Jak wyjść z długów?

Podsumowanie artykułu

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się nie tylko z długami, ale także nieterminową spłatą zobowiązań bankowych i pozabankowych. Wynika to nie tylko ze stale rosnących kosztów życia, ale także zaciąganiu zbyt dużej liczby lub zbyt wysokich zobowiązań w bankach i firmach pożyczkowych. Sposobów na wyjście z długów jest naprawdę wiele, choć w celu dopasowanie najrozsądniejszego rozwiązania dla siebie, warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Finaum. Osoby, które nie mając pieniędzy, zaciągają kolejne zobowiązania finansowe, mogą popaść nawet w długi komornicze lub doprowadzić do sytuacji, gdzie rata kredytu lub pożyczki pochłonęłaby większość dochodów gospodarstwa domowego. Poniżej przedstawiamy najlepsze sposoby na wyjście z długów bankowych i pozabankowych.

Problemem wielu kredyto- i pożyczkobiorców w dzisiejszych czasach jest przede wszystkim brak płynności finansowej i jednocześnie nadmierne obciążenie domowego budżetu poprzez zbyt duże zadłużenie wobec banku lub firmy pożyczkowej. Skutkiem nieprzemyślanego podpisywania umów kredytowych jest tzw. pętla kredytowa. Kiedy wpadniesz w spiralę zadłużenia, będziesz mieć nie tylko ogromne problemy w spłacie długów, ale także narazisz się na wysokie odsetki karne naliczane zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. W takiej sytuacji zaczniesz szukać rozwiązania — jak wyjść z długów komorniczych, co jest bardziej skomplikowane, aniżeli pozbycie się długów finansowych, które są jeszcze egzekwowane przez pożyczko- i kredytodawców.

Jakie są sposoby na wyjście z długów? Sprawdź, jak spłacić swoje zobowiązania i pozbyć się długów!

Jeśli zauważysz, że znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i masz świadomość, że brak regularnej spłaty zobowiązania kredytowego lub pożyczki wpłynie na dalsze pogłębianie się problemu, najlepiej zacznij działać od razu. W przeciwnym razie popadniesz w naprawdę spore kłopoty finansowe, szczególnie jeśli do etapu ściągania zadłużenia przez bank lub pożyczkodawcę wkroczy komornik. Wtedy sytuacja nabiera zupełnie innego tempa, a proces windykacyjny będzie wysoce nieprzyjemny zarówno dla Ciebie, jak i innych członków rodziny. Upadłość konsumencka to raczej ostateczność, jeśli mowa o dostępne sposoby na wyjście z długów czy nawet spirali zadłużenia. Sprawdź, jak poprawisz swoją sytuację i dowiedz się, jakie rozwiązania warto rozważyć — najlepiej z pomocą eksperta kredytowego Finaum.

Wyjście z długów - 5 skutecznych sposobów na spłatę zadłużenia

Wyróżniamy co najmniej kilka sposobów, które pozwalają na wyjście z długów, szczególnie jeśli jednakowo chwilówka, pożyczka ratalna czy nawet kredyt gotówkowy stanowi dla Ciebie mocne obciążenie finansowe. Poniżej przedstawiamy 5 najskuteczniejszych sposobów na wyjście z trudnej sytuacji finansowej, a także uregulować swoje zaległe zadłużenia.

  1. Zaplanuj plan spłaty swoich aktualnych zobowiązań finansowych — na tym etapie musisz jasno określić to, jakie są Twoje aktualne zadłużenia oraz ich wysokość. Warto dobrze przeanalizować harmonogram spłat aktywnych kredytów i pożyczek, a także całkowite kwoty zadłużeń. Dzięki temu lepiej zaplanujesz swoje finanse i rozwiążesz problem ze spłatą, dobierając odpowiednie rozwiązania finansowe.
  2. Skorzystaj z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego Finaum — z pomocą specjalisty o wiele łatwiej dopasujesz dostępne rozwiązania finansowe do swoich potrzeb, a także znajdziesz, np. ofertę kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli Ci na połączenie kilku mniejszych zobowiązań w jedno większe, ale z mniejszą miesięczną ratą. To dobry sposób, aby pozbyć się zadłużenia, które zbyt mocno obciąża domowy budżet.
  3. Spróbuj wynegocjować lepsze warunki spłaty w banku/firmie pożyczkowej — jeśli termin spłaty nie jest dla Ciebie odpowiedni lub oprocentowanie kredytu jest zbyt wysokie, możesz wypróbować ten sposób wychodzenia z długów. Kontaktując się z bankiem złóż wniosek o renegocjację warunków finansowania. Bank może zgodzić się na zmianę oprocentowania bazowego lub obniżenie marży.
  4. Ogranicz wydatki gospodarstwa domowego — jeśli wiesz, że grozi Ci utrata pracy lub brakuje Ci środków na spłatę zadłużeń, pomyśl o tym, w jaki sposób możesz zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych na comiesięcznych rachunkach.
  5. Spróbuj wydłużyć okres finansowania — spłata długów często jest problematyczna wtedy, kiedy wysokość zobowiązania w skali miesiąca jest zbyt wysoka. Te koszty możesz ograniczyć poprzez wydłużenie okresu kredytowania. W przypadku kredytów gotówkowych, możesz wyjść z kłopotów poprzez podpisanie umowy kredytu z okresem spłaty nawet na 120 miesięcy.

Jeśli chcesz wyjść z zadłużenia obronną ręką, koniecznie zadbaj o to, aby opracować kompletny plan. Krok po kroku przez ten proces przeprowadzi Cię ekspert Finaum, poszukując jednocześnie jak najkorzystniejszych rozwiązań, pozwalających na wyjście z niespłaconych długów.

Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy? Czy umorzenie długów bankowych jest możliwe?

Nie masz pieniędzy na spłatę zadłużenia, a termin płatności zbliża się wielkimi krokami? Możesz najszybciej pozbyć się problemów, kontaktując się bezpośrednio z wierzycielem — zarówno firmą pożyczkową, jak i bankiem. Kredyto- i pożyczkodawcy mogą zgodzić się na wiele form rozwiązania takiego problemu, szczególnie wtedy, kiedy nie masz żadnych dodatkowych oszczędności na spłatę, chociażby części zadłużenia. Oto kilka propozycji, dzięki którym uda Ci się pozbyć Twoich długów:

  • wydłużenie okresu kredytowania,
  • zmiana warunków finansowania, np. obniżenie marży, co skutkuje zmniejszeniem obciążenia finansowego,
  • odroczenie terminu spłaty, np. wakacje kredytowe.

Podsumowując, liczne rozwiązania w spłacie długów oferują nie tylko banki, ale także firmy pożyczkowe działające na terenie całej Polski. Jeśli chcesz wybrać dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązania, koniecznie skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego Finaum. Z jego pomocą możesz znaleźć ciekawą ofertę pożyczki na spłatę krótkoterminowych zobowiązań i rozwiązać swoje podstawowe problemy finansowe.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Szukasz jak najwygodniejszych sposobów na pozbycie się długów? Dzięki upadłości konsumenckiej będziesz w stanie umorzyć część długów, które w przypadku braku terminowej spłaty powędrowałyby wprost do firmy windykacyjnej. Kompletny plan krok po kroku może obejmować także upadłość konsumencką. To jednak ostateczność, na którą możesz zdecydować się wtedy, kiedy nie jesteś w stanie spłacić żadnego ze swoich zobowiązań kredytowych i pożyczkowych. Upadłość konsumencka to rozwiązanie skierowane do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Istotnym warunkiem jest też to, iż osoba chcąca ogłosić upadłość konsumencką musi wykazać, iż całkowicie zaprzestała spłaty swoich długów.

Kwestie ustalenia tego, jaką część majątku trzeba sprzedać, aby zaspokoić potrzeby wierzycieli ustala Syndyk. Następnie opracowywany jest plan spłaty, który musi zatwierdzić sąd. Na ogół, upadłość konsumencka to standardowe postępowanie sądowe, które jednak nie jest jednoznaczne z umorzeniem zobowiązań kredytowych. To tylko spieniężanie majątku konsumenta oraz opracowanie rozwiązań, które pozwolą na wygodniejszą spłatę wierzytelności i maksymalne zaspokojenie otrzeb wierzycieli.

Kiedy wierzyciel zacznie upominać się o długi?

Wierzyciele zaczną upominać się o swoje wierzytelności głównie wtedy, kiedy kredyto- i pożyczkobiorcy zaprzestają regularnych płatności za zaciągnięte zobowiązania. Dotyczy to zarówno kredytów gotówkowych, hipotecznych, konsolidacyjnych, pożyczek ratalnych, jak i chwilówek.

Pierwsze kroki, jakie podejmują wierzyciele to kontakt z dłużnikiem, w celu ustalenia terminu spłaty zaległości finansowych. Kolejno wysyłane są do osób zalegających z płatnościami oficjalne pisma wzywające do uregulowania zadłużenia. Bank lub firma pożyczkowa może też zaproponować rozłożenie długu na raty. Kiedy powyższe działania nie przynoszą skutków, instytucje finansowe najczęściej przekazują sprawę długu do sądu, gdzie następnie zostanie uruchomione postępowanie komornicze, a dla dłużnika to nic przyjemnego.

Kto pomaga wyjść z długów kredytowych?

Pomocy w zakresie wyjścia z długów kredytowych i pożyczkowych, możesz szukać przede wszystkim w sieci, np. skontaktować się z Centrum Finansowym Finaum. Ekspert pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie odnośnie do tego, jak wyjść z długów chwilówek. Za pomoc w zakresie poszukiwania korzystnych opcji wyjścia z zadłużenia, a także spłaty zaległych zobowiązań nie zapłacisz ani złotówki.

W kwestii podsumowania — warto pomóc wyjść z długów samemu sobie i skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Finaum. To szansa na stosunkowo szybkie zażegnanie problemu, szczególnie jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie. Pamiętaj! Nawet jeśli masz już zadłużenie z komornikiem, nigdy nie jesteś na przegranej pozycji i wciąż możesz opracować rozsądny plan działania, by finalnie pozbyć się obciążających długów.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Raty 0%: Na czym polegają zakupy na raty zero procent i na co uważać?

Nie brakuje osób, które uważają, że raty 0 to tylko chwyt marketingowy. Czy tak jest w rzeczywistości? Otóż nie! Sieci handlowe przy współpracy z bankami są w stanie zaproponować finansowanie sprzętu RTV i AGD. Tego typu usługa dostępna jest także przy zakupie aut czy w sklepach meblowych. Jak zatem działa nieoprocentowana pożyczka? Czy zaciągając ją, […]

Czytaj wpis
Brakuje Ci na ratę kredytu? Wypróbuj 5 sprawdzonych rozwiązań

Na dzień przed pobraniem raty kredytu zaglądasz na konto i nagle oblewa Cię zimny pot. Brak wystarczających środków! Nie chcesz zepsuć swojej historii kredytowej i kolejny raz musisz wymyślić jak zorganizować pieniądze. Trzeba się spieszyć, ale nie warto panikować. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co zrobić w tego typu sytuacjach. Jak koszty kredytu wpływają na portfele […]

Czytaj wpis
Kredyt samochodowy: Co warto o nim wiedzieć i jak wybrać najlepszy dla siebie kredyt na samochód?

Carl Benz uznawany jest za twórcę pierwszego samochodu. Choć na początku żartowano z jego wynalazku, że „straszy konie”, to dzisiaj trudno sobie wyobrazić świat bez auta. Często jest ono niezbędne, aby dojechać do pracy, zawieźć pociechy do szkoły czy wyjechać na wakacje. Zdarza się, że samochód to element „kultu”, przedmiot kolekcjonerski lub po prostu marzenie. […]

Czytaj wpis
Zwrot podatku za 2023. Na jaką kwotę możesz liczyć?

W 2023 roku nie było dużych zmian w systemie podatkowym. Reforma wprowadzająca Polski ład w 2022 r. sprawiła, że większość podatników rozlicza się obecnie na skali podatkowej. Większa kwota wolna od podatku przyczyniła się do tego, że część osób w ogóle nie odprowadza podatku, a więc nie ma co liczyć na zwrot z urzędu skarbowego. […]

Czytaj wpis
Jak zawiesić działalność zarejestrowaną w CEIDG przez Internet?

Zawieszenie działalności gospodarczej to sytuacja, w której chcesz lub musisz na pewien czas wstrzymać prowadzenie swojej firmy. Najczęstszą jej przyczyną jest utrata płynności, która prowadzi do trudności w opłacaniu kosztów, składek i podatków. Obowiązujące w kraju przepisy zapewniają możliwość zawieszenia działalności.  W artykule odpowiemy m.in. na pytania: Czytaj dalej i poznaj więcej szczegółów. Jak przeprowadzić […]

Czytaj wpis
Kwalifikowany podpis elektroniczny to wygoda i standard w biznesie

Stanie w kolejkach do urzędu nikomu nie służy, dlatego przedsiębiorcy korzystają z narzędzi, umożliwiających ich ominięcie. Jednym z nich jest podpis elektroniczny, dzięki któremu załatwisz sprawy urzędowe, ale możesz nim także podpisać dokument cyfrowy i zatwierdzić zmiany w KRS lub CEIDG. Co warto wiedzieć o podpisie elektronicznym i jak go uzyskać? Czym jest podpis kwalifikowany? […]

Czytaj wpis
Zakupy w sklepie internetowym - gdzie zgłosić oszustwo?

Choć rozwój nowoczesnych technologii przyczynia się do tego, że jesteśmy w stanie zamawiać towary i usługi o wiele szybciej, to jednak generuje to spore ryzyko wyłudzeń. Cyberprzestępcy czyhają na nieświadomych użytkowników internetu, którzy bez dłuższego namysłu klikają we wszystkie otrzymywane linki. Te są tworzone wyłącznie po to, aby wyłudzić pieniądze. Realizując zakupy przez internet, zwracajmy […]

Czytaj wpis
Wezwanie do zapłaty

Każdy dłużnik musi liczyć się z tym, że w razie nagminnego unikania odpowiedzialności i braku jakichkolwiek wpłat na poczet wierzytelności może otrzymać wezwanie do zapłaty. Wysyłanie pism o z przedsądowym, czyli ostatecznym wezwaniem do zapłaty to działania wierzycieli, które mają na celu polubowne załatwienie sprawy z dłużnikiem. To formalny dokument, który jest przygotowywany najczęściej wtedy, […]

Czytaj wpis
Czym jest płatność odroczona?

Płatności odroczone to nowoczesne usługi finansowe, które z roku na rok zyskują na popularności. To jednak wcale nie oznacza, że taka metoda realizowania płatności za zakup usług i produktów jest w 100% bezpieczna. Kiedy sięgamy po metodę płatności odroczonej, kupujemy towary albo usługi i płacimy za nie dopiero za jakiś czas. Takie formy płatności udostępniają […]

Czytaj wpis
Czym jest kosztorys budowlany?

Mianem kosztorysu budowlanego nazywamy dokument, który zawiera wyszczególnione wszystkie koszty związane z wybudowaniem budynku mieszkalnego. Choć rodzaje kosztorysów są różne i mogą zawierać całkowicie odmienne informacje, to jednak standardem w przypadku kosztorysu budowlanego są takie dane, jak: To dokument finansowy, który ma ogromne znaczenie dla każdej ze stron powiązanej z transakcją budowy domu lub innej […]

Czytaj wpis
Licytacja komornicza za długi

Każdy wierzyciel ma prawo do tego, aby ubiegać się spłaty pełnej kwoty zobowiązania zaciągniętego przez dłużnika wraz z należnymi odsetkami. Jeśli windykacja polubowna, terenowa, a nawet wysyłanie monitów o zadłużeniu nie przynosi żadnych efektów, wtedy może dojść do egzekucji komorniczej. Aby licytacja mieszkania na poczet spłaty zobowiązań finansowych mogła zostać zrealizowana, komornik musi mieć tzw. […]

Czytaj wpis
Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z doradcą kredytowym. To przede wszystkim dostęp do kompleksowego wsparcia w zakresie porównywania, poszukiwania oraz wnioskowania o kredyty i pożyczki. Jako klient profesjonalnego biura kredytowego możesz w każdym momencie skorzystać z usług doradcy kredytowego i zwiększyć bezpieczeństwo zawieranych transakcji finansowych. Chcesz dowiedzieć się, jak działa […]

Czytaj wpis
1 2 3 9

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL