Jak wyjść z długów?

Podsumowanie artykułu

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się nie tylko z długami, ale także nieterminową spłatą zobowiązań bankowych i pozabankowych. Wynika to nie tylko ze stale rosnących kosztów życia, ale także zaciąganiu zbyt dużej liczby lub zbyt wysokich zobowiązań w bankach i firmach pożyczkowych. Sposobów na wyjście z długów jest naprawdę wiele, choć w celu dopasowanie najrozsądniejszego rozwiązania dla siebie, warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Finaum. Osoby, które nie mając pieniędzy, zaciągają kolejne zobowiązania finansowe, mogą popaść nawet w długi komornicze lub doprowadzić do sytuacji, gdzie rata kredytu lub pożyczki pochłonęłaby większość dochodów gospodarstwa domowego. Poniżej przedstawiamy najlepsze sposoby na wyjście z długów bankowych i pozabankowych.

Problemem wielu kredyto- i pożyczkobiorców w dzisiejszych czasach jest przede wszystkim brak płynności finansowej i jednocześnie nadmierne obciążenie domowego budżetu poprzez zbyt duże zadłużenie wobec banku lub firmy pożyczkowej. Skutkiem nieprzemyślanego podpisywania umów kredytowych jest tzw. pętla kredytowa. Kiedy wpadniesz w spiralę zadłużenia, będziesz mieć nie tylko ogromne problemy w spłacie długów, ale także narazisz się na wysokie odsetki karne naliczane zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. W takiej sytuacji zaczniesz szukać rozwiązania — jak wyjść z długów komorniczych, co jest bardziej skomplikowane, aniżeli pozbycie się długów finansowych, które są jeszcze egzekwowane przez pożyczko- i kredytodawców.

Jakie są sposoby na wyjście z długów? Sprawdź, jak spłacić swoje zobowiązania i pozbyć się długów!

Jeśli zauważysz, że znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i masz świadomość, że brak regularnej spłaty zobowiązania kredytowego lub pożyczki wpłynie na dalsze pogłębianie się problemu, najlepiej zacznij działać od razu. W przeciwnym razie popadniesz w naprawdę spore kłopoty finansowe, szczególnie jeśli do etapu ściągania zadłużenia przez bank lub pożyczkodawcę wkroczy komornik. Wtedy sytuacja nabiera zupełnie innego tempa, a proces windykacyjny będzie wysoce nieprzyjemny zarówno dla Ciebie, jak i innych członków rodziny. Upadłość konsumencka to raczej ostateczność, jeśli mowa o dostępne sposoby na wyjście z długów czy nawet spirali zadłużenia. Sprawdź, jak poprawisz swoją sytuację i dowiedz się, jakie rozwiązania warto rozważyć — najlepiej z pomocą eksperta kredytowego Finaum.

Wyjście z długów - 5 skutecznych sposobów na spłatę zadłużenia

Wyróżniamy co najmniej kilka sposobów, które pozwalają na wyjście z długów, szczególnie jeśli jednakowo chwilówka, pożyczka ratalna czy nawet kredyt gotówkowy stanowi dla Ciebie mocne obciążenie finansowe. Poniżej przedstawiamy 5 najskuteczniejszych sposobów na wyjście z trudnej sytuacji finansowej, a także uregulować swoje zaległe zadłużenia.

  1. Zaplanuj plan spłaty swoich aktualnych zobowiązań finansowych — na tym etapie musisz jasno określić to, jakie są Twoje aktualne zadłużenia oraz ich wysokość. Warto dobrze przeanalizować harmonogram spłat aktywnych kredytów i pożyczek, a także całkowite kwoty zadłużeń. Dzięki temu lepiej zaplanujesz swoje finanse i rozwiążesz problem ze spłatą, dobierając odpowiednie rozwiązania finansowe.
  2. Skorzystaj z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego Finaum — z pomocą specjalisty o wiele łatwiej dopasujesz dostępne rozwiązania finansowe do swoich potrzeb, a także znajdziesz, np. ofertę kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli Ci na połączenie kilku mniejszych zobowiązań w jedno większe, ale z mniejszą miesięczną ratą. To dobry sposób, aby pozbyć się zadłużenia, które zbyt mocno obciąża domowy budżet.
  3. Spróbuj wynegocjować lepsze warunki spłaty w banku/firmie pożyczkowej — jeśli termin spłaty nie jest dla Ciebie odpowiedni lub oprocentowanie kredytu jest zbyt wysokie, możesz wypróbować ten sposób wychodzenia z długów. Kontaktując się z bankiem złóż wniosek o renegocjację warunków finansowania. Bank może zgodzić się na zmianę oprocentowania bazowego lub obniżenie marży.
  4. Ogranicz wydatki gospodarstwa domowego — jeśli wiesz, że grozi Ci utrata pracy lub brakuje Ci środków na spłatę zadłużeń, pomyśl o tym, w jaki sposób możesz zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych na comiesięcznych rachunkach.
  5. Spróbuj wydłużyć okres finansowania — spłata długów często jest problematyczna wtedy, kiedy wysokość zobowiązania w skali miesiąca jest zbyt wysoka. Te koszty możesz ograniczyć poprzez wydłużenie okresu kredytowania. W przypadku kredytów gotówkowych, możesz wyjść z kłopotów poprzez podpisanie umowy kredytu z okresem spłaty nawet na 120 miesięcy.

Jeśli chcesz wyjść z zadłużenia obronną ręką, koniecznie zadbaj o to, aby opracować kompletny plan. Krok po kroku przez ten proces przeprowadzi Cię ekspert Finaum, poszukując jednocześnie jak najkorzystniejszych rozwiązań, pozwalających na wyjście z niespłaconych długów.

Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy? Czy umorzenie długów bankowych jest możliwe?

Nie masz pieniędzy na spłatę zadłużenia, a termin płatności zbliża się wielkimi krokami? Możesz najszybciej pozbyć się problemów, kontaktując się bezpośrednio z wierzycielem — zarówno firmą pożyczkową, jak i bankiem. Kredyto- i pożyczkodawcy mogą zgodzić się na wiele form rozwiązania takiego problemu, szczególnie wtedy, kiedy nie masz żadnych dodatkowych oszczędności na spłatę, chociażby części zadłużenia. Oto kilka propozycji, dzięki którym uda Ci się pozbyć Twoich długów:

  • wydłużenie okresu kredytowania,
  • zmiana warunków finansowania, np. obniżenie marży, co skutkuje zmniejszeniem obciążenia finansowego,
  • odroczenie terminu spłaty, np. wakacje kredytowe.

Podsumowując, liczne rozwiązania w spłacie długów oferują nie tylko banki, ale także firmy pożyczkowe działające na terenie całej Polski. Jeśli chcesz wybrać dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązania, koniecznie skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego Finaum. Z jego pomocą możesz znaleźć ciekawą ofertę pożyczki na spłatę krótkoterminowych zobowiązań i rozwiązać swoje podstawowe problemy finansowe.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Szukasz jak najwygodniejszych sposobów na pozbycie się długów? Dzięki upadłości konsumenckiej będziesz w stanie umorzyć część długów, które w przypadku braku terminowej spłaty powędrowałyby wprost do firmy windykacyjnej. Kompletny plan krok po kroku może obejmować także upadłość konsumencką. To jednak ostateczność, na którą możesz zdecydować się wtedy, kiedy nie jesteś w stanie spłacić żadnego ze swoich zobowiązań kredytowych i pożyczkowych. Upadłość konsumencka to rozwiązanie skierowane do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Istotnym warunkiem jest też to, iż osoba chcąca ogłosić upadłość konsumencką musi wykazać, iż całkowicie zaprzestała spłaty swoich długów.

Kwestie ustalenia tego, jaką część majątku trzeba sprzedać, aby zaspokoić potrzeby wierzycieli ustala Syndyk. Następnie opracowywany jest plan spłaty, który musi zatwierdzić sąd. Na ogół, upadłość konsumencka to standardowe postępowanie sądowe, które jednak nie jest jednoznaczne z umorzeniem zobowiązań kredytowych. To tylko spieniężanie majątku konsumenta oraz opracowanie rozwiązań, które pozwolą na wygodniejszą spłatę wierzytelności i maksymalne zaspokojenie otrzeb wierzycieli.

Kiedy wierzyciel zacznie upominać się o długi?

Wierzyciele zaczną upominać się o swoje wierzytelności głównie wtedy, kiedy kredyto- i pożyczkobiorcy zaprzestają regularnych płatności za zaciągnięte zobowiązania. Dotyczy to zarówno kredytów gotówkowych, hipotecznych, konsolidacyjnych, pożyczek ratalnych, jak i chwilówek.

Pierwsze kroki, jakie podejmują wierzyciele to kontakt z dłużnikiem, w celu ustalenia terminu spłaty zaległości finansowych. Kolejno wysyłane są do osób zalegających z płatnościami oficjalne pisma wzywające do uregulowania zadłużenia. Bank lub firma pożyczkowa może też zaproponować rozłożenie długu na raty. Kiedy powyższe działania nie przynoszą skutków, instytucje finansowe najczęściej przekazują sprawę długu do sądu, gdzie następnie zostanie uruchomione postępowanie komornicze, a dla dłużnika to nic przyjemnego.

Kto pomaga wyjść z długów kredytowych?

Pomocy w zakresie wyjścia z długów kredytowych i pożyczkowych, możesz szukać przede wszystkim w sieci, np. skontaktować się z Centrum Finansowym Finaum. Ekspert pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie odnośnie do tego, jak wyjść z długów chwilówek. Za pomoc w zakresie poszukiwania korzystnych opcji wyjścia z zadłużenia, a także spłaty zaległych zobowiązań nie zapłacisz ani złotówki.

W kwestii podsumowania — warto pomóc wyjść z długów samemu sobie i skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Finaum. To szansa na stosunkowo szybkie zażegnanie problemu, szczególnie jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie. Pamiętaj! Nawet jeśli masz już zadłużenie z komornikiem, nigdy nie jesteś na przegranej pozycji i wciąż możesz opracować rozsądny plan działania, by finalnie pozbyć się obciążających długów.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Umowa kredytu hipotecznego - na co zwrócić uwagę?

Podpisanie umowy kredytowej jest obligatoryjne w przypadku każdego nowego zobowiązania finansowego: zarówno kredytu gotówkowego, hipotecznego, konsolidacyjnego, jak i pożyczki ratalnej. To rodzaj umowy, która dotyczy banku/firmy pożyczkowej oraz osoby ubiegającej się o wsparcie finansowe. Przed podpisaniem umowy kredytu hipotecznego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: Umowa kredytowa dzieli się na dwie części. Pierwsza to OWU, […]

Czytaj wpis
Jak oszczędzać pieniądze bez wyrzeczeń?

Chcesz mieć na tyle wysokie oszczędności, żeby nie martwić się utrzymaniem swojej rodziny? Dodatkowe pieniądze na rachunku bankowym to świetna poduszka finansowa, która jest gwarancją spłaty zobowiązań wobec banków, firm pożyczkowych i usługodawców w razie problemów gospodarstwa domowego. Chcesz dowiedzieć się jak odkładać pieniądze, aby osiągnąć zamierzone cele? W tym artykule znajdziesz sprawdzone sposoby na […]

Czytaj wpis
Ubezpieczenie kredytu

Polisa ubezpieczenia kredytu to umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie zarówno dla kredytobiorcy, jak i kredytodawcy. W razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji np. utrata pracy, nagła choroba lub śmierć jednego z kredytobiorców można popaść w spore kłopoty finansowe. Głównie z tego powodu warto mieć aktywne ubezpieczenie spłaty kredytu. W ten sposób można skorzystać z […]

Czytaj wpis
Krajowy Rejestr Długów - co to jest?

KRD to inaczej Biuro Informacji Gospodarczej. Instytucja powstała po to, aby nadzorować konsumentów oraz przedsiębiorców w kwestii terminowej spłaty zobowiązań finansowych. Krajowy Rejestr Długów powstał w 2003 roku. Od tamtego czasu wprowadzono ustawę, która określa sposób udostępniania danych gospodarczych. Baza BIG Infomonitor powstała w celu zbierania informacji o przedsiębiorcach oraz konsumentach prywatnych. Jeśli ktokolwiek dopuści […]

Czytaj wpis
Kalkulator kredytu hipotecznego

Internetowy kalkulator rat kredytu hipotecznego jest najczęściej darmowym oprogramowaniem dostępnym z poziomu przeglądarki internetowej. Każdy, kto planuje złożyć wniosek kredytowy, może skorzystać z kalkulatora i poznać całkowity koszt kredytu wraz z innymi kluczowymi składowymi. Kalkulator kredytowy ułatwia obliczenie miesięcznego kosztu kredytu hipotecznego. To szansa na szybką ocenę swoich możliwości finansowych i zestawienie kosztów z dochodami […]

Czytaj wpis
Na czym polega upadłość konsumencka?

O pojęciu upadłości konsumenckiej słyszał na pewno każdy, kto znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i miał problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. To dotyczy zarówno firm, które zbankrutowały, jak i osób fizycznych. Zgodnie z definicją upadłość konsumencka odnosi się do niewypłacalności osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Ustawa o upadłości konsumenckiej wskazuje, że to częściowe […]

Czytaj wpis
Czym jest lokata bankowa?

Mianem lokaty bankowej nazywamy produkt finansowy, który służy do deponowania wolnych środków, czyli oszczędności. Taki depozyt bankowy zakłada się w ramach podpisania umowy z wybraną instytucją finansową. Za aktywną lokatę uznaje się taki rachunek, na który została wpłacona ustalona kwota. Warto dodać, że w większości przypadków lokaty uniemożliwiają swobodne korzystanie z wpłaconego kapitału - musisz […]

Czytaj wpis
Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Kredyty mieszkaniowe to jedne z najbardziej skomplikowanych form finansowania dostępnych na polskim rynku. Dlaczego? Otóż wniosek o kredyt w tej formie wymaga dołączenia wielu dokumentów, których objętość jest uzależniona od indywidualnej sytuacji potencjalnego kredytobiorcy. Bank, który zdecyduje się udzielić Ci kredytu hipotecznego, prawdopodobnie zaproponuje takie warunki, aby kwota kredytu nie przekraczała Twoich możliwości finansowych. Planujesz […]

Czytaj wpis
Odsetki od zaległości podatkowych

Najszybszą drogą do oceny wysokości zadłużenia wobec organu podatkowego jest wykorzystanie kalkulatora odsetek podatkowych. To narzędzie dostępne na rządowych stronach, które pozwala na szybkie wyliczenie kwoty zaległości na podstawie kilku parametrów: kwota zobowiązania, termin płatności, termin uregulowania zadłużenia. Co więcej, stawka odsetek będzie uzależniona od tego, czy są to odsetki za zwłokę, czy opłata prolongacyjna. […]

Czytaj wpis
Refinansowanie kredytu i pożyczki w praktyce

Niektóre zobowiązania bankowe i pozabankowe można bez problemu przenieść do innej instytucji, bez dodatkowych kosztów. To opłacalne przedsięwzięcie, o ile wiesz, jak wybrać najlepszą propozycję finansowania dla siebie. Kredyt konsolidacyjny to najpopularniejsza odmiana zobowiązania pozwalającego na refinansowanie kredytów i pożyczek. Jeśli chcesz otrzymać korzystniejszy harmonogram spłaty lub zmniejszyć całkowity koszt kredytu, koniecznie pomyśl o opcji […]

Czytaj wpis
Oddłużanie chwilówek - pomoc dla zadłużonych

Pożyczki pozabankowe są obecnie ogólnodostępne, co powoduje, że coraz więcej osób popada w spiralę zadłużenia. Krótki okres spłaty chwilówki, brak stabilnego źródła dochodu oraz problemy zdrowotne to główne czynniki, które powodują, że zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania może doprowadzić do wszczęcia procesu windykacyjnego, a nawet upadłości konsumenckiej. Chcesz dowiedzieć się, co zrobić w sytuacji, kiedy wierzyciel ubiega […]

Czytaj wpis
Oprocentowanie lokat bankowych - ranking

Oprocentowanie lokat w bankach komercyjnych zawsze jest przedstawiane jako wartość procentowa zysku w skali roku. Jeśli chodzi o stawkę oprocentowania takich produktów bankowych, warto dodać, że wskaźnik jest taki sam dla stałych i nowych klientów. W przypadku lokat na nowe środki proponowanych przez banki oprocentowanie wciąż pozostaje na dość niskim poziomie. Najlepsze lokaty bankowe oferują […]

Czytaj wpis
1 2 3 5

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL