Kredyt na remont domu lub mieszkania

Podsumowanie artykułu

Remont domu lub mieszkania może generować spore koszty, szczególnie jeśli planujesz kompleksowe zmiany w swojej nieruchomości. Pokrycie 100% wydatków gotówką nie zawsze jest możliwe. Głównie z tego względu coraz więcej osób decyduje się na kredyt na remont domu lub mieszkania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować wszystkie dostępne opcje, porównać kredyt gotówkowy na remont z kredytem hipotecznym i ocenić warunki finansowania. To jedyny dobry sposób, aby podpisać korzystną umowę kredytu na remont.

Kredyt na remont to dobre rozwiązanie przydatne przede wszystkim na etapie planowania kompleksowego remontu nieruchomości lub wykończenia. Decydując się na zaciągnięcie nowego zobowiązania w banku, koniecznie przeanalizuj wszystkie dostępne opcje finansowania. Możesz zdecydować się na kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania, standardowy kredyt lub pożyczkę gotówkową. Możliwości jest mnóstwo. Warto jednak podpisać taką umowę kredytu na remont mieszkania lub domu, która będzie idealnie odpowiadała Twoim potrzebom.

Kredyt hipoteczny na remont mieszkania lub domu nie zawsze jest konieczny. Z takiego rozwiązania skorzystasz przede wszystkim wtedy, kiedy nie masz kompletnie żadnych środków na remont, a koszty wykończenia nieruchomości oscylują w granicy 100 tysięcy złotych lub większej kwocie. Ogólnie rzecz biorąc, wniosek o kredyt pod zastaw mieszkania lub innej nieruchomości warto złożyć wtedy, kiedy zachodzi realna potrzeba szybszego wykończenia wnętrz bez angażowania własnych środków.

Czym jest kredyt na remont domu i mieszkania?

Decydując się na zmianę aranżacji swojej nieruchomości lub pierwszy remont, zdecydowanie warto pomyśleć nad dostępnymi formami finansowania. Często zdarza się, że prace remontowo-budowlane generują wiele nieprzewidzianych kosztów, które mocno obciążają domowy budżet remontowy. W takiej sytuacji wykończenie mieszkania lub domu staje się problematyczne.

Standardowy kredyt pod zastaw domu nie zawsze jest konieczny, jeśli chcesz tylko wyremontować nieruchomość i zmienić wyposażenie na nowsze. Niezależnie od wartości nieruchomości, możesz zdecydować się na pokrycie kosztów remontu w ramach takich zobowiązań, jak:

Kredyt gotówkowy

To standardowy produkt bankowy, który znajdziesz praktycznie w każdej instytucji komercyjnej. Do kredytu gotówkowego nie potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia, np. hipoteki na nieruchomości. Co więcej, pieniądze w kwocie nawet do 200 tysięcy złotych otrzymasz nawet w ten sam dzień, zależnie od tego, jak szybko bank zweryfikuje Twoje dokumenty i złożony wniosek kredytowy.

Wybierając kredyt gotówkowy na pokrycie kosztów remontu domu lub mieszkania możesz spożytkować otrzymane pieniądze w dowolnie wybrany sposób. To oznacza, że bez problemu sfinansujesz kredytem gotówkowym zakup sprzętu RTV i AGD, nowych mebli, a także zakupu materiałów wykończeniowych. Pamiętaj, że kredyty bez zdolności raczej nie będą dobrym wyborem jako źródło dodatkowych środków na remont. Te są najczęściej udzielane na krótki okres spłaty oraz z dość wysokim oprocentowaniem, co generuje spore obciążenie domowego budżetu.

Pożyczka hipoteczna

To ciekawa forma finansowania, z której możesz skorzystać, jeśli Twoja nieruchomość nie jest już obciążona innym zobowiązaniem hipotecznym. Pieniądze w ramach pożyczki tego typu otrzymasz na dowolnie wydany cel, ale oczywiście zakładamy, że przeznaczysz je na remont domu lub mieszkania. Zabezpieczeniem dla banku jest tutaj remontowana nieruchomość. To oznacza, że kwota finansowania jest uzależniona nie tylko od Twojej zdolności kredytowej, ale także wartości posiadanego mienia.

To ciekawy sposób, aby sfinansować remont i ograniczyć całkowity koszt kredytu. Banki komercyjne są skore do proponowania ofert z atrakcyjnym oprocentowaniem oraz niską prowizją w zamian za uwzględnienie nieruchomości jako zabezpieczenie wybranego zobowiązania.

Kredyt na remont mieszkania - jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu?

Jeśli chodzi o formalności związane z ubieganiem się o kredyty na remont mieszkania lub domu, warto wspomnieć o standardzie, czyli wymaganych dokumentach. Kluczowe do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej będą takie dokumenty, jak:

  • ważny dowód osobisty,
  • zaświadczenie o dochodach na druku od pracodawcy,
  • wyciągi z konta bankowego,
  • zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami (dotyczy przedsiębiorców),
  • oświadczenia o dochodach,
  • dokument informacyjny o aktualnych zobowiązaniach gospodarstwa domowego, liczbie osób na utrzymaniu, poziomie dochodów.

Każda instytucja finansowa ma inne wymagania odnośnie do tego, jakie dokumenty trzeba dostarczyć podczas wnioskowania o kredyty gotówkowe, hipoteczne lub pożyczki na remont nieruchomości.

Kto może otrzymać kredyt na remont nieruchomości?

O kredyt na remont domu lub mieszkania może ubiegać się praktycznie każda osoba pełnoletnia, która ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz polskie obywatelstwo. Aby sfinansować remont domu lub mieszkania, warto przeanalizować najpierw swoją zdolność kredytową. To podstawowy wyznacznik, który umożliwia uzyskanie kredytu gotówkowego na remont mieszkania lub innej nieruchomości.

W celu przeprowadzenia remontu mieszkania i domu z pokryciem kosztów ramach kredytu w banku trzeba spełnić kilka wymogów formalnych wybranej instytucji. Najczęściej w grę wchodzą takie wymogi, jak:

  • Wysoka zdolność kredytowa - jest uzależniona nie tylko od miesięcznych dochodów wnioskodawcy, ale także od liczby osób na utrzymaniu, wieku kredytobiorcy oraz rodzaju umowy podpisanej z pracodawcą. W przypadku liczenia zdolności kredytowej dla przedsiębiorców może okazać się, że aby wziąć kredyt potrzebne będą znacznie wyższe dochody w skali miesiąca aniżeli na etacie.
  • Brak negatywnych wpisów w historii kredytowej - chodzi tu przede wszystkim o rejestry Biura Informacji Kredytowej. Jeśli Twój scoring oraz ogólna ocena wiarygodności będzie pozytywna, prawdopodobnie masz duże szanse nie tylko na kredyt mieszkaniowy, ale także typowy kredyt na remont.

Ogólnie rzecz biorąc szanse na kredyt gotówkowy na remont domu, a także na kredyt hipoteczny czy nawet pożyczkę pod zastaw nieruchomości można otrzymać tylko jako osoba pełnoletnia, wykazująca odpowiednio wysokie dochody, stabilną sytuację w gospodarstwie domowym oraz z pozytywną historią kredytową. To szczególnie ważne parametry, jeśli w grę wchodzi kredyt na remont na wysoką kwotę - nawet do 200 tysięcy złotych.

Jak przygotować się do kredytu na remont? Porady dla kredytobiorców

Kredyt na remont to zobowiązanie celowe, które najczęściej jest udzielane przez banki komercyjne. Oczywiście możesz szukać oferty pożyczki pozabankowej, aczkolwiek tutaj dostępna będzie o wiele niższa kwota w porównaniu, np. do wziętego kredytu na remont w banku. A zatem jak wybrać najlepszy kredyt celowy, który można przeznaczyć na remont? Zanim zaczniesz poszukiwania, weź pod uwagę kilka wskazówek.

Przygotuj dokładny kosztorys remontowy

To niezbędne, aby oszacować, jak wysoki trzeba zaciągnąć kredyt, aby pokryć wszystkie koszty związane z remontem i wykończeniem nieruchomości. Stwórz listę materiałów potrzebnych do zrealizowania inwestycji, oszacuj koszty roboczogodziny specjalistów. Wtedy dokładnie ustalisz, jak wysoki, musisz uzyskać kredyt na remont domu lub mieszkania.

Przeanalizuj domowy budżet

To podstawa, aby móc spokojnie i bezpiecznie zdecydować się na kredyt gotówkowy, hipoteczny lub inną formę kredytu na remont. Określ wysokość miesięcznych dochodów w gospodarstwie domowym, oblicz całkowite miesięczne zobowiązania i ustal, na jaką miesięczną ratę możesz sobie pozwolić. Dzięki temu zredukujesz ryzyko nadmiernego obciążenia domowego budżetu po zaciągnięciu kredytu celowego na remont.

Porównaj wiele ofert kredytów i pożyczek

To niezbędne, aby wybrać np. najlepszy kredyt gotówkowy na remont mieszkania albo domu bez wychodzenia z domu. Skontaktuj się z Finaum a bez problemu otrzymasz pomoc w poszukiwaniach, a także dowiesz się, jak uniknąć problemów finansowych w sytuacji, kiedy dochody gospodarstwa domowego ulegną obniżeniu.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie do zaciągnięcia kredytu na duży remont domu lub całego mieszkania. Przy kompleksowej analizie ofert, swoich potrzeb oraz możliwości finansowych łatwiej oszacujesz, na jaką kwotę remontu możesz sobie pozwolić, aby całe przedsięwzięcie sfinansować kredytem.

Jak wybrać najlepszy kredyt na remont? Najważniejsze informacje w pigułce

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę pożyczki na remont domu lub kredytu bankowego związanego z remontem, koniecznie weź pod uwagę kilka parametrów:

  • oprocentowanie,
  • RRSO,
  • prowizję banku,
  • marżę,
  • koszty ubezpieczeń,
  • typ wymaganego zabezpieczenia kredytu,
  • dostępna kwota kredytu,
  • okres spłaty,
  • całkowite koszty odsetkowe,
  • prowizję za wcześniejszą spłatę.

Wszystkie te informacje znajdziesz w ofercie wybranej instytucji finansowej lub bezpośrednio w umowie kredytowej, którą zamierzasz podpisać. Analiza powyższych elementów pomoże Ci ocenić, czy proponowana oferta jest atrakcyjna i warto brać kredyt na remont domu lub mieszkania. Pomiędzy poszczególnymi ofertami finansowania mogą występować spore różnice, szczególnie w stawkach prowizji, RRSO oraz oprocentowania bazowego.

Pamiętaj, aby wybierać takie oferty, które generują jak najmniejsze koszty całkowite. Dzięki temu pozyskane pieniądze na remont wydasz w dowolnie wybrany sposób i bez stresu, że późniejsza spłata zaciągniętego zobowiązania mocno nadwyręży Twój domowy budżet.

Ile kosztuje remont domu lub mieszkania?

Niestety nie da się jednoznacznie określić, ile wyniosą całkowite koszty finansowania przed przeanalizowaniem ostatecznych warunków udzielenia kredytu lub pożyczki. Jest kilka czynników, które mają wpływ na całkowite koszty odsetkowe, a mianowicie: oprocentowanie bazowe, prowizja, RRSO, wysokość udzielonego kapitału oraz okres spłaty.

Jeśli weźmiesz kredyt pod zastaw nieruchomości na wysoką kwotę i długi okres spłaty - wtedy koszty odsetkowe będą znacznie większe niż np. dla kredytu gotówkowego, gdzie maksymalny okres spłaty zobowiązania wynosi 120 miesięcy.

Czy kredyt na remont można wziąć przez internet?

Taka forma finansowania bez problemu jest dostępna z opcją wnioskowania przez internet. Niemniej jednak dotyczy to wyłącznie kredytów gotówkowych, limitów na kartach oraz limitu odnawialnego na koncie. W przypadku kredytów pod zastaw nieruchomości nie ma możliwości wnioskowania online. 

Jaka jest maksymalna kwota kredytu na remont?

W przypadku kredytów konsumenckich maksymalna kwota ustalona ustawowo to 255 550 złotych. Jeśli zdecydujesz się na kredyt pod zastaw nieruchomości na cele remontowe, wtedy całkowita kwota finansowania będzie uzależniona głównie od Twojej zdolności kredytowej, wartości zabezpieczenia oraz indywidualnej oferty banku.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z doradcą kredytowym. To przede wszystkim dostęp do kompleksowego wsparcia w zakresie porównywania, poszukiwania oraz wnioskowania o kredyty i pożyczki. Jako klient profesjonalnego biura kredytowego możesz w każdym momencie skorzystać z usług doradcy kredytowego i zwiększyć bezpieczeństwo zawieranych transakcji finansowych. Chcesz dowiedzieć się, jak działa […]

Czytaj wpis
Kredyt na flipa - co to znaczy?

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości rozwija się w niesamowitym tempie. Wysoki poziom zainteresowania inwestycją w nieruchomości doprowadził do tego, że coraz więcej osób kupuje mieszkania tylko po to, aby je odsprzedać z zyskiem lub okresowo wynająć w celu wygenerowania dodatkowego zysku pasywnego. Pod pojęciem kredytu na flipa kryje się też metoda działania w ramach house […]

Czytaj wpis
Kredyt na wakacje - a może pożyczka?

Poszukiwanie źródła finansowania na wakacyjny urlop może zająć sporo czasu. Na rynku jest wiele ofert kredytów i pożyczek na wakacje, z których możemy skorzystać. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dowiesz się, jak wybrać najlepszy kredyt na wakacje dla siebie i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej. […]

Czytaj wpis
Pożyczka na alimenty i świadczenia rodzinne

W dzisiejszych czasach instytucje pozabankowe robią wszystko, aby pozyskać dodatkowych klientów i udzielić jak największej liczby pożyczek. Pożyczkodawcy często celują w grupy osób, które mają problemy z płynnością finansową i nie posiadają stabilnego źródła dochodu. W takich sytuacjach najczęściej wykorzystywane są pożyczki na alimenty i świadczenia rodzinne, np. 500 plus. Chcesz dowiedzieć się, na jakich […]

Czytaj wpis
Pożyczka na 500 plus

Osoby potrzebujące nagłego zastrzyku dodatkowej gotówki coraz częściej wybierają firmy pozabankowe w celu podpisania umowy pożyczki lub chwilówki. Problemy pojawiają się wtedy, kiedy pożyczkobiorca nie ma wystarczającej zdolności kredytowej. W takiej sytuacji musisz poszukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą Ci zbudować, chociażby minimalną zdolność finansową potrzebną do uzyskania pożyczki. Na rynku coraz częściej pojawiają się oferty […]

Czytaj wpis
Jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt?

Wyłudzenie kredytu i wszelkiego rodzaju oszustwa kredytowe to przestępstwo w rozumieniu Art. 297 Kodeksu karnego. Zgodnie z przepisami każdy, kto w celu uzyskania dla siebie od banku albo innej jednostki organizacyjnej korzyści finansowych nadużywa dobro osób trzeciej, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Według raportu InfoDOK Związku Banków Polskich w pierwszym kwartale 2023 […]

Czytaj wpis
Czy można zaciągnąć drugi kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach do zaciągnięcia kredytu hipotecznego trzeba spełnić tylko kilka warunków wymaganych przez bank. To podstawa, aby móc ubiegać się o kolejne finansowanie związane z zakupem nieruchomości mieszkalnej. Poprzez zaciągnięcie kredytu hipotecznego możesz zrealizować swoje marzenia o własnych czterech ścianach. Zakup wymarzonego domu to często wydatek rzędu od kilkuset do nawet kilku milionów złotych. […]

Czytaj wpis
Kredyt gotówkowy pod hipotekę

W dzisiejszych czasach banki proponują wiele ciekawych produktów finansowych, które umożliwiają pozyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel lub sfinansowanie konkretnego przedsięwzięcia. Coraz popularniejsze są kredyty gotówkowe pod hipotekę, których zasada działania jest podobna jak np. kredytu pod zastaw mieszkania lub kredytu pod zastaw domu. W przypadku kredytów gotówkowych z zabezpieczeniem hipotecznym kwota finansowania nie może […]

Czytaj wpis
Chwilówki w weekend - jak to działa?

Banki komercyjne i większość firm pożyczkowych działa wyłącznie od poniedziałku do piątku. To spore ograniczenie, szczególnie dla osób, które chcą zdobyć dodatkowe pieniądze w nocy, późnym wieczorem lub w dni wolne od pracy. Obecnie na rynku pojawiają się propozycje chwilówek w weekend, które są przyznawane przez instytucje pozabankowe.  Jak to działa? Zasada jest prosta. Wystarczy, […]

Czytaj wpis
Zawieszenie i umorzenie postępowania egzekucyjnego

Umorzenie postępowania egzekucyjnego z urzędu oznacza całkowite zakończenie egzekucji komorniczej. W takiej sytuacji sprawa ma swój koniec, ale nie ze względu na pozytywne zakończenie wszczętego postępowania egzekucyjnego. Umorzenie następuje wtedy, kiedy komornik w trakcie realizowanych czynności związanych z odzyskiwaniem należności napotka problemy i przeszkody umożliwiające zaspokojenie potrzeb wierzyciela. Wtedy następuje przekazanie sprawy do rozpatrzenia przez […]

Czytaj wpis
Pożyczka dla zadłużonych - co to takiego?

Pożyczki dla osób zadłużonych to najczęściej pozabankowe formy finansowania, które na etapie ubiegania się o wsparcie nie wymagają zbyt wielu formalności do załatwienia. W przypadku osób z zadłużeniami jest to naprawdę korzystne rozwiązanie, które pozwala na zminimalizowanie zdobycie dodatkowej gotówki na dowolnie wybrany cel. Zasada działania jest podobna jak w przypadku popularnych pożyczek bez BIK […]

Czytaj wpis
Kim jest dłużnik wekslowy?

Dłużnik wekslowy to osoba, która zdecydowała się na złożenie podpisu na wekslu oraz jest za niego w 100% odpowiedzialna i zobowiązana do ewentualnego uregulowania zadłużenia. Mianem dłużnika wekslowego nazywamy też: remitenta, trasanta, indosanta, awalistę oraz wyręczyciela. Szczegółowe wyjaśnienia tych pojęć znajdziesz w dalszej części tego artykułu. Dłużników wekslowych dzielimy na wtórnych oraz głównych. Zgodnie z […]

Czytaj wpis
1 2 3 8

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL