Jak wyjść z długów?

Podsumowanie artykułu

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się nie tylko z długami, ale także nieterminową spłatą zobowiązań bankowych i pozabankowych. Wynika to nie tylko ze stale rosnących kosztów życia, ale także zaciąganiu zbyt dużej liczby lub zbyt wysokich zobowiązań w bankach i firmach pożyczkowych. Sposobów na wyjście z długów jest naprawdę wiele, choć w celu dopasowanie najrozsądniejszego rozwiązania dla siebie, warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Finaum. Osoby, które nie mając pieniędzy, zaciągają kolejne zobowiązania finansowe, mogą popaść nawet w długi komornicze lub doprowadzić do sytuacji, gdzie rata kredytu lub pożyczki pochłonęłaby większość dochodów gospodarstwa domowego. Poniżej przedstawiamy najlepsze sposoby na wyjście z długów bankowych i pozabankowych.

Problemem wielu kredyto- i pożyczkobiorców w dzisiejszych czasach jest przede wszystkim brak płynności finansowej i jednocześnie nadmierne obciążenie domowego budżetu poprzez zbyt duże zadłużenie wobec banku lub firmy pożyczkowej. Skutkiem nieprzemyślanego podpisywania umów kredytowych jest tzw. pętla kredytowa. Kiedy wpadniesz w spiralę zadłużenia, będziesz mieć nie tylko ogromne problemy w spłacie długów, ale także narazisz się na wysokie odsetki karne naliczane zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. W takiej sytuacji zaczniesz szukać rozwiązania — jak wyjść z długów komorniczych, co jest bardziej skomplikowane, aniżeli pozbycie się długów finansowych, które są jeszcze egzekwowane przez pożyczko- i kredytodawców.

Jakie są sposoby na wyjście z długów? Sprawdź, jak spłacić swoje zobowiązania i pozbyć się długów!

Jeśli zauważysz, że znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i masz świadomość, że brak regularnej spłaty zobowiązania kredytowego lub pożyczki wpłynie na dalsze pogłębianie się problemu, najlepiej zacznij działać od razu. W przeciwnym razie popadniesz w naprawdę spore kłopoty finansowe, szczególnie jeśli do etapu ściągania zadłużenia przez bank lub pożyczkodawcę wkroczy komornik. Wtedy sytuacja nabiera zupełnie innego tempa, a proces windykacyjny będzie wysoce nieprzyjemny zarówno dla Ciebie, jak i innych członków rodziny. Upadłość konsumencka to raczej ostateczność, jeśli mowa o dostępne sposoby na wyjście z długów czy nawet spirali zadłużenia. Sprawdź, jak poprawisz swoją sytuację i dowiedz się, jakie rozwiązania warto rozważyć — najlepiej z pomocą eksperta kredytowego Finaum.

Wyjście z długów - 5 skutecznych sposobów na spłatę zadłużenia

Wyróżniamy co najmniej kilka sposobów, które pozwalają na wyjście z długów, szczególnie jeśli jednakowo chwilówka, pożyczka ratalna czy nawet kredyt gotówkowy stanowi dla Ciebie mocne obciążenie finansowe. Poniżej przedstawiamy 5 najskuteczniejszych sposobów na wyjście z trudnej sytuacji finansowej, a także uregulować swoje zaległe zadłużenia.

  1. Zaplanuj plan spłaty swoich aktualnych zobowiązań finansowych — na tym etapie musisz jasno określić to, jakie są Twoje aktualne zadłużenia oraz ich wysokość. Warto dobrze przeanalizować harmonogram spłat aktywnych kredytów i pożyczek, a także całkowite kwoty zadłużeń. Dzięki temu lepiej zaplanujesz swoje finanse i rozwiążesz problem ze spłatą, dobierając odpowiednie rozwiązania finansowe.
  2. Skorzystaj z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego Finaum — z pomocą specjalisty o wiele łatwiej dopasujesz dostępne rozwiązania finansowe do swoich potrzeb, a także znajdziesz, np. ofertę kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli Ci na połączenie kilku mniejszych zobowiązań w jedno większe, ale z mniejszą miesięczną ratą. To dobry sposób, aby pozbyć się zadłużenia, które zbyt mocno obciąża domowy budżet.
  3. Spróbuj wynegocjować lepsze warunki spłaty w banku/firmie pożyczkowej — jeśli termin spłaty nie jest dla Ciebie odpowiedni lub oprocentowanie kredytu jest zbyt wysokie, możesz wypróbować ten sposób wychodzenia z długów. Kontaktując się z bankiem złóż wniosek o renegocjację warunków finansowania. Bank może zgodzić się na zmianę oprocentowania bazowego lub obniżenie marży.
  4. Ogranicz wydatki gospodarstwa domowego — jeśli wiesz, że grozi Ci utrata pracy lub brakuje Ci środków na spłatę zadłużeń, pomyśl o tym, w jaki sposób możesz zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych na comiesięcznych rachunkach.
  5. Spróbuj wydłużyć okres finansowania — spłata długów często jest problematyczna wtedy, kiedy wysokość zobowiązania w skali miesiąca jest zbyt wysoka. Te koszty możesz ograniczyć poprzez wydłużenie okresu kredytowania. W przypadku kredytów gotówkowych, możesz wyjść z kłopotów poprzez podpisanie umowy kredytu z okresem spłaty nawet na 120 miesięcy.

Jeśli chcesz wyjść z zadłużenia obronną ręką, koniecznie zadbaj o to, aby opracować kompletny plan. Krok po kroku przez ten proces przeprowadzi Cię ekspert Finaum, poszukując jednocześnie jak najkorzystniejszych rozwiązań, pozwalających na wyjście z niespłaconych długów.

Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy? Czy umorzenie długów bankowych jest możliwe?

Nie masz pieniędzy na spłatę zadłużenia, a termin płatności zbliża się wielkimi krokami? Możesz najszybciej pozbyć się problemów, kontaktując się bezpośrednio z wierzycielem — zarówno firmą pożyczkową, jak i bankiem. Kredyto- i pożyczkodawcy mogą zgodzić się na wiele form rozwiązania takiego problemu, szczególnie wtedy, kiedy nie masz żadnych dodatkowych oszczędności na spłatę, chociażby części zadłużenia. Oto kilka propozycji, dzięki którym uda Ci się pozbyć Twoich długów:

  • wydłużenie okresu kredytowania,
  • zmiana warunków finansowania, np. obniżenie marży, co skutkuje zmniejszeniem obciążenia finansowego,
  • odroczenie terminu spłaty, np. wakacje kredytowe.

Podsumowując, liczne rozwiązania w spłacie długów oferują nie tylko banki, ale także firmy pożyczkowe działające na terenie całej Polski. Jeśli chcesz wybrać dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązania, koniecznie skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego Finaum. Z jego pomocą możesz znaleźć ciekawą ofertę pożyczki na spłatę krótkoterminowych zobowiązań i rozwiązać swoje podstawowe problemy finansowe.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Szukasz jak najwygodniejszych sposobów na pozbycie się długów? Dzięki upadłości konsumenckiej będziesz w stanie umorzyć część długów, które w przypadku braku terminowej spłaty powędrowałyby wprost do firmy windykacyjnej. Kompletny plan krok po kroku może obejmować także upadłość konsumencką. To jednak ostateczność, na którą możesz zdecydować się wtedy, kiedy nie jesteś w stanie spłacić żadnego ze swoich zobowiązań kredytowych i pożyczkowych. Upadłość konsumencka to rozwiązanie skierowane do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Istotnym warunkiem jest też to, iż osoba chcąca ogłosić upadłość konsumencką musi wykazać, iż całkowicie zaprzestała spłaty swoich długów.

Kwestie ustalenia tego, jaką część majątku trzeba sprzedać, aby zaspokoić potrzeby wierzycieli ustala Syndyk. Następnie opracowywany jest plan spłaty, który musi zatwierdzić sąd. Na ogół, upadłość konsumencka to standardowe postępowanie sądowe, które jednak nie jest jednoznaczne z umorzeniem zobowiązań kredytowych. To tylko spieniężanie majątku konsumenta oraz opracowanie rozwiązań, które pozwolą na wygodniejszą spłatę wierzytelności i maksymalne zaspokojenie otrzeb wierzycieli.

Kiedy wierzyciel zacznie upominać się o długi?

Wierzyciele zaczną upominać się o swoje wierzytelności głównie wtedy, kiedy kredyto- i pożyczkobiorcy zaprzestają regularnych płatności za zaciągnięte zobowiązania. Dotyczy to zarówno kredytów gotówkowych, hipotecznych, konsolidacyjnych, pożyczek ratalnych, jak i chwilówek.

Pierwsze kroki, jakie podejmują wierzyciele to kontakt z dłużnikiem, w celu ustalenia terminu spłaty zaległości finansowych. Kolejno wysyłane są do osób zalegających z płatnościami oficjalne pisma wzywające do uregulowania zadłużenia. Bank lub firma pożyczkowa może też zaproponować rozłożenie długu na raty. Kiedy powyższe działania nie przynoszą skutków, instytucje finansowe najczęściej przekazują sprawę długu do sądu, gdzie następnie zostanie uruchomione postępowanie komornicze, a dla dłużnika to nic przyjemnego.

Kto pomaga wyjść z długów kredytowych?

Pomocy w zakresie wyjścia z długów kredytowych i pożyczkowych, możesz szukać przede wszystkim w sieci, np. skontaktować się z Centrum Finansowym Finaum. Ekspert pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie odnośnie do tego, jak wyjść z długów chwilówek. Za pomoc w zakresie poszukiwania korzystnych opcji wyjścia z zadłużenia, a także spłaty zaległych zobowiązań nie zapłacisz ani złotówki.

W kwestii podsumowania — warto pomóc wyjść z długów samemu sobie i skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Finaum. To szansa na stosunkowo szybkie zażegnanie problemu, szczególnie jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie. Pamiętaj! Nawet jeśli masz już zadłużenie z komornikiem, nigdy nie jesteś na przegranej pozycji i wciąż możesz opracować rozsądny plan działania, by finalnie pozbyć się obciążających długów.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej – jak wziąć finansowanie?

Pożyczki bez zdolności kredytowej to propozycja dla osób z zadłużeniem lub tych, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, aby uzyskać kredyt w banku. Dzięki tego rodzaju produktom finansowym nawet osoby z wpisem w rejestrach dłużników mogą w krótkim czasie zdobyć potrzebne pieniądze. Tego typu pożyczki dostępne są przeważnie przez internet, a to umożliwia uzyskanie potrzebnych […]

Czytaj wpis
Pożyczka z komornikiem i złym BIKiem - czym jest i kto może skorzystać?

Niekorzystna sytuacja finansowa może dotknąć każdego, a jedna nieprzemyślana decyzja pociągnie za sobą lawinę problemów. Jeśli zmagasz się z zajęciem komorniczym, to najpewniej musisz stawiać czoła nie tylko konieczności spłaty zadłużenia, ale także innym pilnym wydatkom. Co robić? W takich sytuacjach pożyczki z komornikiem i złym BIKiem mogą być ratunkiem, dla tych osób, które w […]

Czytaj wpis
Pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej: Gdzie szukać? Jakie warunki?

Trudna sytuacja życiowa i niska zdolność kredytowa to słaba perspektywa pozyskania kapitału od banku. Tradycyjne instytucje finansowe są zobligowane do dokładnej analizy swoich klientów. W związku z tym często odmawiają udzielenia kredytu osobom, które mają negatywną historię kredytową. Czy to oznacza definitywny brak szans na zewnętrzne finansowanie? Otóż nie.   Istnieją firmy pożyczkowe, które oferują pożyczki dla […]

Czytaj wpis
Pożyczka dla bezrobotnych – jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na remont, wakacje, wymianę sprzętów RTV i AGD to w dzisiejszych czasach nie ma z tym problemu. Co więcej, możesz wziąć raty 0% i nie zapłacisz ani złotówki kosztów. Jednak nie każdy znajduje się w tak komfortowej pozycji. Osoby bezrobotne często napotykają trudności w uzyskaniu finansowania, gdyż dla banków są niewygodnymi klientami. […]

Czytaj wpis
Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych: Sprawdź, jak działają pożyczki długoterminowe online

Niektórzy mówią, że lepiej jest mieć długi niż krótki. Ważny jest także ruch oceanu. Ty też nie pomyślałeś o katamaranie, prawda? Dlatego lepiej zajmijmy się finansami. W artykule przybliżymy, czym są pożyczki długoterminowe dla zadłużonych, kto ich udziela, a także ile i na jak długo można pożyczyć pieniądze. Umówmy się, że sama nazwa pożyczki wskazuje, […]

Czytaj wpis
15 sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej

Drobna pożyczka czy milionowa transakcja na zakup nieruchomości przy użyciu kredytu wymagają posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Określa ona sytuacją kredytobiorcy w momencie składania wniosku. Na jej podstawie bank podejmuje decyzję o udzieleniu bądź odrzuceniu wniosku o finansowanie. Co zrobić, aby poprawić swoją zdolność kredytową i uzyskać kredyt w oczekiwanej wysokości? W artykule przyjrzymy się sposobom […]

Czytaj wpis
Pożyczka na wakacje to dobry pomysł? Sprawdź, kredyt na urlop i wczasy last minute!

Wakacje od dziecka kojarzą się z wolnością, beztroską i przyjemnościami. Wraz z wiekiem nadal ważne są trzy elementy, ale masz dużo więcej możliwości. Zamiast kopać piłkę na trzepaku lub rozdawać head shoty w Counter-Strike’a możesz odwiedzić polskie góry, morze, puszczę lub Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Poza tym czeka na Ciebie cały świat i masa ciekawych […]

Czytaj wpis
Konsolidacja chwilówek: Kredyt na spłatę chwilówek to zdrowsze finanse osobiste?

Chwila za chwilą płynie, a chwilówka za chwilówką mogą ten euforyczny i poetycki stan brutalnie przerwać. W momencie, gdy jeden dług spłacasz kolejnym, zaczynasz wpadać w spiralę pogłębiających się długów. Prowadzi to do destabilizacji budżetu domowego i prowadzi do rosnących kosztów i poważniejszych problemów. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli czujesz, że zapada Ci się […]

Czytaj wpis
Kredyt na ślub i wesele – czy warto?

Dla wielu osób wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jest to niezapomniana chwila, którą chcesz uczcić w sposób wyjątkowy i niezapomniany. Rosnące oczekiwania społeczne i presji medialnej sprawiają, że wiele par decyduje się wziąć kredyt na ślub i wesele. Czy warto pożyczyć pieniądze, aby stworzyć „ten” wymarzony scenariusz? Zdania są podzielone, ale nie […]

Czytaj wpis
6 błędów przy ubieganiu się o kredyt – na co uważać?

W momencie, gdy wnioskujesz o kredyt, liczysz na zgodę banku lub firmy pożyczkowej. Jednocześnie liczysz, że decyzją, którą podjąłeś, jest rozsądna i korzystna finansowo. Droga do upragnionego celu bywa pełna pułapek i błędów, które mogą znacząco wpłynąć na Twoją sytuację finansową. Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu, czy masz […]

Czytaj wpis
Pożyczka pozabankowa online – co to jest? Jakie są jej rodzaje popularnych chwilówek?

Pożyczki pozabankowe to w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny sposób pożyczania pieniędzy wśród Polaków. To wyjątkowo atrakcyjne produkty finansowe na niewielkie wydatki, z błyskawicznym procesem wnioskowania i z formalnościami, które załatwisz online. Pojawienie się pożyczek pozabankowych otworzyło drzwi dla dużego grona klientów. Wśród nich znalazły się także te osoby, które zostały odrzucone przez banki. Proces […]

Czytaj wpis
Konto osobiste – co warto o nim wiedzieć?

Podstawowym narzędziem finansowym, z którego Ty także korzystasz to konto osobiste. Jest to miejsce, gdzie wpływa Twoje wynagrodzenie, przechowujesz środki, a także zarządzasz swoimi wydatkami. Do rachunku podpięty może być popularny debet, a także na niego przelewane są pieniądze z kredytów. Co jeszcze warto wiedzieć o koncie osobistym? W artykule przyjrzymy się rachunkom bieżącym. Podpowiemy, […]

Czytaj wpis
1 2 3 11

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL