Pożyczka z komornikiem i złym BIKiem - czym jest i kto może skorzystać?

Podsumowanie artykułu

Sprawy komornicze nigdy nie należą do prostych. Działalność tego organu wprowadza pewne ograniczenia związane z pozyskaniem finansowania zewnętrznego. W związku z tym nie ma co liczyć na pieniądze od banku. Niemniej istnieje alternatywa, jaką jest rynek pozabankowy. Zobacz, co warto wiedzieć i na jakich warunkach możesz uzyskać pożyczkę, mając komornika i złą historię w BIK.

Niekorzystna sytuacja finansowa może dotknąć każdego, a jedna nieprzemyślana decyzja pociągnie za sobą lawinę problemów. Jeśli zmagasz się z zajęciem komorniczym, to najpewniej musisz stawiać czoła nie tylko konieczności spłaty zadłużenia, ale także innym pilnym wydatkom. Co robić?

W takich sytuacjach pożyczki z komornikiem i złym BIKiem mogą być ratunkiem, dla tych osób, które w przeszłości miały problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Instytucje pozabankowe oferują tego typu rozwiązania i wymagają jedynie posiadania stałego źródła dochodu, który ma gwarantować terminową spłatę. W artykule przeczytasz, jak działają te pożyczki i kto może z nich skorzystać. Poznaj szczegóły, które pomogą Ci wyjść z finansowego dołka.

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem – kto może ją dostać?

Pożyczki dla osób, które spłacają komornika, są skierowane do osób, które mają poważne problemy finansowe, w tym trudności z systematyczną spłatą zobowiązań. Przeważnie takie osoby nie mają zdolności kredytowej ani pozytywnej historii kredytowej. Co więcej, większość dochodów pochłaniają spłaty komornika i długów. Pomimo tak trudnej sytuacji istnieje szansa na pozyskanie gotówki.

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem to szansa dla:

  • osób, które mają inne zobowiązania finansowe;
  • pożyczkobiorców, których konto bankowe jest niedostępne;
  • osób, które znajdują się w bazach dłużników;
  • osób, które mają niską zdolność kredytową;
  • klientów z negatywną historią kredytową;
  • osób z toczącym się postępowaniem windykacyjnym.

Firmy pozabankowe, które mają w swojej ofercie pożyczki dla zadłużonych, mogą weryfikować bazy takie jak BIK, BIG czy KRD, ale nie muszą brać pod uwagę raportów. Co więcej, często akceptują niższą zdolność kredytową. Ważnym warunkiem jest jednak posiadanie źródła dochodu, które zapewnia możliwość spłaty pożyczki. Dla pożyczkodawcy jest to gwarancja, że pożyczkodawca będzie w stanie terminowo regulować swój dług.

Szanse na uzyskanie pożyczki dla zadłużonych z komornikiem i złym BIKiem są zależne od elastyczności instytucji pożyczkowej, jej podejścia do akceptacji różnych źródeł dochodów i oceny ryzyka. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej, to sprawdź pożyczkę dla zadłużonych. Wystarczy wypełnić wniosek i nawet w ciągu godziny dostaniesz informację zwrotną w sprawie propozycji finansowania.

Kto nie powinien zaciągać pożyczki, jeśli ma komornika lub zły BIK?

Problemy finansowe pomagają rozwiązać pieniądze. Istnieje jednak pewne „ale”, które burzy tę logikę. Jeśli pożyczka ma być zaciągnięta na poczet spłaty innego długo, to jest to dla Ciebie zła opcja. Spłata wcześniejszych zadłużeń nowymi nie rozwiązuje problemu i może prowadzić do spirali zadłużenia. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny.

Możesz zamienić wszystkie swoje długi w jeden z mniejszą ratą i dłuższym okresem kredytowania. Pomoże Ci to odciążyć domowy budżet i zreorganizować finanse. Dzięki temu masz szansę uporać się z pilnymi zobowiązaniami, na które wygospodarujesz pieniądze po konsolidacji kredytów i pożyczek.

Rodzaje pożyczek z komornikiem i złym BIKiem

Jeśli zmagasz się z egzekucją komorniczą i potrzebujesz zastrzyku gotówki, to wiedz, że:

  • w banku Twój wniosek zostanie odrzucony;
  • najpewniej masz niską zdolność kredytową;
  • nie dysponujesz w sposób swobodny swoim rachunkiem bankowym.

Część pozabankowych produktów finansowych umożliwia ominięcie wspomnianych trudności. Mowa o pożyczkach:

  • na czek GIRO;
  • pod zastaw;
  • z gwarantem.

Poniżej wyjaśnimy te trzy możliwości.

Czym jest pożyczka z komornikiem i złym BIKiem na czek GIRO?

Część pożyczkodawców oferuje pożyczki z komornikiem za pośrednictwem czeku GIRO. Czym on jest? Jego historia sięga czasów, gdy konta bankowe nie były tak powszechne, jak dzisiaj. Czek GIRO to produkt finansowy przeznaczony do osób, które nie mają rachunku bankowego lub straciły do niego dostęp z powodu zajęcia komorniczego.

Czek GIRO to specjalny kod, który przesyłany jest najczęściej w wiadomości SMS. Mając go, możesz odebrać pieniądze na poczcie. Wystarczy przedstawić pracownikowi dowód osobisty, aby móc odebrać pieniądze. W ten sposób osoby, które mają ograniczony dostęp do konta bankowego, wciąż mogą korzystać z pożyczek.

Pożyczki pod zastaw z komornikiem

Osoby z niską zdolnością kredytową lub te, które nie mają dostępu do środków na swoim koncie w związku z zajęciem komorniczym, mogą skorzystać z pożyczek pod zastaw w lombardzie.

Lombardy natychmiast wypłacają pieniądze po zastawieniu wartościowego przedmiotu. Tego rodzaju podmioty nie sprawdzają historii kredytowej ani Twojej wiarygodności finansowej. Zabezpieczeniem pożyczki jest zastawiony przedmiot. Po spłacie zobowiązania wróci on do Ciebie. Jeśli jednak nie spłacisz pożyczki, to przedmiot przechodzi na własność lombardu, który najpewniej go sprzeda.

W zależności od Twojej sytuacji finansowej możesz także zawnioskować np. o kredyt pod zastaw mieszkania, domu lub innej nieruchomości.

Pożyczki z poręczycielem

W przypadku poręczenia pożyczki mówimy o umowie między pożyczkobiorcą a osobą trzecią, zwaną poręczycielem. Po podpisaniu dokumentu poręczyciel zobowiązuje się do spłaty długu, jeśli pożyczkobiorca nie będzie w stanie tego zrobić. Plusem tego rozwiązania jest to, że pożyczkobiorca ma większe szanse na pozyskanie finansowania.

Obowiązki poręczyciela, określanego także jako żyrant, są regulowane przez art. 876 kodeksu cywilnego:

§ 1. Umowa poręczenia zobowiązuje poręczyciela wobec wierzyciela do spłaty zobowiązania w przypadku, gdy dłużnik nie wywiąże się z niego.

§ 2. Oświadczenie poręczyciela musi być złożone na piśmie pod rygorem nieważności.

Część firm pożyczkowych może wymagać tego typu zabezpieczenia od klientów, którzy mają niską zdolność kredytową lub zajęcia komornicze. Zazwyczaj to kwestia indywidualna, gdyż pożyczkodawca może wymagać tego typu zabezpieczenia także w przypadku większych kwot. Warto zaznaczyć, że znalezienie poręczyciela nie jest łatwe, szczególnie dla osób, które mają złą historię spłat.

Patrząc przez pryzmat wyzwań, z którymi muszą się mierzyć osoby z zajęciami komorniczymi i złym BIKiem, pozabankowe pożyczki internetowe pozostają najłatwiej dostępnym, najbardziej powszechnym i najszybszym sposobem na rozwiązanie problemów finansowych osób zadłużonych.

Czym charakteryzuje się szybka pożyczka online dla zadłużonych?

Rozwiązaniem problemów są pieniądze, ale poza dodatkowymi środkami finansowymi kluczowy jest także czas. W Finaum możesz otrzymać decyzję kredytową i pieniądze na konto nawet w ciągu godziny. Jeśli każdy dzień opóźnienia w zdobyciu pieniędzy wiąże się z naliczeniem dodatkowych odsetek, to problem staje się coraz bardziej poważny. W związku z tym firmy pożyczkowe starają się tak stworzyć produkty, aby te odpowiadały wymaganiom klientów, a cały proces był maksymalnie uproszczony. W związku z tym pożyczki z komornikiem często charakteryzują się:

  • Minimum formalności – finansowanie możesz zaciągnąć online. Wystarczy dowód osobisty, adres e-mail, aktywny numer telefonu i wskazanie miejsca zamieszkania. W zależności od produktu konieczne bywa przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu. Przeważnie jednak wystarczy oświadczenie o zatrudnieniu.
  • Niewielka kwota pożyczki – szybkie pożyczki można zaciągnąć przeważnie na kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
  • Zróżnicowany okres spłaty – pożyczkę możesz zaciągnąć na okres od kilku dni do kilku miesięcy. Pożyczki ratalne mogą być udzielone na dłuższy okres niż chwilówki, które spłaca się jednorazowo.
  • Bardzo szybka weryfikacja wniosku – czasami wystarczy zaledwie kilkanaście minut, aby pożyczkodawca przeanalizował Twój i przelał pieniądze na Twoje konto.
  • Zdalny proces wnioskowania – o pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem możesz wnioskować w 100% online, co jest bardzo wygodne i skraca czas na formalności.
  • Możliwość wypłaty pożyczki w gotówce – nie zawsze masz dostęp do konta, szczególnie gdy w sprawę zamieszany jest komornik. W takiej sytuacji możesz znaleźć firmy, które wypłacają pożyczki w domu klienta lub w placówkach pocztowych (czek GIRO).
  • Duża dostępność – pożyczki dla zadłużonych dostępne są w wielu instytucjach pozabankowych, a to szansa na znalezienie rozwiązania, które będzie dostosowane do Twojej sytuacji finansowej.

Jak przygotować się do złożenia wniosku bez baz i z komornikiem?

Jeśli masz długi i planujesz skorzystać z ofert pożyczkowych, to warto się przygotować do złożenia wniosku. Przede wszystkim spisz wszystkie wydatki i zobowiązania, które musisz pilnie uregulować. Pomyśl także o przewidywanych przychodach w najbliższym czasie.

W kolejnym kroku oceń, jakiej gotówki potrzebujesz i czy możesz pozwolić sobie na wsparcie zewnętrzne. Pamiętaj, że zaciągnięcie dodatkowego zobowiązania powinno być powiązane ze spłatą bieżących długów i zadłużeń komorniczych. Pożyczone pieniądze powinny pomóc CI rozwiązać problemy, dlatego nie przeznaczaj ich na bieżącą konsumpcję, ale na spłatę najważniejszych zobowiązań.

Pożyczki na spłatę zadłużeń komorniczych są łatwe do uzyskania, ale to nadal zobowiązanie, które będziesz musieć spłacić w przyszłości. W związku z tym dokładnie przemyśl swoją sytuację finansową i realistycznie oceń możliwości spłaty pożyczki przed złożeniem wniosku.

Kredyt dla zadłużonych z komornikiem – co jest potrzebne do zaciągnięcia pożyczki?

Procedury i formalności związane z uzyskaniem pożyczki z komornikiem są proste. Przygotuj podstawowe informacje, takie jak:

  • Dane osobowe – dowód osobisty to niezbędny dokument, który umożliwia weryfikację Twojej tożsamości. Poza tym znajdują się w nim niezbędne informacje do wypełnienia wniosku.
  • Dane kontaktowe – zalicza się do nich aktywny numer telefonu komórkowe i adres e-mail, na które będzie kierowana korespondencja.
  • Numer konta bankowego – pieniądze przekazywane są na Twój rachunek, chyba że zdecydujesz się na wypłatę w gotówce. Konto bankowe służy także do weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy, co odbywa się przy pomocy przelewu weryfikacyjnego na niewielką kwotę.

Alternatywą dla pożyczek na rynku pozabankowym są pożyczki prywatne. Zgodnie z obowiązującym prawem tego typu finansowanie także powinno być zawarte w formie umowy, w której zawarte będą warunki spłaty.

Jak sprawdzić, czy pożyczka przeznaczona jest dla osób zadłużonych?

Przed podpisaniem umowy warto upewnić się, że firma pożyczkowa oferuje pożyczki dla zadłużonych, a przy tym, czy podmiot jest wiarygodny i działa legalnie. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy firma znajduje się w Rejestrze Firm Pożyczkowych, który prowadzi Związek Firm Pożyczkowych. Rejestracja w Związku nie jest obowiązkowa, choć podmioty, które chcą potwierdzić swoją wiarygodność, często decydują się na ten krok.

Na kolejnym etapie sprawdź, czy firma jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Można to zrobić przy użyciu rządowej wyszukiwarki dostępnej online. Portal jest ogólnodostępny, a dostęp jest bezpłatny. Jeśli firmy nie ma w rejestrze, to warto ustalić, dlaczego tak jest.

Warto także zweryfikować czy firma pożyczkowa znajduje się na liście ostrzeżeń prowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Jeśli dany podmiot znajduje się na niej, to nie wróży nic dobrego. Na liście znajdują się pożyczkodawcy, którzy wzbudzili podejrzenia nadzory.

Powyższe trzy kroki pomogą Ci upewnić się, że wybrana firma pożyczkowa jest godna zaufania i działa zgodnie z prawem.

Jak wnioskować o chwilówkę dla zadłużonych z komornikiem?

W przypadku firm pożyczkowych proces zaciągania pożyczko został uproszczony do minimum. Nie musisz nawet wychodzić z domu, żeby załatwić formalności, chyba że odbierasz gotówkę na poczcie, to wyjątek. W sieci znajdziesz wiele ofert, zestawień i rankingów, co ułatwia znalezienie oferty, która będzie najlepiej dostosowana do Twojej obecnej sytuacji finansowej.

Instytucje pożyczkowe jasno informują, jakie są parametry każdej pożyczki. Dzięki temu tajemnicą nie jest:

  • oprocentowanie pożyczki;
  • wysokość prowizji;
  • całkowity koszt pożyczki;
  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO).

Po znalezieniu interesującej Cię oferty przejdź na stronę firmy pożyczkowej i wypełnij wniosek. Formularz jest bardzo prosty do uzupełnienia i zawiera podstawowe dane. Następnie należy zaakceptować regulamin i wymagane zgody. Po przekazaniu wszystkich informacji konieczna będzie weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy.

Weryfikację tożsamości można przeprowadzić za pomocą przelewu weryfikacyjnego na niewielką kwotę np. 1 gr lub 1 złoty. Alternatywą może być program taki jak Instantor lub Kontomatik. Jeśli zdecydujesz się na przelew, pamiętaj, aby dane właściciela konta były tożsame z danymi wprowadzonymi na formularzu.

W następnym kroku pożyczkodawca podejmie decyzję o przyznaniu finansowania lub odrzuceniu wniosku. Przeważnie trwa to od kilku do kilkunastu minut, choć indywidualne sytuacje mogą być rozpatrywane do jednego dnia roboczego. Zwykle wystarczy godzina, aby odebrać pieniądze.

Kiedy warto skorzystać z pożyczki dla zadłużonych z komornikiem?

Korzystanie z szybkiej pożyczki dla zadłużonych z komornikiem wymaga rozważnej decyzji, ponieważ kolejne zobowiązanie może jeszcze bardziej skomplikować Twoją sytuację finansową. Jednak warto zwrócić się o pomoc do instytucji pozabankowych w sytuacjach, kiedy:

  1. Wiesz, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę w wyznaczonym terminie.
  2. Dokładnie oceniłeś swoją sytuację finansową i potrzebujesz pilnie pożyczki na spłatę zadłużeń komorniczych.
  3. Twoje kłopoty finansowe są tymczasowe, a spodziewamy się wkrótce dodatkowych środków finansowych.
  4. Posiadasz złą historię kredytową, figurowałeś w bazach dłużników i wiesz, że nie dostaniesz kredytu ani tradycyjnej pożyczki w banku.

Nawet jeśli masz słabą zdolność kredytową, to istnieje szansa na przyznanie pożyczki z komornikiem. Warto więc przed złożeniem wniosku sprawdzić, czy firma udziela tego typu finansowania. Pamiętaj jednak, że kolejne zobowiązania wymagają odpowiedzialności i dokładnego przemyślenia sytuacji finansowej.

Czy pożyczki dla zadłużonych są drogie?

Pożyczki dla zadłużonych przeznaczone są dla osób, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Przeważnie ich koszt jest wyraźnie wyższy niż w przypadku kredytu bankowego lub pożyczki gotówkowej. Większe opłaty związane z wyższym ryzykiem, jakie ponosi pożyczkodawca.

Warto sprawdzić, czy firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie produkty na promocyjnych warunkach. Przeważnie są one adresowane do nowych klientów, a nawet umożliwiają zaciągnięcie pierwszej pożyczki bez żadnych kosztów – RRSO 0%. Natomiast stali klienci, którzy mają dobrą historię spłat, mogą liczyć na obniżone oprocentowanie lub brak prowizji. 

Zaświadczenie o zatrudnieniu

Nie jest tajemnicą, że osoby, które zmagają się z komornikiem i mają zablokowane konto bankowe, często pracuję bez żadnych umów tzn. na czarno. Firmy pożyczkowe przeważnie wymagają zaświadczenia o zatrudnieniu od wnioskodawców. Jest to zwykle jedyne zabezpieczenie dla pożyczkodawcy.

Gdy terminowo spłacasz swoje zobowiązanie, to nie ma żadnych problemów. Jeśli pojawiają się problemy, to firma pożyczkowa może złożyć doniesienie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez dłużnika i oskarżyć go o złożenie fałszywego oświadczenia o zatrudnieniu. Co więcej, jeśli pracodawca nie potwierdzi prawdziwości zatrudnienia, nie ma on motywacji w przypadku osób pracujących bez umów, to dłużnik stanie się podejrzanym o wyłudzenie.

Powyższa sytuacja wiąże się z karami regulowanymi przez przepisy prawa. Za składanie fałszywego oświadczenia wymiarem kary jest pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Czy kredyt konsolidacyjny może być ratunkiem dla osób zadłużonych?

Kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jedno. Korzyściami są przede wszystkim dłuższy okres finansowania i niższa miesięczna rata. Produkt umożliwia uporządkowanie domowych finansów bez konieczności sięgania po produkty dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie różnych rodzajów zobowiązań, np.:

  • kredytów gotówkowych;
  • kredytów samochodowych;
  • kredytów hipotecznych;
  • limitów na kartach kredytowych;
  • debetów na koncie;
  • pożyczek pozabankowych.

Warto pamiętać, że przy kredycie konsolidacyjnym konieczne jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Jeśli jest ona na niskim poziomie, to możesz spodziewać się odrzucenia wniosku lub przedłożenia dodatkowych zabezpieczeń, np. hipoteki lub pojazdu. Niemniej jednak to rozwiązanie korzystne, zwłaszcza gdy istnieje ryzyko trudności w terminowej spłacie zobowiązań, ale jeszcze do tego nie doszło.

Istotne jest zrozumienie następstw obniżenia miesięcznej raty kredytu. Jest to powiązane z wydłużeniem okresu spłaty, co w konsekwencji wiąże się także z podwyższeniem całkowitego kosztu kredytu. Dla wielu osób, które chcą utrzymać płynność finansową, wyższa cena może być do zaakceptowania, ponieważ pozyskane środki ułatwiają bieżącą spłatę zobowiązań.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto porównać oferty dostępne na rynku pod kątem takich parametrów jak wysokość miesięcznej raty, prowizja, rzeczywista roczna stopa oprocentowania czy całkowita kwota do spłaty. Ranking kredytów konsolidacyjnych może być pomocny w wyborze najlepszej propozycji dostosowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Pożyczka z komornikiem od ręki? Tak, to możliwe!

Problemy finansowe dotyczą każdego. Czasami to przelotne opady deszczu, a innym razem potężny huragan, który może wiele namieszać w codziennych sprawach. Szczególnie w tych trudnych sytuacjach potrzebne jest wsparcie, ale w banku jest o nie ciężko. Z pomocą przychodzą instytucje pożyczkowe, które udzielają finansowania i tzw. trudnych kredytów. Jeśli więc szukasz pomocy, to zostaw swoje dane w sekcji kontakt i poczekaj na informacje od naszych konsultantów. 

Realizując powyższe kroki, masz szansę na uzyskanie finansowania nawet z komornikiem i ze złym BIKiem. W ten sposób możesz pokryć najpilniejsze wydatki i wyjść na prostą. Pamiętaj jednak, aby mierzyć siły na zamiary i pożyczać tylko tyle, ile faktycznie jest niezbędne. Z takim podejściem zarządzanie domowymi finansami jest odpowiednie, skuteczne i przewidywalne, a to szansa, aby pozbyć się problemów.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej – jak wziąć finansowanie?

Pożyczki bez zdolności kredytowej to propozycja dla osób z zadłużeniem lub tych, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, aby uzyskać kredyt w banku. Dzięki tego rodzaju produktom finansowym nawet osoby z wpisem w rejestrach dłużników mogą w krótkim czasie zdobyć potrzebne pieniądze. Tego typu pożyczki dostępne są przeważnie przez internet, a to umożliwia uzyskanie potrzebnych […]

Czytaj wpis
Pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej: Gdzie szukać? Jakie warunki?

Trudna sytuacja życiowa i niska zdolność kredytowa to słaba perspektywa pozyskania kapitału od banku. Tradycyjne instytucje finansowe są zobligowane do dokładnej analizy swoich klientów. W związku z tym często odmawiają udzielenia kredytu osobom, które mają negatywną historię kredytową. Czy to oznacza definitywny brak szans na zewnętrzne finansowanie? Otóż nie.   Istnieją firmy pożyczkowe, które oferują pożyczki dla […]

Czytaj wpis
Pożyczka dla bezrobotnych – jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na remont, wakacje, wymianę sprzętów RTV i AGD to w dzisiejszych czasach nie ma z tym problemu. Co więcej, możesz wziąć raty 0% i nie zapłacisz ani złotówki kosztów. Jednak nie każdy znajduje się w tak komfortowej pozycji. Osoby bezrobotne często napotykają trudności w uzyskaniu finansowania, gdyż dla banków są niewygodnymi klientami. […]

Czytaj wpis
Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych: Sprawdź, jak działają pożyczki długoterminowe online

Niektórzy mówią, że lepiej jest mieć długi niż krótki. Ważny jest także ruch oceanu. Ty też nie pomyślałeś o katamaranie, prawda? Dlatego lepiej zajmijmy się finansami. W artykule przybliżymy, czym są pożyczki długoterminowe dla zadłużonych, kto ich udziela, a także ile i na jak długo można pożyczyć pieniądze. Umówmy się, że sama nazwa pożyczki wskazuje, […]

Czytaj wpis
15 sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej

Drobna pożyczka czy milionowa transakcja na zakup nieruchomości przy użyciu kredytu wymagają posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Określa ona sytuacją kredytobiorcy w momencie składania wniosku. Na jej podstawie bank podejmuje decyzję o udzieleniu bądź odrzuceniu wniosku o finansowanie. Co zrobić, aby poprawić swoją zdolność kredytową i uzyskać kredyt w oczekiwanej wysokości? W artykule przyjrzymy się sposobom […]

Czytaj wpis
Pożyczka na wakacje to dobry pomysł? Sprawdź, kredyt na urlop i wczasy last minute!

Wakacje od dziecka kojarzą się z wolnością, beztroską i przyjemnościami. Wraz z wiekiem nadal ważne są trzy elementy, ale masz dużo więcej możliwości. Zamiast kopać piłkę na trzepaku lub rozdawać head shoty w Counter-Strike’a możesz odwiedzić polskie góry, morze, puszczę lub Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Poza tym czeka na Ciebie cały świat i masa ciekawych […]

Czytaj wpis
Konsolidacja chwilówek: Kredyt na spłatę chwilówek to zdrowsze finanse osobiste?

Chwila za chwilą płynie, a chwilówka za chwilówką mogą ten euforyczny i poetycki stan brutalnie przerwać. W momencie, gdy jeden dług spłacasz kolejnym, zaczynasz wpadać w spiralę pogłębiających się długów. Prowadzi to do destabilizacji budżetu domowego i prowadzi do rosnących kosztów i poważniejszych problemów. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli czujesz, że zapada Ci się […]

Czytaj wpis
Kredyt na ślub i wesele – czy warto?

Dla wielu osób wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jest to niezapomniana chwila, którą chcesz uczcić w sposób wyjątkowy i niezapomniany. Rosnące oczekiwania społeczne i presji medialnej sprawiają, że wiele par decyduje się wziąć kredyt na ślub i wesele. Czy warto pożyczyć pieniądze, aby stworzyć „ten” wymarzony scenariusz? Zdania są podzielone, ale nie […]

Czytaj wpis
6 błędów przy ubieganiu się o kredyt – na co uważać?

W momencie, gdy wnioskujesz o kredyt, liczysz na zgodę banku lub firmy pożyczkowej. Jednocześnie liczysz, że decyzją, którą podjąłeś, jest rozsądna i korzystna finansowo. Droga do upragnionego celu bywa pełna pułapek i błędów, które mogą znacząco wpłynąć na Twoją sytuację finansową. Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu, czy masz […]

Czytaj wpis
Pożyczka pozabankowa online – co to jest? Jakie są jej rodzaje popularnych chwilówek?

Pożyczki pozabankowe to w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny sposób pożyczania pieniędzy wśród Polaków. To wyjątkowo atrakcyjne produkty finansowe na niewielkie wydatki, z błyskawicznym procesem wnioskowania i z formalnościami, które załatwisz online. Pojawienie się pożyczek pozabankowych otworzyło drzwi dla dużego grona klientów. Wśród nich znalazły się także te osoby, które zostały odrzucone przez banki. Proces […]

Czytaj wpis
Konto osobiste – co warto o nim wiedzieć?

Podstawowym narzędziem finansowym, z którego Ty także korzystasz to konto osobiste. Jest to miejsce, gdzie wpływa Twoje wynagrodzenie, przechowujesz środki, a także zarządzasz swoimi wydatkami. Do rachunku podpięty może być popularny debet, a także na niego przelewane są pieniądze z kredytów. Co jeszcze warto wiedzieć o koncie osobistym? W artykule przyjrzymy się rachunkom bieżącym. Podpowiemy, […]

Czytaj wpis
Czym jest wkład własny przy kredycie hipotecznym? Ile wynosi minimalny wkład własny?

Planując zakup mieszkania lub domu na kredyt, warto zapoznać się z terminem wkład własny. Jest to określona suma pieniędzy, którą jako potencjalny kredytobiorca będziesz musiał zainwestować na poczet zakupu nieruchomości. Najczęściej to decydujący element o uzyskaniu kredytu hipotecznego. Jednak wokół udziału własnego krąży wiele mitów, z którymi chcemy się rozprawić. Jedną z najczęściej powtarzanych półprawd […]

Czytaj wpis
1 2 3 11

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL