Pożyczka na dowód osobisty bez zaświadczeń o dochodach

Podsumowanie artykułu

Pożyczka na dowód osobisty bez zaświadczeń to szybki sposób, aby pozyskać środki na dowolny cel. W artykule przybliżamy, na co zwrócić uwagę i podpowiadamy, jak przygotować się i złożyć wniosek. Zobacz, jakie to proste!

Zdarza się, że szybko potrzebujesz gotówki. Czasami bank, z którym współpracujesz, jest skory pożyczyć Ci pieniądze bez większych formalności. Jednak bywa i tak, że potrzebne są dodatkowe dokumenty, jak np. zaświadczenie o dochodach. Przeważnie trzeba na nie zaczekać, a ponadto bank lubi zweryfikować jego wiarygodność w miejscu Twojej pracy, co trwa. Jeśli nie masz czasu na takie ceregiele, a tak bywa, to jest alternatywa – pożyczka pozabankowa. Co warto wiedzieć o pożyczce na dowód?

Co to jest pożyczka na dowód bez zaświadczeń?

Pożyczka na dowód to produkt, który udzielany jest na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. W dobie pożyczek online dowód osobisty może być dostarczony pożyczkodawcy skanem. Tego rodzaju produkty finansowe są przeważnie udzielane przez instytucje pozabankowe.

W związku z tym, że złożenie wniosku nie wiąże się z koniecznością dostarczenia innych dokumentów, proces przyznania jest bardzo szybki i wygodny dla klientów. Wszystko załatwisz w placówce pożyczkodawcy, choć jeszcze szybciej załatwisz formalności przez internet.

Gdzie znaleźć firmy udzielających pożyczek na dowód?

Najczęściej pożyczki na dowód udzielane są przez internet. Jak to działa? Wypełnij wniosek i nawet w ciągu godziny otrzymasz odpowiedź! 

Możesz także wpisać do wyszukiwarki hasło „pożyczka na dowód”. Wyświetli Ci się lista firm, które oferują tego typu rozwiązania. Teraz otwórz kilka zakładek i sprawdź dostępne oferty.

Pożyczki online – jaki trzeba mieć dochód?

Twój comiesięczny dochód powinien pokrywać Twoje obecne comiesięczne zobowiązania (rachunki, raty) i zostawiać przestrzeń na dodanie kolejnego obciążenia. 


Przykład:

 • Jeśli zarabiasz 5000 zł na rękę, a Twoje koszty życia i pozostałe wydatki mieszczą się w 2500 zł, to istnieje duża szansa, że otrzymasz pożyczkę.
 • Jeśli zarabiasz 5000 zł na rękę, a Twoje koszty wynoszą 4900 zł, to przestrzeń na dodatkowe obciążenie jest bardzo niewielka.

Banki są bardzo restrykcyjne. Choć firmy pożyczkowe na ich tle wypadają na bardziej liberalne, to mimo wszystko mają swoje zasady dotyczące udzielania pożyczek. Przede wszystkim, żeby otrzymać pożyczkę na dowód, należy mieć regularne dochody. Od tego parametru zależy także maksymalna kwota, jaką możesz uzyskać. Dla pożyczkodawcy ważne jest, czy Twój dochód pozwala Ci na comiesięczną spłatę raty.

Dochody są ważne, ale równie istotne są comiesięczne koszty. Wysokość rachunków, koszty kredytów czy alimenty obniżają dostępne środki na spłatę nowej pożyczki. Firma udzielająca finansowania będzie chciała wiedzieć o wszystkich obciążeniach. Na tej podstawie przeprowadzi ocenę zdolności kredytowej i zdecyduje czy pożyczy Ci pieniądze.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz mieć umowę o pracę na czas nieokreślony, aby uzyskać pożyczkę na dowód. Pożyczkodawcy akceptują także dochody z pracy na etacie, na czas określony, ale także z umowy zlecenie czy o dzieło. Firmy często uwzględniają także wpływy z renty i emerytury, bo te bardzo trudno stracić i można liczyć na ich regularne wpływy.

Inne kredyty i zobowiązania finansowe a pożyczka na dowód

Podobnie jak w bankach, także w firmach pożyczkowych musisz liczyć się z tym, że inne Twoje zobowiązania wpływają na uzyskanie pożyczki na dowód. Z kolei ta ostatnia ma znaczenie w kontekście kolejnych źródeł finansowania. Wszystko to wpływa na Twoją historię kredytową.

Kluczowe dla wysokiej oceny dotychczasowych spłat, jest terminowość regulowania swoich zobowiązań. Jeśli jesteś rzetelnym płatnikiem, to masz duże szanse otrzymać pożyczkę na dowód. Bank czy inna instytucja finansowa są w stanie zaufać takim osobom i pożyczyć im pieniądze.

Osoby, które są niemile widziane w banku, a często także w firmach pożyczkowych, to te, które spóźniają się z oddawaniem rat lub w ogóle ich nie spłacają. Jeśli zmagasz się z komornikiem i jesteś wpisany do rejestru długów, to Twoje szanse wyraźnie maleją na uzyskanie finansowania.

Dobra zasada świata finansów mówi, żeby pożyczać tylko tyle, na ile stać Cię. Warto jednak zaznaczyć, że i w trudnych sytuacjach możesz natrafić na firmy, które będą skore pożyczyć Ci pieniądze. Sprawdź, pożyczki dla zadłużonych.

Pożyczka na dowód: Co z BIK i BIG?

Banki i firmy pożyczkowe korzystają przeważnie z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK) i Biurem Informacji Gospodarczej (BIG). Współpraca polega na tym, że instytucje finansowe raportują dane o swoich klientach do wspomnianych baz. Na tej podstawie powstają punktacje, które pomagają pożyczkodawcą w ocenie zdolności danej osoby do spłaty pożyczki na dowód.

Pożyczka na dowód w BIK

BIK to instytucja, która zbiera informacje o wszystkich Twoich kredytach i pożyczkach. Pożyczkodawca, u którego składasz wniosek, sprawdza bazę, aby dowiedzieć się, jak dotychczas spłacałeś swoje zobowiązania. Ponadto w BIK-u pojawiają się informacje o aktualnie zaciągniętych kredytach i pożyczkach, a także o wnioskach i produktach, o które złożyłeś wnioski. 

Ważne! Jeśli instytucja finansowa sprawdzi, że złożyłeś 20 wniosków kredytowych w różnych bankach i firmach, to może oznaczać:

 • nieudolną próbę wyłudzenia pieniędzy z różnych instytucji jednocześnie;
 • odmowę pożyczenia pieniędzy.

W obu tych sytuacjach to informacja alarmująca pożyczkodawcę. Innymi słowy, nie wpływa to dobrze na Twoją opinię.

Pożyczka na dowód w BIG

Biuro Informacji Kredytowej to niejedyne miejsce, które weryfikuje pożyczkodawca. Często firmy szukają danych o klientach w Biurze Informacji Gospodarczej, choć nie tylko. W Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka tego typu instytucji i są to m.in.:

 • BIG InfoMonitor;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • Krajowy Rejestr Długów;
 • Krajowe Biuro Informacji.

Wspomniane podmioty dysponują informacjami m.in. na temat tego, jak spłacasz swoje zobowiązania kredytowe, ale także czy płacisz w terminie za abonament telefoniczny, internet, kablówkę i raty leasingu. Tego typu informacje pomagają ograniczyć ryzyko kredytowe

Od kogo otrzymasz przelew? Sprawdź oferty pożyczki gotówkowej, na co chcesz.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć pożyczkę na dowód?

Planujesz remont mieszkania, wakacje lub potrzebujesz pieniędzy, aby wysłać dziecko na studia? W realizacji tych celów przydają się pieniądze. Mądre zarządzanie domowym budżetem pomaga sobie radzić w różnych sytuacjach. Jeśli więc wykorzystałeś wszystkie oszczędności lub po prostu nie chcesz pozbywać się tego buforu, to możesz posiłkować się np. pożyczką. Jak się przygotować do złożenia wniosku?

Do wniosku o pożyczkę na dowód wystarczy przygotować dowód osobisty.

Po przedstawieniu dokumenty sprawy toczą się niemal same. Praktycznie zaraz po wprowadzeniu podstawowych informacji o sobie, otrzymasz decyzję kredytową. W kolejnym kroku podpisujesz umowę i środki trafiają na Twoje konto.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę na dowód osobisty?

Na rynku masz do wyboru różne możliwości pozyskania pieniędzy. Możesz sięgnąć po kredyt konsolidacyjny, który zamieni wiele rat w jedną optymalnie dostosowaną do Twoich możliwości finansowych. W ekstremalnie trudnych sytuacjach możesz spróbować złożyć wniosek o kredyt bez zdolności. Jeśli jednak zdecydujesz się na pożyczkę, na dowód, to sprawy załatwisz w następujący sposób.

Proces składania wniosku:

 1. Wypełnij wniosek na stronie internetowej;
 2. Potwierdź zdalnie swoją tożsamość;
 3. Wyraź zgodę na weryfikację w bazie BIK i BIG;
 4. Poczekaj na analizę Twojej sytuacji finansowej;
 5. Odczytaj wiadomość o decyzji (SMS, e-mail);
 6. Podpisz umowę zdalnie, przez internet;
 7. Sprawdź dostępne środki na wskazanym przez Ciebie rachunku bankowym.

Wnioski są bardzo łatwe w uzupełnieniu i przejrzyste. Wystarczy dowód osobisty i informacje, które z pewnością znasz, jak np. numer telefonu czy nazwisko panieńskie swojej mamy. Cały proces jest bardzo szybki. Sama weryfikacja i decyzja mogą trwać tylko 15 minut. Do godziny jesteś w stanie wiedzieć, ile pieniędzy i kiedy otrzymasz je na swoje konto.

Pożyczka pozabankowa czy pożyczka w banku?

Pożyczkę na dowód możesz zaciągnąć w banku lub w firmie pozabankowej. W pierwszym wypadku wiele zależy od kwoty, okresu kredytowania, Twojej zdolności i historii kredytowej. Dobra wiarygodność kredytowa sprawia, że dostępna kwota kredytu jest wyższa niż w firmie pożyczkowej i może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Okres kredytowania jest długi i wynosi nawet 10 lat.

W instytucjach pożyczkowych dostępne kwoty są zazwyczaj dużo niższe i wynoszą ok. 15-25 tys. złotych. W takich przypadkach okres kredytowania wynosi około 3-4 lata.

Banki w większości wypadków wymagają od klientów wizyty w oddziale. Głównym celem jest potwierdzenie tożsamości klienta i danych z dowodu. Niestety wpływa to na wydłużenie procedury.

Firmy pozabankowe działają przeważnie w 100% online. Oznacza to, że wszystkie formalności załatwisz za pomocą smartfona lub komputera. Nie musisz nigdzie chodzić, aby podpisać umowę, tylko zrobisz to zdalnie. Dzięki temu pieniądze mogą pojawić się na Twoim koncie krócej niż w godzinę.

Kredyty bankowe mogą być tańsze od pożyczek w innych instytucjach finansowych. Nie jest to jednak reguła, ponieważ firmy pożyczkowe często przygotowują promocje i pożyczki bezkosztowe (głównie tzw. chwilówki).

Lepsze pieniądze na koncie niż tańszy, ale niedostępny kredyt. Firmy pozabankowe są bardziej liberalne w kwestii finansowania. Jeśli więc nie masz umowy o pracę na czas nieokreślony, a przy innych formach zatrudnienia kręcą nosem, to pożyczka będzie dobrą alternatywą.

Jak zwiększyć szanse na otrzymanie pożyczki?

Istnieją trzy zasady, które pomogą Ci zwiększyć szanse na otrzymanie pieniędzy. Niektóre wymagają czasu, a inne to kwestia załatwienia kilku formalności. Nawet jeśli z jakichś względów dzisiaj nie uzyskasz finansowania, to poprawienie tych parametrów może pomóc w przyszłości.

Trzy zasady, które zwiększą szansę na otrzymanie pożyczki:

 • Uporządkuj swoje zobowiązania – w miarę możliwości spłać swoje dotychczasowe zobowiązania lub w miarę możliwości zmniejsz je. Czasami wystarczy zamknięcie limitu w rachunku lub karty kredytowej, z której nie korzystasz. Wszystkie tego typu produkty obniżają Twoją zdolność kredytową.
 • Upewnij się, że wynagrodzenie wpływa na Twój rachunek bankowy – wszystkie Twoje dochody najlepiej przekierować na konto. Jeśli pochodzą z różnych źródeł, masz różnego rodzaju umowy, to systematyczne wpływy mogą pozytywnie wpłynąć na ocenę instytucji finansowej.
 • Uważnie wypełnij wniosek – unikaj literówek i błędów przy przepisywaniu PESELU czy numeru dowodu osobistego. Potencjalne błędy mogą skutkować odmową udzielenia finansowania.

Pilnowanie spraw finansowych to istotny element codzienności wszystkich z nas. Bez wiedzy na temat swoich zobowiązań i możliwości możesz łatwo wpaść w spiralę zadłużenia.

Pożyczki, kredyty i chwilówki na dowód

Na rynku jest bardzo wiele różnych źródeł finansowania. Banki i firmy pożyczkowe różnią się od siebie pod względem pobieranych opłat i prowizji. W banku nie otrzymasz pożyczki przez internet, z kolei przedsiębiorstwa w branży finansowej są w stanie zaakceptować taką formułę. Dzięki temu możesz pożyczyć pieniądze na warunkach, na których bardziej Ci to odpowiada.

W banku możesz dostać korzystniejsze warunki, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) będzie niższa od tej w firmie pożyczkowej. Jeśli jednak jesteś skory zapłacić nieco więcej np. po to, żeby dostać pieniądze szybciej, nawet bez wychodzenia z domu, to szybciej załatwisz to na rynku pozabankowym. 

Wiedz, że masz do dyspozycji wiele rozwiązań. Niektóre są bardziej dopasowane do Twojej sytuacji finansowej, a są też takie, które są mniej odpowiednie. Jak znaleźć te pierwsze i unikać tych drugich? Poznaj więcej szczegółów – bezpłatnie.

Finaum

FINAUM - Centrum finansowe specjalizujące się w kredytach i pożyczkach. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz także podobne artykuły

Czym jest wkład własny przy kredycie hipotecznym? Ile wynosi minimalny wkład własny?

Planując zakup mieszkania lub domu na kredyt, warto zapoznać się z terminem wkład własny. Jest to określona suma pieniędzy, którą jako potencjalny kredytobiorca będziesz musiał zainwestować na poczet zakupu nieruchomości. Najczęściej to decydujący element o uzyskaniu kredytu hipotecznego. Jednak wokół udziału własnego krąży wiele mitów, z którymi chcemy się rozprawić. Jedną z najczęściej powtarzanych półprawd […]

Czytaj wpis
Czym jest wiarygodność kredytowa i czym różni się od zdolności kredytowej?

Bardzo prawdopodobne, że znasz osoby, którym pożyczyłbyś nawet spore pieniądze bez obaw, że do Ciebie wrócą. Jednocześnie są też takie, które w żaden sposób nie przekonają Cię do udzielenia pożyczki. Ten zbiór opinii, doświadczeń i własnych przekonań wpływają na czyjąś wiarygodność. Banki podchodzą do analizy wniosku nie tylko przez pryzmat zdolności kredytowej, ale także innych […]

Czytaj wpis
Kredyt a umowa zlecenie. Czy dostanę kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny przy umowie zlecenie?

Jeśli planujesz zawnioskować o kredyt hipoteczny lub potrzebujesz środków na dowolny cel, to jednym z miejsc, gdzie możesz je pożyczyć, jest bank lub instytucja pożyczkowa. Co w przypadku umowy zlecenia? Nie stanowi ona przeszkody w staraniach o pieniądze. Istnieją jednak pewne wymagania, które trzeba spełnić. Pracując na umowę zlecenie, konieczne jest posiadanie dłuższego stażu pracy […]

Czytaj wpis
Pożyczka i kredyt gotówkowy na wkład własny. Czy możesz wziąć kredyt, żeby wziąć kredyt?

Zakup mieszkania za gotówkę to duży jednorazowy wydatek, na który nie wszystkich stać. Ponadto pozbycie się takiej gotówki nie zawsze jest potrzebne, gdyż środki mogą pracować w inny sposób. Niemniej jednak spora grupa osób kupuje nieruchomości przy użyciu kredytu hipotecznego, a do niego potrzebny jest udział własny. Czy pożycza lub kredyt gotówkowy na wkład własny […]

Czytaj wpis
Płatności zbliżeniowe kartą i telefonem. Jak działają płatności zbliżeniowe i jak ich używać na co dzień?

Narodowy Bank Polski podał, że liczba kart płatniczych wzrosła z 42,2 mln w 2019 r. do 44,9 mln w 2023 roku. Charakterystyką polskiego rynku, jak zaznaczył NBP, jest dominujący udział kart, które umożliwiają płatności zbliżeniowe. Na koniec czerwca 2023 r. było ich 43,2 milionów, co daje 96,3% w ogólnej liczbie kart. Jak efektywnie korzystać z […]

Czytaj wpis
Czyszczenie BIK. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić scoring BIK

Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu, ale miałeś poślizgi w spłacaniu zobowiązań i Twój raport w Biurze Informacji Kredytowej nie wygląd najlepiej? Czy możliwe jest czyszczenie BIK? Tak, jest to możliwe, ale nie w każdej sytuacji. Sprawdziliśmy, co można zrobić, aby usunąć niektóre wpisy i dzięki temu poprawić scoring BIK.  Czyszczenie BIK to temat bardzo popularny, […]

Czytaj wpis
Najlepsze konta oszczędnościowe, czyli jak sprawić, żeby Twoje pieniądze zaczęły pracować

Powiedzenie „pieniądz robi pieniądz” jest jak najbardziej prawdziwe. Ktoś inwestuje środki finansowe w rozwój firmy, ktoś inny stawia na akcje, a jeszcze inny zdecyduje się na konto oszczędnościowe. W tym artykule skupimy się na tym ostatnim rozwiązaniu. Czy warto odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym? Zdecydowanie tak. Warto pomyśleć o rachunku oszczędnościowym, jeśli np. nie chcesz […]

Czytaj wpis
Czym jest ryzyko kredytowe?

Dynamiczna, zmienna i często nieprzewidywalna sytuacja w gospodarce sprawia, że banki muszą minimalizować swoje ryzyko finansowe. Głównym elementem, który wpływa na równowagę, jest obszar związany z ryzykiem kredytowym. Jest to istotny czynnik z punktu widzenia analizy i zarządzania ryzykiem w całym sektorze finansowym. W artykule przyjrzymy się naturze ryzyka kredytowego, tym co wpływa na jego […]

Czytaj wpis
Jak naliczane są odsetki na karcie kredytowej?

Jeszcze dwie dekady temu karta kredytowa, najlepiej złota lub platynowa, były symbolem statusu. Dzisiaj tego typu produktu dostępne są praktycznie dla wszystkich. Zamożne osoby mogą liczyć na wysokie limity sięgające miliona złotych i prestiżowe usługi concierge. Patrząc bardziej przyziemnie, karty kredytowe dostępne są dla szerokiego grona klientów banków. Co warto o nich wiedzieć? Karty kredytowe […]

Czytaj wpis
Na czym polega kredyt ratalny i co o nim warto wiedzieć? 

Nie za wszystkie zakupy trzeba płacić z bieżących środków lub z oszczędności. Zdarzają się też nieprzewidziane sytuacje, w których potrzebujesz większej sumy pieniędzy. Zepsuta lodówka, zgubiony laptop czy zalany telefon to przedmioty, bez których ciężko się obejść w dzisiejszych czasach. Jeśli brakuje Ci gotówki i potrzebujesz szybko nowego sprzętu, to z pomocą przychodzi kredyt ratalny. […]

Czytaj wpis
Kredyt na samochód używany – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Dane urzędowe pokazują, że w 2020 roku tylko 14% zarejestrowanych pojazdów stanowiły nowe auta. Większość Polaków kupuje używane pojazdy. Dlaczego wybieramy auta z drugiej ręki? Jest wiele powodów, a głównym z nich jest cena. Samochody używane są tańsze od nowych odpowiedników i część właścicieli nie chce inwestować w coś, co szybko traci na wartości. Ceny […]

Czytaj wpis
Raty 0%: Na czym polegają zakupy na raty zero procent i na co uważać?

Nie brakuje osób, które uważają, że raty 0 to tylko chwyt marketingowy. Czy tak jest w rzeczywistości? Otóż nie! Sieci handlowe przy współpracy z bankami są w stanie zaproponować finansowanie sprzętu RTV i AGD. Tego typu usługa dostępna jest także przy zakupie aut czy w sklepach meblowych. Jak zatem działa nieoprocentowana pożyczka? Czy zaciągając ją, […]

Czytaj wpis
1 2 3 10

Szukasz kredytu lub pożyczki?

Skontaktuj się z ekspertami kredytowymi FINAUM. Podczas bezpłatnej konsultacji postaramy Ci się pomóc rozwiązać problemy dotyczące kredytów i pożyczek.
PROJEKT STRONY WWW I OPIEKA MARKETINGOWA:
RIKONA.PL