Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Podsumowanie artykułu

W dzisiejszych czasach doradcy kredytowi mają pełne ręce pracy. Wynika to ze względu na stale rosnące zainteresowanie produktami bankowymi i pozabankowymi. Mowa tu nie tylko o ekspertach pracujących w bankach, ale także w zewnętrznych biurach kredytowych, gdzie można porównywać wiele ofert finansowania w jednym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie poszukiwania ofert kredytów lub pożyczek albo masz wątpliwości co do swojej sytuacji finansowej, możesz skontaktować się z doradcą kredytowym i liczyć na kompleksową pomoc.

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z doradcą kredytowym. To przede wszystkim dostęp do kompleksowego wsparcia w zakresie porównywania, poszukiwania oraz wnioskowania o kredyty i pożyczki. Jako klient profesjonalnego biura kredytowego możesz w każdym momencie skorzystać z usług doradcy kredytowego i zwiększyć bezpieczeństwo zawieranych transakcji finansowych.

Chcesz dowiedzieć się, jak działa i kim właściwie jest doradca kredytowy? Przygotowaliśmy kompleksowy artykuł dla kredyto- i pożyczkobiorców, którzy nie radzą sobie z samodzielnym poszukiwaniem ofert finansowania. Przejrzyj poniższy artykuł, a dowiesz się wszystkiego o pośrednikach finansowych.

Kim jest doradca kredytowy i czym się zajmuje?

Doradca kredytowy to osoba, która ma wysokie kwalifikacje w zakresie finansów i bankowości, a dodatkowo jest na bieżąco zaznajomiona z takimi informacjami, jak:

 • zasady udzielania kredytów, pożyczek i chwilówek,
 • warunki przyznawania kredytów i pożyczek potencjalnym klientom instytucji finansowych,
 • sposoby obliczania zdolności kredytowej dla klienta,
 • przepisy prawa bankowego i regulacje wynikające z ustaw i rozporządzeń.

Zgodnie z powyższymi informacjami doradca finansowy powinien mieć obszerną wiedzę z zakresu finansów, aby móc pomóc klientom w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek. Pośrednik kredytowy z dobrze rozwiniętymi umiejętnościami sprzedażowymi i ze znajomością branży finansowej jest w stanie pomóc swoim klientom w dopasowaniu formy finansowania do ich potrzeb i preferencji.

Zgodnie z Ustawą o kredycie hipotecznym z dnia 23 marca 2017 roku osoba, która chce zostać doradcą finansowym musi zdobyć licencję wydawaną przez KNF - Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego potrzebne są takę uprawnienia umożliwiające obsługę kredytów hipotecznych.

Każdy doradca kredytowy musi być zarejestrowany w rejestrze doradców oraz opłacać stosowną składkę, która uprawnia do pracy jako ekspert finansowy.

W pracy agenta kredytowego najważniejsze jest to, aby mieć w zanadrzu oferty kilkunastu instytucji finansowych. Dzięki temu klienci zainteresowani kredytami i pożyczkami mogą liczyć na kompleksowe i szybkie wsparcie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pracują profesjonalni doradcy kredytowi, skontaktuj się z Finaum. U nas pracują wyłącznie najlepsi eksperci, którzy wiedzą, jak pomóc klientom nie tylko w pozyskiwaniu ofert kredytów i pożyczek, ale także w wyjściu z nadmiernego zadłużenia.

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Jest wiele sytuacji, w których warto skorzystać z kompleksowego doradztwa eksperta finansowego. Zdecyduj się na pomoc doradcy kredytowego, jeśli nie radzisz sobie z formalnościami bankowymi, nie wiesz, jak działa prowizja bankowa, a także potrzebujesz porównać kilka ofert finansowania.

A zatem na pomoc eksperta w roli doradcy kredytowego zdecyduj się, jeśli:

 • potrzebujesz kredytu lub pożyczki na korzystnych warunkach finansowania,
 • chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co wpływa na całkowite koszty kredytu lub pożyczki,
 • nie znasz swojej zdolności kredytowej,
 • potrzebujesz wsparcia w analizie rejestrów BIK i usunięciu negatywnych wpisów o zadłużeniach.

Zawsze wtedy, kiedy widzisz, że nie poradzisz sobie ze złożeniem wniosku o kredyt, pożyczkę lub chwilówkę, możesz skorzystać z kompleksowej pomocy doradcy kredytowego. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie do umowy kredytowej, koniecznie postaw na doradztwo finansowe - na pewno nie pożałujesz i zabezpieczysz się przed wpadnięciem w pętlę kredytową.

Współpraca z doradcą kredytowym - jak przebiega?

Zanim podejmiesz decyzję o skorzystanie z pomocy eksperta finansowego, zadbaj o to, aby rozpocząć współpracę z naprawdę dobrym doradcą kredytowym. Staraj się nawiązywać współpracę wyłącznie z osobami, które są w stanie rzetelnie obliczyć zdolność kredytową klienta, zaproponować korzystne oferty kredytowe i nie pobierają żadnych ukrytych opłat na żadnym z etapów współpracy.

Cały proces współpracy z ekspertem kredytowym może przebiegać następująco:

 1. Kontakt z doradcą kredytowym i przedstawienie swoich potrzeb. Zaczynasz od rozmowy z ekspertem, aby ten mógł rozpoznać Twoje potrzeby i spersonalizować dostępne oferty finansowania.
 2. Obliczenie zdolności kredytowej. Ekspert kredytowy dokładnie sprawdzi, jaką masz zdolność kredytową, a w razie potrzeby przeanalizuje też raport BIK.
 3. Porównanie dostępnych ofert finansowania. Wykwalifikowany ekspert kredytowy jest w stanie przedstawić nawet kilkanaście pozycji kredytów, pożyczek i chwilówek pozabankowych.
 4. Złożenie wniosku o finansowanie. Z pomocą doradcy kredytowego wybierzesz najlepsze produkty finansowe dla siebie i złożysz wniosek wraz z kompletem dokumentów.
 5. Podpisanie umowy.

Zarówno w przypadku kredytu hipotecznego, gotówkowego, jak i pożyczki ratalnej możesz pytać doradcę kredytowego praktycznie o wszystko. Tylko w ten sposób rozwiejesz swoje wątpliwości i poznasz możliwości finansowe, które przełożą się na wartość przyznawanych kredytów i pożyczek pozabankowych.

Wsparcie na każdym etapie wnioskowania o kredyty i pożyczki to podstawa w pracy doradcy kredytowego. Twoje starania o kredyt będą o wiele skuteczniejsze, jeśli zdecydujesz się na usługi doradztwa finansowego - zarówno online, jak i stacjonarnie.

O co można zapytać doradcę kredytowego? To musisz wiedzieć!

Aby dokładniej wyjaśnić, w czym może nam pomóc doradca kredytowy, przygotowaliśmy krótką listę pytań, jakie można zadać ekspertowi podczas konsultacji. Oto kilka standardowych zagadnień, jakie warto poruszyć, korzystając z pomocy eksperta finansowego.

 1. Jaka jest moja zdolność kredytowa?
 2. Jakie zarobki będą wystarczające do kredytu na konkretną kwotę?
 3. Czy negatywne wpisy w BIK dyskwalifikują mnie z opcji ubiegania się o kredyt w banku?
 4. Co wpływa na całkowite koszty kredytu i pożyczki?
 5. Jakie dokumenty są potrzebne na etapie wnioskowania o kredyty bankowe?
 6. Ile trwają procedury weryfikacji wniosków kredytowych i pożyczkowych?

Oczywiście jest znacznie więcej pytań, jakie można zadać doradcy kredytowemu. Pytając eksperta, otrzymasz wszelkie informacje na temat procedur bankowych oraz warunków przyznawania kredytów i pożyczek.

Pamiętaj, że niezależnie od produktu kredytowego zawsze możesz bez ograniczeń pytać specjalistę o wszystko to, co powoduje u Ciebie obawy przed podpisaniem umowy z instytucją finansową. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię pożyczka gotówkowa czy kredyt dla zadłużonych - zawsze otrzymasz pomoc w wyborze  najlepszej oferty dla siebie.

Doradca kredytowy online czy stacjonarnie? Jaka współpraca będzie efektywniejsza?

Pomoc eksperta kredytowego może być realizowana zdalnie za pośrednictwem telefonu, e-maila czy nawet wideorozmowy. Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt bankowy, np. na zakup nieruchomości, możesz też współpracować z doradcą w stacjonarnym biurze kredytowym.

Zakres obowiązków i usług świadczonych przez doradcę kredytowego jest praktycznie identyczny - zarówno online, jak i w stacjonarnym biurze. Wystarczy, że wybierzesz eksperta, który ma wiedzę na temat kredytów, pożyczek i procedur bankowych, a na pewno otrzymasz rzetelne wsparcie.

Wygodniejszą i prawdopodobnie szybszą opcją na obliczenie zdolności kredytowej oraz porównanie wielu ofert finansowania będzie współpraca zdalna z ekspertem finansowym. Dzięki temu nie musisz wychodzić z domu, aby otrzymać pomoc i podjąć decyzję w kwestii kredytu i podpisania umowy z konkretną instytucją.

Jak wybrać najlepszego doradcę kredytowego dla siebie?

Zanim zdecydujesz się na pomoc eksperta kredytowego, musisz wybrać konkretnego specjalistę. W celu utrzymania maksimum satysfakcji z otrzymanej pomocy oraz możliwości idealnego dopasowania oferty finansowania do swoich potrzeb postaraj się rzetelnie wybrać doradcę kredytowego do pomocy w kwestii ubiegania się o kredyty. Dobry specjalista finansowy powinien:

 • mieć wysokie kwalifikacje i doświadczenie w zawodzie,
 • przedstawiać wiele ciekawych ofert finansowania - bankowego i pozabankowego,
 • być empatyczny, profesjonalny i badać potrzeby klienta,
 • podchodzić indywidualnie do każdego, kto chce skorzystać z doradztwa kredytowego.

Sprawdzony doradca kredytowy to taki, który dba o dobro swojego klienta i stara się dopasować oferty finansowania tak, by te sprostały w 100% oczekiwaniom kredyto- i pożyczkobiorcy.

Od doradcy kredytowego możesz oczekiwać, że ten zbierze wszystkie najważniejsze informacje potrzebne na etapie wnioskowania o kredyt lub pożyczkę. Rzetelny specjalista powinien zapytać o Twoje dochody, preferencje kredytowe, indywidualne potrzeby oraz cel, który determinuje chęć pozyskania nowego zobowiązania w banku lub w firmie pożyczkowej.

Czy pomoc doradcy finansowego jest płatna?

Pomoc zewnętrznego eksperta kredytowego jest w 100% darmowa po stronie klienta ubiegającego się o kredyt lub pożyczkę. Specjalista otrzymuje wynagrodzenie bezpośrednio od instytucji finansowej, w której została sfinalizowana umowa. Współpracując z ekspertem kredytowym nie musisz martwić się o dodatkowe koszty - specjalista nie pobierze od Ciebie ani złotówki prowizji.

Wynagrodzenie wypłacane dla doradcy kredytowego w zamian za zamkniętą umowę kredytową z klientem najczęściej wynosi do kilku procent wartości przyznanego kapitału dla klienta. Sama prowizja jest wypłacana przez instytucję finansową, z którą została podpisana umowa.

Doradca kredytowy czy bankowy?

Wielu kredytobiorców ma problem z tym, jakiego specjalistę wybrać do współpracy. Obecnie na rynku dzielimy doradców kredytowych na tych, którzy pracują w banku oraz tych dostępnych w biurach kredytowych. Najkorzystniejsza opcja to współpraca z zewnętrznym ekspertem finansowym. Dlaczego? W ten sposób otrzymujesz nie tylko kompleksowe wsparcie w uzyskaniu kredytu lub pożyczki, ale także będziesz mieć dostęp do wielu ofert finansowania w jednym miejscu.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Pożyczka na wakacje to dobry pomysł? Sprawdź, kredyt na urlop i wczasy last minute!

Wakacje od dziecka kojarzą się z wolnością, beztroską i przyjemnościami. Wraz z wiekiem nadal ważne są trzy elementy, ale masz dużo więcej możliwości. Zamiast kopać piłkę na trzepaku lub rozdawać head shoty w Counter-Strike’a możesz odwiedzić polskie góry, morze, puszczę lub Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Poza tym czeka na Ciebie cały świat i masa ciekawych […]

Czytaj wpis
Konsolidacja chwilówek: Kredyt na spłatę chwilówek to zdrowsze finanse osobiste?

Chwila za chwilą płynie, a chwilówka za chwilówką mogą ten euforyczny i poetycki stan brutalnie przerwać. W momencie, gdy jeden dług spłacasz kolejnym, zaczynasz wpadać w spiralę pogłębiających się długów. Prowadzi to do destabilizacji budżetu domowego i prowadzi do rosnących kosztów i poważniejszych problemów. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli czujesz, że zapada Ci się […]

Czytaj wpis
Kredyt na ślub i wesele – czy warto?

Dla wielu osób wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jest to niezapomniana chwila, którą chcesz uczcić w sposób wyjątkowy i niezapomniany. Rosnące oczekiwania społeczne i presji medialnej sprawiają, że wiele par decyduje się wziąć kredyt na ślub i wesele. Czy warto pożyczyć pieniądze, aby stworzyć „ten” wymarzony scenariusz? Zdania są podzielone, ale nie […]

Czytaj wpis
6 błędów przy ubieganiu się o kredyt – na co uważać?

W momencie, gdy wnioskujesz o kredyt, liczysz na zgodę banku lub firmy pożyczkowej. Jednocześnie liczysz, że decyzją, którą podjąłeś, jest rozsądna i korzystna finansowo. Droga do upragnionego celu bywa pełna pułapek i błędów, które mogą znacząco wpłynąć na Twoją sytuację finansową. Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu, czy masz […]

Czytaj wpis
Pożyczka pozabankowa online – co to jest? Jakie są jej rodzaje popularnych chwilówek?

Pożyczki pozabankowe to w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny sposób pożyczania pieniędzy wśród Polaków. To wyjątkowo atrakcyjne produkty finansowe na niewielkie wydatki, z błyskawicznym procesem wnioskowania i z formalnościami, które załatwisz online. Pojawienie się pożyczek pozabankowych otworzyło drzwi dla dużego grona klientów. Wśród nich znalazły się także te osoby, które zostały odrzucone przez banki. Proces […]

Czytaj wpis
Konto osobiste – co warto o nim wiedzieć?

Podstawowym narzędziem finansowym, z którego Ty także korzystasz to konto osobiste. Jest to miejsce, gdzie wpływa Twoje wynagrodzenie, przechowujesz środki, a także zarządzasz swoimi wydatkami. Do rachunku podpięty może być popularny debet, a także na niego przelewane są pieniądze z kredytów. Co jeszcze warto wiedzieć o koncie osobistym? W artykule przyjrzymy się rachunkom bieżącym. Podpowiemy, […]

Czytaj wpis
Czym jest wkład własny przy kredycie hipotecznym? Ile wynosi minimalny wkład własny?

Planując zakup mieszkania lub domu na kredyt, warto zapoznać się z terminem wkład własny. Jest to określona suma pieniędzy, którą jako potencjalny kredytobiorca będziesz musiał zainwestować na poczet zakupu nieruchomości. Najczęściej to decydujący element o uzyskaniu kredytu hipotecznego. Jednak wokół udziału własnego krąży wiele mitów, z którymi chcemy się rozprawić. Jedną z najczęściej powtarzanych półprawd […]

Czytaj wpis
Czym jest wiarygodność kredytowa i czym różni się od zdolności kredytowej?

Bardzo prawdopodobne, że znasz osoby, którym pożyczyłbyś nawet spore pieniądze bez obaw, że do Ciebie wrócą. Jednocześnie są też takie, które w żaden sposób nie przekonają Cię do udzielenia pożyczki. Ten zbiór opinii, doświadczeń i własnych przekonań wpływają na czyjąś wiarygodność. Banki podchodzą do analizy wniosku nie tylko przez pryzmat zdolności kredytowej, ale także innych […]

Czytaj wpis
Kredyt a umowa zlecenie. Czy dostanę kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny przy umowie zlecenie?

Jeśli planujesz zawnioskować o kredyt hipoteczny lub potrzebujesz środków na dowolny cel, to jednym z miejsc, gdzie możesz je pożyczyć, jest bank lub instytucja pożyczkowa. Co w przypadku umowy zlecenia? Nie stanowi ona przeszkody w staraniach o pieniądze. Istnieją jednak pewne wymagania, które trzeba spełnić. Pracując na umowę zlecenie, konieczne jest posiadanie dłuższego stażu pracy […]

Czytaj wpis
Pożyczka i kredyt gotówkowy na wkład własny. Czy możesz wziąć kredyt, żeby wziąć kredyt?

Zakup mieszkania za gotówkę to duży jednorazowy wydatek, na który nie wszystkich stać. Ponadto pozbycie się takiej gotówki nie zawsze jest potrzebne, gdyż środki mogą pracować w inny sposób. Niemniej jednak spora grupa osób kupuje nieruchomości przy użyciu kredytu hipotecznego, a do niego potrzebny jest udział własny. Czy pożycza lub kredyt gotówkowy na wkład własny […]

Czytaj wpis
Płatności zbliżeniowe kartą i telefonem. Jak działają płatności zbliżeniowe i jak ich używać na co dzień?

Narodowy Bank Polski podał, że liczba kart płatniczych wzrosła z 42,2 mln w 2019 r. do 44,9 mln w 2023 roku. Charakterystyką polskiego rynku, jak zaznaczył NBP, jest dominujący udział kart, które umożliwiają płatności zbliżeniowe. Na koniec czerwca 2023 r. było ich 43,2 milionów, co daje 96,3% w ogólnej liczbie kart. Jak efektywnie korzystać z […]

Czytaj wpis
Czyszczenie BIK. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić scoring BIK

Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu, ale miałeś poślizgi w spłacaniu zobowiązań i Twój raport w Biurze Informacji Kredytowej nie wygląd najlepiej? Czy możliwe jest czyszczenie BIK? Tak, jest to możliwe, ale nie w każdej sytuacji. Sprawdziliśmy, co można zrobić, aby usunąć niektóre wpisy i dzięki temu poprawić scoring BIK.  Czyszczenie BIK to temat bardzo popularny, […]

Czytaj wpis
1 2 3 10

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL