkie dostępne opcje finansowania. Możesz zdecydować się na kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania, standardowy kredyt lub pożyczkę gotówkową. Możliwości jest mnóstwo. Warto jednak podpisać taką umowę kredytu […]

Czytaj wpis
Zawieszenie i umorzenie postępowania egzekucyjnego

Umorzenie postępowania egzekucyjnego z urzędu oznacza całkowite zakończenie egzekucji komorniczej. W takiej sytuacji sprawa ma swój koniec, ale nie ze względu na pozytywne zakończenie wszczętego postępowania egzekucyjnego. Umorzenie następuje wtedy, kiedy komornik w trakcie realizowanych czynności związanych z odzyskiwaniem należności napotka problemy i przeszkody umożliwiające zaspokojenie potrzeb wierzyciela. Wtedy następuje przekazanie sprawy do rozpatrzenia przez […]

Czytaj wpis
Pożyczka dla zadłużonych - co to takiego?

Pożyczki dla osób zadłużonych to najczęściej pozabankowe formy finansowania, które na etapie ubiegania się o wsparcie nie wymagają zbyt wielu formalności do załatwienia. W przypadku osób z zadłużeniami jest to naprawdę korzystne rozwiązanie, które pozwala na zminimalizowanie zdobycie dodatkowej gotówki na dowolnie wybrany cel. Zasada działania jest podobna jak w przypadku popularnych pożyczek bez BIK […]

Czytaj wpis
1 2 3 8

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL