Jak wyjść z długów?

Podsumowanie artykułu

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się nie tylko z długami, ale także nieterminową spłatą zobowiązań bankowych i pozabankowych. Wynika to nie tylko ze stale rosnących kosztów życia, ale także zaciąganiu zbyt dużej liczby lub zbyt wysokich zobowiązań w bankach i firmach pożyczkowych. Sposobów na wyjście z długów jest naprawdę wiele, choć w celu dopasowanie najrozsądniejszego rozwiązania dla siebie, warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Finaum. Osoby, które nie mając pieniędzy, zaciągają kolejne zobowiązania finansowe, mogą popaść nawet w długi komornicze lub doprowadzić do sytuacji, gdzie rata kredytu lub pożyczki pochłonęłaby większość dochodów gospodarstwa domowego. Poniżej przedstawiamy najlepsze sposoby na wyjście z długów bankowych i pozabankowych.

Problemem wielu kredyto- i pożyczkobiorców w dzisiejszych czasach jest przede wszystkim brak płynności finansowej i jednocześnie nadmierne obciążenie domowego budżetu poprzez zbyt duże zadłużenie wobec banku lub firmy pożyczkowej. Skutkiem nieprzemyślanego podpisywania umów kredytowych jest tzw. pętla kredytowa. Kiedy wpadniesz w spiralę zadłużenia, będziesz mieć nie tylko ogromne problemy w spłacie długów, ale także narazisz się na wysokie odsetki karne naliczane zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. W takiej sytuacji zaczniesz szukać rozwiązania — jak wyjść z długów komorniczych, co jest bardziej skomplikowane, aniżeli pozbycie się długów finansowych, które są jeszcze egzekwowane przez pożyczko- i kredytodawców.

Jakie są sposoby na wyjście z długów? Sprawdź, jak spłacić swoje zobowiązania i pozbyć się długów!

Jeśli zauważysz, że znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i masz świadomość, że brak regularnej spłaty zobowiązania kredytowego lub pożyczki wpłynie na dalsze pogłębianie się problemu, najlepiej zacznij działać od razu. W przeciwnym razie popadniesz w naprawdę spore kłopoty finansowe, szczególnie jeśli do etapu ściągania zadłużenia przez bank lub pożyczkodawcę wkroczy komornik. Wtedy sytuacja nabiera zupełnie innego tempa, a proces windykacyjny będzie wysoce nieprzyjemny zarówno dla Ciebie, jak i innych członków rodziny. Upadłość konsumencka to raczej ostateczność, jeśli mowa o dostępne sposoby na wyjście z długów czy nawet spirali zadłużenia. Sprawdź, jak poprawisz swoją sytuację i dowiedz się, jakie rozwiązania warto rozważyć — najlepiej z pomocą eksperta kredytowego Finaum.

Wyjście z długów - 5 skutecznych sposobów na spłatę zadłużenia

Wyróżniamy co najmniej kilka sposobów, które pozwalają na wyjście z długów, szczególnie jeśli jednakowo chwilówka, pożyczka ratalna czy nawet kredyt gotówkowy stanowi dla Ciebie mocne obciążenie finansowe. Poniżej przedstawiamy 5 najskuteczniejszych sposobów na wyjście z trudnej sytuacji finansowej, a także uregulować swoje zaległe zadłużenia.

  1. Zaplanuj plan spłaty swoich aktualnych zobowiązań finansowych — na tym etapie musisz jasno określić to, jakie są Twoje aktualne zadłużenia oraz ich wysokość. Warto dobrze przeanalizować harmonogram spłat aktywnych kredytów i pożyczek, a także całkowite kwoty zadłużeń. Dzięki temu lepiej zaplanujesz swoje finanse i rozwiążesz problem ze spłatą, dobierając odpowiednie rozwiązania finansowe.
  2. Skorzystaj z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego Finaum — z pomocą specjalisty o wiele łatwiej dopasujesz dostępne rozwiązania finansowe do swoich potrzeb, a także znajdziesz, np. ofertę kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli Ci na połączenie kilku mniejszych zobowiązań w jedno większe, ale z mniejszą miesięczną ratą. To dobry sposób, aby pozbyć się zadłużenia, które zbyt mocno obciąża domowy budżet.
  3. Spróbuj wynegocjować lepsze warunki spłaty w banku/firmie pożyczkowej — jeśli termin spłaty nie jest dla Ciebie odpowiedni lub oprocentowanie kredytu jest zbyt wysokie, możesz wypróbować ten sposób wychodzenia z długów. Kontaktując się z bankiem złóż wniosek o renegocjację warunków finansowania. Bank może zgodzić się na zmianę oprocentowania bazowego lub obniżenie marży.
  4. Ogranicz wydatki gospodarstwa domowego — jeśli wiesz, że grozi Ci utrata pracy lub brakuje Ci środków na spłatę zadłużeń, pomyśl o tym, w jaki sposób możesz zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych na comiesięcznych rachunkach.
  5. Spróbuj wydłużyć okres finansowania — spłata długów często jest problematyczna wtedy, kiedy wysokość zobowiązania w skali miesiąca jest zbyt wysoka. Te koszty możesz ograniczyć poprzez wydłużenie okresu kredytowania. W przypadku kredytów gotówkowych, możesz wyjść z kłopotów poprzez podpisanie umowy kredytu z okresem spłaty nawet na 120 miesięcy.

Jeśli chcesz wyjść z zadłużenia obronną ręką, koniecznie zadbaj o to, aby opracować kompletny plan. Krok po kroku przez ten proces przeprowadzi Cię ekspert Finaum, poszukując jednocześnie jak najkorzystniejszych rozwiązań, pozwalających na wyjście z niespłaconych długów.

Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy? Czy umorzenie długów bankowych jest możliwe?

Nie masz pieniędzy na spłatę zadłużenia, a termin płatności zbliża się wielkimi krokami? Możesz najszybciej pozbyć się problemów, kontaktując się bezpośrednio z wierzycielem — zarówno firmą pożyczkową, jak i bankiem. Kredyto- i pożyczkodawcy mogą zgodzić się na wiele form rozwiązania takiego problemu, szczególnie wtedy, kiedy nie masz żadnych dodatkowych oszczędności na spłatę, chociażby części zadłużenia. Oto kilka propozycji, dzięki którym uda Ci się pozbyć Twoich długów:

  • wydłużenie okresu kredytowania,
  • zmiana warunków finansowania, np. obniżenie marży, co skutkuje zmniejszeniem obciążenia finansowego,
  • odroczenie terminu spłaty, np. wakacje kredytowe.

Podsumowując, liczne rozwiązania w spłacie długów oferują nie tylko banki, ale także firmy pożyczkowe działające na terenie całej Polski. Jeśli chcesz wybrać dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązania, koniecznie skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego Finaum. Z jego pomocą możesz znaleźć ciekawą ofertę pożyczki na spłatę krótkoterminowych zobowiązań i rozwiązać swoje podstawowe problemy finansowe.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Szukasz jak najwygodniejszych sposobów na pozbycie się długów? Dzięki upadłości konsumenckiej będziesz w stanie umorzyć część długów, które w przypadku braku terminowej spłaty powędrowałyby wprost do firmy windykacyjnej. Kompletny plan krok po kroku może obejmować także upadłość konsumencką. To jednak ostateczność, na którą możesz zdecydować się wtedy, kiedy nie jesteś w stanie spłacić żadnego ze swoich zobowiązań kredytowych i pożyczkowych. Upadłość konsumencka to rozwiązanie skierowane do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Istotnym warunkiem jest też to, iż osoba chcąca ogłosić upadłość konsumencką musi wykazać, iż całkowicie zaprzestała spłaty swoich długów.

Kwestie ustalenia tego, jaką część majątku trzeba sprzedać, aby zaspokoić potrzeby wierzycieli ustala Syndyk. Następnie opracowywany jest plan spłaty, który musi zatwierdzić sąd. Na ogół, upadłość konsumencka to standardowe postępowanie sądowe, które jednak nie jest jednoznaczne z umorzeniem zobowiązań kredytowych. To tylko spieniężanie majątku konsumenta oraz opracowanie rozwiązań, które pozwolą na wygodniejszą spłatę wierzytelności i maksymalne zaspokojenie otrzeb wierzycieli.

Kiedy wierzyciel zacznie upominać się o długi?

Wierzyciele zaczną upominać się o swoje wierzytelności głównie wtedy, kiedy kredyto- i pożyczkobiorcy zaprzestają regularnych płatności za zaciągnięte zobowiązania. Dotyczy to zarówno kredytów gotówkowych, hipotecznych, konsolidacyjnych, pożyczek ratalnych, jak i chwilówek.

Pierwsze kroki, jakie podejmują wierzyciele to kontakt z dłużnikiem, w celu ustalenia terminu spłaty zaległości finansowych. Kolejno wysyłane są do osób zalegających z płatnościami oficjalne pisma wzywające do uregulowania zadłużenia. Bank lub firma pożyczkowa może też zaproponować rozłożenie długu na raty. Kiedy powyższe działania nie przynoszą skutków, instytucje finansowe najczęściej przekazują sprawę długu do sądu, gdzie następnie zostanie uruchomione postępowanie komornicze, a dla dłużnika to nic przyjemnego.

Kto pomaga wyjść z długów kredytowych?

Pomocy w zakresie wyjścia z długów kredytowych i pożyczkowych, możesz szukać przede wszystkim w sieci, np. skontaktować się z Centrum Finansowym Finaum. Ekspert pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie odnośnie do tego, jak wyjść z długów chwilówek. Za pomoc w zakresie poszukiwania korzystnych opcji wyjścia z zadłużenia, a także spłaty zaległych zobowiązań nie zapłacisz ani złotówki.

W kwestii podsumowania — warto pomóc wyjść z długów samemu sobie i skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Finaum. To szansa na stosunkowo szybkie zażegnanie problemu, szczególnie jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie. Pamiętaj! Nawet jeśli masz już zadłużenie z komornikiem, nigdy nie jesteś na przegranej pozycji i wciąż możesz opracować rozsądny plan działania, by finalnie pozbyć się obciążających długów.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Pożyczka dla zadłużonych - co to takiego?

Pożyczki dla osób zadłużonych to najczęściej pozabankowe formy finansowania, które na etapie ubiegania się o wsparcie nie wymagają zbyt wielu formalności do załatwienia. W przypadku osób z zadłużeniami jest to naprawdę korzystne rozwiązanie, które pozwala na zminimalizowanie zdobycie dodatkowej gotówki na dowolnie wybrany cel. Zasada działania jest podobna jak w przypadku popularnych pożyczek bez BIK […]

Czytaj wpis
Kim jest dłużnik wekslowy?

Dłużnik wekslowy to osoba, która zdecydowała się na złożenie podpisu na wekslu oraz jest za niego w 100% odpowiedzialna i zobowiązana do ewentualnego uregulowania zadłużenia. Mianem dłużnika wekslowego nazywamy też: remitenta, trasanta, indosanta, awalistę oraz wyręczyciela. Szczegółowe wyjaśnienia tych pojęć znajdziesz w dalszej części tego artykułu. Dłużników wekslowych dzielimy na wtórnych oraz głównych. Zgodnie z […]

Czytaj wpis
Koszty komornicze - co to za opłaty?

Wszystkie czynności realizowane przez komornika są odpłatne. Niestety odzyskiwanie należności (nawet tych niewielkich) zawsze wiąże się z naliczeniem kosztów komorniczych. Te są uzależnione od wartości odzyskanych środków na poczet spłaty wierzytelności. Postępowanie egzekucyjne to czynności, które polegają na odzyskaniu zaległych wierzytelności, które nie zostały dotychczas spłacone przez dłużnika. Nawet niewielkie kwoty zadłużenia mogą generować koszty […]

Czytaj wpis
Giełda długów i wierzytelności

Jest wiele metod, które pozwalają na odzyskanie pieniędzy od dłużników. Często wybieranym rozwiązaniem jest giełda wierzytelności, z której może skorzystać praktycznie każdy - zarówno bank, firma pożyczkowa, pożyczkodawca niezwiązany z instytucjami finansowymi, a także podmioty gospodarcze. A zatem czym jest giełda długów? To serwis online, gdzie można dokonać transakcji kupna-sprzedaży wierzytelności. W praktyce jest to […]

Czytaj wpis
Zwolnienie z PCC

Ministerstwo Finansów w Polsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych nabywców nieruchomości mieszkalnych, postanowiło nieco znowelizować przepisy dotyczące podatku od czynności cywilnoprawnych z rynku wtórnego. To danina, która wynosi aktualnie 2% wartości nabywanej nieruchomości. W przypadku obiektów o znacznej wartości okazuje się, że podatek od czynności cywilnoprawnych pochłania znaczną część budżetu przeznaczonego na zakup domu lub mieszkania. […]

Czytaj wpis
Dziedziczenie długów - jak uniknąć odpowiedzialności?

W Polsce obowiązują przepisy Prawa spadkowego, które zmieniają się wraz z wprowadzanymi nowelizacjami ustaw. Niemniej jednak to podstawowy dokument prawny, który wyjaśnia zasady dziedziczenia długów, a także majątku po osobach zmarłych. Prawo spadkowe jest po prostu zbiorem informacji i przepisów regulujących wszystkie kwestie związane z dziedziczeniem - nieruchomości, pieniędzy, a nawet długów spadkowych. Na pewno […]

Czytaj wpis
Auto na raty - czy warto?

Kupując nowy samochód, najczęściej wiąże się to z wydatkiem sumy wynoszącej co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na tak duży wydatek. Z tego względu na rynku pojawiły się oferty leasingów konsumenckich, które umożliwiają zakup auta na raty. Umowa finansowa nowego lub używanego samochodu ma podobne warunki jak standardowy kredyt gotówkowy, […]

Czytaj wpis
Pożyczka w domu klienta

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób po prostu nie ma czasu na to, aby osobiście dopełnić formalności związanych z kredytem w banku. To samo tyczy się zobowiązań pozabankowych. Są też inne sytuacje, w których pożyczka bez wychodzenia z domu jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek z rodziny zobaczył, że zaciągnąłeś nowe zobowiązanie lub […]

Czytaj wpis
Jak działa kredyt oddłużeniowy?

Kredytobiorcy z problemami związanymi ze spłatą aktualnych zobowiązań finansowych poszukują jak najkorzystniejszych opcji, aby wyjść z trudnej sytuacji życiowej. Kiedy rata kredytu okazuje się zbyt wysoka, wiele osób podejmuje pochopne decyzje i zaciąga kolejne zobowiązania pozabankowe i bankowe. To rzutuje nie tylko negatywnie na wysokość ewentualnej zdolności kredytowej, ale także może z czasem generować problemy […]

Czytaj wpis
Czym jest wskaźnik LTV?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania na kredyt hipoteczny, musisz dokładnie przeanalizować sytuację na rynku finansowym i ustalić maksymalną wartość nieruchomości, na którą możesz sobie pozwolić. Instytucje finansowe podczas weryfikacji wniosków sprawdzają wiele kryteriów, które rzutują na Twoje szanse uzyskania pozytywnej decyzji o przyznaniu finansowania. Kluczowym czynnikiem w trakcie ubiegania się o kredyt mieszkaniowy jest […]

Czytaj wpis
Podatek PCC, czyli podatek od kupna mieszkania

Koszty związane z nabyciem nieruchomości to nie tylko kwota zakupu mieszkania, ale także wszystkie koszty dodatkowe oraz kredytowe, które musisz ponieść jako potencjalny nabywca. Decydując się na kredyt hipoteczny w celu nabycia nieruchomości z rynku wtórnego lub pierwotnego już wtedy narażasz się na dość wysokie koszty - przede wszystkim odsetki do zapłaty na rzecz banku. […]

Czytaj wpis
Czym jest harmonogram spłaty kredytu?

Każdy kredyt bankowy i pożyczka pozabankowa ma z góry ustalone warunki spłaty zobowiązania. Każda instytucja finansowa w Polsce ustala warunki i terminy spłaty indywidualnie, tak, aby dopasować wysokość miesięcznych rat i terminy płatności do potrzeb klienta. Musisz zatem wiedzieć, że harmonogram spłaty kredytu obowiązuje w przypadku kredytów: gotówkowych, hipotecznych, konsolidacyjnych, ratalnych, firmowych, a nawet dla […]

Czytaj wpis
1 2 3 7

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL