Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Podsumowanie artykułu

W dzisiejszych czasach doradcy kredytowi mają pełne ręce pracy. Wynika to ze względu na stale rosnące zainteresowanie produktami bankowymi i pozabankowymi. Mowa tu nie tylko o ekspertach pracujących w bankach, ale także w zewnętrznych biurach kredytowych, gdzie można porównywać wiele ofert finansowania w jednym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie poszukiwania ofert kredytów lub pożyczek albo masz wątpliwości co do swojej sytuacji finansowej, możesz skontaktować się z doradcą kredytowym i liczyć na kompleksową pomoc.

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z doradcą kredytowym. To przede wszystkim dostęp do kompleksowego wsparcia w zakresie porównywania, poszukiwania oraz wnioskowania o kredyty i pożyczki. Jako klient profesjonalnego biura kredytowego możesz w każdym momencie skorzystać z usług doradcy kredytowego i zwiększyć bezpieczeństwo zawieranych transakcji finansowych.

Chcesz dowiedzieć się, jak działa i kim właściwie jest doradca kredytowy? Przygotowaliśmy kompleksowy artykuł dla kredyto- i pożyczkobiorców, którzy nie radzą sobie z samodzielnym poszukiwaniem ofert finansowania. Przejrzyj poniższy artykuł, a dowiesz się wszystkiego o pośrednikach finansowych.

Kim jest doradca kredytowy i czym się zajmuje?

Doradca kredytowy to osoba, która ma wysokie kwalifikacje w zakresie finansów i bankowości, a dodatkowo jest na bieżąco zaznajomiona z takimi informacjami, jak:

 • zasady udzielania kredytów, pożyczek i chwilówek,
 • warunki przyznawania kredytów i pożyczek potencjalnym klientom instytucji finansowych,
 • sposoby obliczania zdolności kredytowej dla klienta,
 • przepisy prawa bankowego i regulacje wynikające z ustaw i rozporządzeń.

Zgodnie z powyższymi informacjami doradca finansowy powinien mieć obszerną wiedzę z zakresu finansów, aby móc pomóc klientom w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek. Pośrednik kredytowy z dobrze rozwiniętymi umiejętnościami sprzedażowymi i ze znajomością branży finansowej jest w stanie pomóc swoim klientom w dopasowaniu formy finansowania do ich potrzeb i preferencji.

Zgodnie z Ustawą o kredycie hipotecznym z dnia 23 marca 2017 roku osoba, która chce zostać doradcą finansowym musi zdobyć licencję wydawaną przez KNF - Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego potrzebne są takę uprawnienia umożliwiające obsługę kredytów hipotecznych.

Każdy doradca kredytowy musi być zarejestrowany w rejestrze doradców oraz opłacać stosowną składkę, która uprawnia do pracy jako ekspert finansowy.

W pracy agenta kredytowego najważniejsze jest to, aby mieć w zanadrzu oferty kilkunastu instytucji finansowych. Dzięki temu klienci zainteresowani kredytami i pożyczkami mogą liczyć na kompleksowe i szybkie wsparcie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pracują profesjonalni doradcy kredytowi, skontaktuj się z Finaum. U nas pracują wyłącznie najlepsi eksperci, którzy wiedzą, jak pomóc klientom nie tylko w pozyskiwaniu ofert kredytów i pożyczek, ale także w wyjściu z nadmiernego zadłużenia.

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Jest wiele sytuacji, w których warto skorzystać z kompleksowego doradztwa eksperta finansowego. Zdecyduj się na pomoc doradcy kredytowego, jeśli nie radzisz sobie z formalnościami bankowymi, nie wiesz, jak działa prowizja bankowa, a także potrzebujesz porównać kilka ofert finansowania.

A zatem na pomoc eksperta w roli doradcy kredytowego zdecyduj się, jeśli:

 • potrzebujesz kredytu lub pożyczki na korzystnych warunkach finansowania,
 • chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co wpływa na całkowite koszty kredytu lub pożyczki,
 • nie znasz swojej zdolności kredytowej,
 • potrzebujesz wsparcia w analizie rejestrów BIK i usunięciu negatywnych wpisów o zadłużeniach.

Zawsze wtedy, kiedy widzisz, że nie poradzisz sobie ze złożeniem wniosku o kredyt, pożyczkę lub chwilówkę, możesz skorzystać z kompleksowej pomocy doradcy kredytowego. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie do umowy kredytowej, koniecznie postaw na doradztwo finansowe - na pewno nie pożałujesz i zabezpieczysz się przed wpadnięciem w pętlę kredytową.

Współpraca z doradcą kredytowym - jak przebiega?

Zanim podejmiesz decyzję o skorzystanie z pomocy eksperta finansowego, zadbaj o to, aby rozpocząć współpracę z naprawdę dobrym doradcą kredytowym. Staraj się nawiązywać współpracę wyłącznie z osobami, które są w stanie rzetelnie obliczyć zdolność kredytową klienta, zaproponować korzystne oferty kredytowe i nie pobierają żadnych ukrytych opłat na żadnym z etapów współpracy.

Cały proces współpracy z ekspertem kredytowym może przebiegać następująco:

 1. Kontakt z doradcą kredytowym i przedstawienie swoich potrzeb. Zaczynasz od rozmowy z ekspertem, aby ten mógł rozpoznać Twoje potrzeby i spersonalizować dostępne oferty finansowania.
 2. Obliczenie zdolności kredytowej. Ekspert kredytowy dokładnie sprawdzi, jaką masz zdolność kredytową, a w razie potrzeby przeanalizuje też raport BIK.
 3. Porównanie dostępnych ofert finansowania. Wykwalifikowany ekspert kredytowy jest w stanie przedstawić nawet kilkanaście pozycji kredytów, pożyczek i chwilówek pozabankowych.
 4. Złożenie wniosku o finansowanie. Z pomocą doradcy kredytowego wybierzesz najlepsze produkty finansowe dla siebie i złożysz wniosek wraz z kompletem dokumentów.
 5. Podpisanie umowy.

Zarówno w przypadku kredytu hipotecznego, gotówkowego, jak i pożyczki ratalnej możesz pytać doradcę kredytowego praktycznie o wszystko. Tylko w ten sposób rozwiejesz swoje wątpliwości i poznasz możliwości finansowe, które przełożą się na wartość przyznawanych kredytów i pożyczek pozabankowych.

Wsparcie na każdym etapie wnioskowania o kredyty i pożyczki to podstawa w pracy doradcy kredytowego. Twoje starania o kredyt będą o wiele skuteczniejsze, jeśli zdecydujesz się na usługi doradztwa finansowego - zarówno online, jak i stacjonarnie.

O co można zapytać doradcę kredytowego? To musisz wiedzieć!

Aby dokładniej wyjaśnić, w czym może nam pomóc doradca kredytowy, przygotowaliśmy krótką listę pytań, jakie można zadać ekspertowi podczas konsultacji. Oto kilka standardowych zagadnień, jakie warto poruszyć, korzystając z pomocy eksperta finansowego.

 1. Jaka jest moja zdolność kredytowa?
 2. Jakie zarobki będą wystarczające do kredytu na konkretną kwotę?
 3. Czy negatywne wpisy w BIK dyskwalifikują mnie z opcji ubiegania się o kredyt w banku?
 4. Co wpływa na całkowite koszty kredytu i pożyczki?
 5. Jakie dokumenty są potrzebne na etapie wnioskowania o kredyty bankowe?
 6. Ile trwają procedury weryfikacji wniosków kredytowych i pożyczkowych?

Oczywiście jest znacznie więcej pytań, jakie można zadać doradcy kredytowemu. Pytając eksperta, otrzymasz wszelkie informacje na temat procedur bankowych oraz warunków przyznawania kredytów i pożyczek.

Pamiętaj, że niezależnie od produktu kredytowego zawsze możesz bez ograniczeń pytać specjalistę o wszystko to, co powoduje u Ciebie obawy przed podpisaniem umowy z instytucją finansową. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię pożyczka gotówkowa czy kredyt dla zadłużonych - zawsze otrzymasz pomoc w wyborze  najlepszej oferty dla siebie.

Doradca kredytowy online czy stacjonarnie? Jaka współpraca będzie efektywniejsza?

Pomoc eksperta kredytowego może być realizowana zdalnie za pośrednictwem telefonu, e-maila czy nawet wideorozmowy. Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt bankowy, np. na zakup nieruchomości, możesz też współpracować z doradcą w stacjonarnym biurze kredytowym.

Zakres obowiązków i usług świadczonych przez doradcę kredytowego jest praktycznie identyczny - zarówno online, jak i w stacjonarnym biurze. Wystarczy, że wybierzesz eksperta, który ma wiedzę na temat kredytów, pożyczek i procedur bankowych, a na pewno otrzymasz rzetelne wsparcie.

Wygodniejszą i prawdopodobnie szybszą opcją na obliczenie zdolności kredytowej oraz porównanie wielu ofert finansowania będzie współpraca zdalna z ekspertem finansowym. Dzięki temu nie musisz wychodzić z domu, aby otrzymać pomoc i podjąć decyzję w kwestii kredytu i podpisania umowy z konkretną instytucją.

Jak wybrać najlepszego doradcę kredytowego dla siebie?

Zanim zdecydujesz się na pomoc eksperta kredytowego, musisz wybrać konkretnego specjalistę. W celu utrzymania maksimum satysfakcji z otrzymanej pomocy oraz możliwości idealnego dopasowania oferty finansowania do swoich potrzeb postaraj się rzetelnie wybrać doradcę kredytowego do pomocy w kwestii ubiegania się o kredyty. Dobry specjalista finansowy powinien:

 • mieć wysokie kwalifikacje i doświadczenie w zawodzie,
 • przedstawiać wiele ciekawych ofert finansowania - bankowego i pozabankowego,
 • być empatyczny, profesjonalny i badać potrzeby klienta,
 • podchodzić indywidualnie do każdego, kto chce skorzystać z doradztwa kredytowego.

Sprawdzony doradca kredytowy to taki, który dba o dobro swojego klienta i stara się dopasować oferty finansowania tak, by te sprostały w 100% oczekiwaniom kredyto- i pożyczkobiorcy.

Od doradcy kredytowego możesz oczekiwać, że ten zbierze wszystkie najważniejsze informacje potrzebne na etapie wnioskowania o kredyt lub pożyczkę. Rzetelny specjalista powinien zapytać o Twoje dochody, preferencje kredytowe, indywidualne potrzeby oraz cel, który determinuje chęć pozyskania nowego zobowiązania w banku lub w firmie pożyczkowej.

Czy pomoc doradcy finansowego jest płatna?

Pomoc zewnętrznego eksperta kredytowego jest w 100% darmowa po stronie klienta ubiegającego się o kredyt lub pożyczkę. Specjalista otrzymuje wynagrodzenie bezpośrednio od instytucji finansowej, w której została sfinalizowana umowa. Współpracując z ekspertem kredytowym nie musisz martwić się o dodatkowe koszty - specjalista nie pobierze od Ciebie ani złotówki prowizji.

Wynagrodzenie wypłacane dla doradcy kredytowego w zamian za zamkniętą umowę kredytową z klientem najczęściej wynosi do kilku procent wartości przyznanego kapitału dla klienta. Sama prowizja jest wypłacana przez instytucję finansową, z którą została podpisana umowa.

Doradca kredytowy czy bankowy?

Wielu kredytobiorców ma problem z tym, jakiego specjalistę wybrać do współpracy. Obecnie na rynku dzielimy doradców kredytowych na tych, którzy pracują w banku oraz tych dostępnych w biurach kredytowych. Najkorzystniejsza opcja to współpraca z zewnętrznym ekspertem finansowym. Dlaczego? W ten sposób otrzymujesz nie tylko kompleksowe wsparcie w uzyskaniu kredytu lub pożyczki, ale także będziesz mieć dostęp do wielu ofert finansowania w jednym miejscu.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Kredyt na flipa - co to znaczy?

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości rozwija się w niesamowitym tempie. Wysoki poziom zainteresowania inwestycją w nieruchomości doprowadził do tego, że coraz więcej osób kupuje mieszkania tylko po to, aby je odsprzedać z zyskiem lub okresowo wynająć w celu wygenerowania dodatkowego zysku pasywnego. Pod pojęciem kredytu na flipa kryje się też metoda działania w ramach house […]

Czytaj wpis
Kredyt na wakacje - a może pożyczka?

Poszukiwanie źródła finansowania na wakacyjny urlop może zająć sporo czasu. Na rynku jest wiele ofert kredytów i pożyczek na wakacje, z których możemy skorzystać. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dowiesz się, jak wybrać najlepszy kredyt na wakacje dla siebie i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej. […]

Czytaj wpis
Pożyczka na alimenty i świadczenia rodzinne

W dzisiejszych czasach instytucje pozabankowe robią wszystko, aby pozyskać dodatkowych klientów i udzielić jak największej liczby pożyczek. Pożyczkodawcy często celują w grupy osób, które mają problemy z płynnością finansową i nie posiadają stabilnego źródła dochodu. W takich sytuacjach najczęściej wykorzystywane są pożyczki na alimenty i świadczenia rodzinne, np. 500 plus. Chcesz dowiedzieć się, na jakich […]

Czytaj wpis
Pożyczka na 500 plus

Osoby potrzebujące nagłego zastrzyku dodatkowej gotówki coraz częściej wybierają firmy pozabankowe w celu podpisania umowy pożyczki lub chwilówki. Problemy pojawiają się wtedy, kiedy pożyczkobiorca nie ma wystarczającej zdolności kredytowej. W takiej sytuacji musisz poszukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą Ci zbudować, chociażby minimalną zdolność finansową potrzebną do uzyskania pożyczki. Na rynku coraz częściej pojawiają się oferty […]

Czytaj wpis
Jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt?

Wyłudzenie kredytu i wszelkiego rodzaju oszustwa kredytowe to przestępstwo w rozumieniu Art. 297 Kodeksu karnego. Zgodnie z przepisami każdy, kto w celu uzyskania dla siebie od banku albo innej jednostki organizacyjnej korzyści finansowych nadużywa dobro osób trzeciej, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Według raportu InfoDOK Związku Banków Polskich w pierwszym kwartale 2023 […]

Czytaj wpis
Czy można zaciągnąć drugi kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach do zaciągnięcia kredytu hipotecznego trzeba spełnić tylko kilka warunków wymaganych przez bank. To podstawa, aby móc ubiegać się o kolejne finansowanie związane z zakupem nieruchomości mieszkalnej. Poprzez zaciągnięcie kredytu hipotecznego możesz zrealizować swoje marzenia o własnych czterech ścianach. Zakup wymarzonego domu to często wydatek rzędu od kilkuset do nawet kilku milionów złotych. […]

Czytaj wpis
Kredyt gotówkowy pod hipotekę

W dzisiejszych czasach banki proponują wiele ciekawych produktów finansowych, które umożliwiają pozyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel lub sfinansowanie konkretnego przedsięwzięcia. Coraz popularniejsze są kredyty gotówkowe pod hipotekę, których zasada działania jest podobna jak np. kredytu pod zastaw mieszkania lub kredytu pod zastaw domu. W przypadku kredytów gotówkowych z zabezpieczeniem hipotecznym kwota finansowania nie może […]

Czytaj wpis
Chwilówki w weekend - jak to działa?

Banki komercyjne i większość firm pożyczkowych działa wyłącznie od poniedziałku do piątku. To spore ograniczenie, szczególnie dla osób, które chcą zdobyć dodatkowe pieniądze w nocy, późnym wieczorem lub w dni wolne od pracy. Obecnie na rynku pojawiają się propozycje chwilówek w weekend, które są przyznawane przez instytucje pozabankowe.  Jak to działa? Zasada jest prosta. Wystarczy, […]

Czytaj wpis
Kredyt na remont domu lub mieszkania

Kredyt na remont to dobre rozwiązanie przydatne przede wszystkim na etapie planowania kompleksowego remontu nieruchomości lub wykończenia. Decydując się na zaciągnięcie nowego zobowiązania w banku, koniecznie przeanalizuj wszystkie dostępne opcje finansowania. Możesz zdecydować się na kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania, standardowy kredyt lub pożyczkę gotówkową. Możliwości jest mnóstwo. Warto jednak podpisać taką umowę kredytu […]

Czytaj wpis
Zawieszenie i umorzenie postępowania egzekucyjnego

Umorzenie postępowania egzekucyjnego z urzędu oznacza całkowite zakończenie egzekucji komorniczej. W takiej sytuacji sprawa ma swój koniec, ale nie ze względu na pozytywne zakończenie wszczętego postępowania egzekucyjnego. Umorzenie następuje wtedy, kiedy komornik w trakcie realizowanych czynności związanych z odzyskiwaniem należności napotka problemy i przeszkody umożliwiające zaspokojenie potrzeb wierzyciela. Wtedy następuje przekazanie sprawy do rozpatrzenia przez […]

Czytaj wpis
Pożyczka dla zadłużonych - co to takiego?

Pożyczki dla osób zadłużonych to najczęściej pozabankowe formy finansowania, które na etapie ubiegania się o wsparcie nie wymagają zbyt wielu formalności do załatwienia. W przypadku osób z zadłużeniami jest to naprawdę korzystne rozwiązanie, które pozwala na zminimalizowanie zdobycie dodatkowej gotówki na dowolnie wybrany cel. Zasada działania jest podobna jak w przypadku popularnych pożyczek bez BIK […]

Czytaj wpis
Kim jest dłużnik wekslowy?

Dłużnik wekslowy to osoba, która zdecydowała się na złożenie podpisu na wekslu oraz jest za niego w 100% odpowiedzialna i zobowiązana do ewentualnego uregulowania zadłużenia. Mianem dłużnika wekslowego nazywamy też: remitenta, trasanta, indosanta, awalistę oraz wyręczyciela. Szczegółowe wyjaśnienia tych pojęć znajdziesz w dalszej części tego artykułu. Dłużników wekslowych dzielimy na wtórnych oraz głównych. Zgodnie z […]

Czytaj wpis
1 2 3 8

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL